PAX Gold Coin İle Gram Altın Nasıl Alınır?

pax-gold-paxg-coin-nedir-makas-farki-olmadan-gram-altin-almak

PAX Gold (PAXG) Coin Nedir? PAX Gold İle Makas Farkı Olmadan Gram Altın Nasıl Alınır?


{getToc} $title={İçindekiler}


PAX Gold (PAXG) Coin Hakkında Temel Bilgiler


Proje Adı: PAX Gold (PAXG) Coin

Bulunduğu Sektör: Stabil Coin (Tokenized Gold)

Web Sitesi: https://www.paxos.com/paxgold/

Toplam Arzı: 254,217.92 PAXG

Maksimum Arzı: *

Desteklediği Blok Zincir Ağları: Ethereum Blok Zinciri, BNB Blok Zinciri, Solana Blok Zinciri Ağları.

Satın Alınabilecek Borsalar: BinanceTR yani Binance Türkiye, Binance Global ve dahası...{alertInfo}

PAX Gold (PAXG) Coin Nedir?


Giriş

Bu yazımda sizlere Blok Zinciri ağı üzerinde çalışan ve stabil coin dediğimiz türden fakat sabit bir itibari paraya endeksli olmayan bunun yerine 1 ONS = yaklaşık 33,10 gr altına endeksli olan PAX Gold  yani PAXG'yi tanıtacağım.

Son zamanlarda ister fiziki isterse dijital kanallardan olsun gram altın birikimi yapan insanların en çok şikayet ettiği şeylerin başında alım ve satım işlemlerinde karşılarına çıkan astronomik makas farkları geliyor. PAXG burada devreye girerek bizi bu yükten kurtarıyor ve gram altın yatırımı yapacak kişilere farklı bir kapı açıyor.

PAXG Nedir?

PAX Gold Coin (PAXG), gerçek altın ile desteklenen bir kripto para birimidir. Paxos şirketi tarafından oluşturulan ve yönetilen bir token olan PAX Gold, her bir tokenin gerçek dünyadaki fiziksel altın rezervlerine 1:1 oranında karşılık geldiği bir sistemle çalışır. Bu şekilde, PAX Gold sahipleri, kripto para birimi üzerinden fiziksel olarak sahip oldukları altının mülkiyetini temsil eder.

Her PAX Gold tokeni, Londra Bankacılık Metalleri Piyasası'nda (LBMA) tanınmış altın rafinerileri tarafından üretilen 1 Troy ONS (31.1035 gram) saf altına eşittir. Bu altın rezervleri, Paxos şirketi tarafından düzenli olarak denetlenir ve onaylanır. Paxos, sahiplerinin her bir PAXG tokenini fiziksel olarak altına dönüştürme imkanı da sunar.

PAX Gold Coin, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla kolaylıkla transfer edilebilir ve sahiplerine dünya genelindeki herhangi bir yerde altın mülkiyeti sağlar. Aynı zamanda kripto para dünyasının avantajlarından yararlanarak anlık işlem yapma, düşük maliyetler ve kolaylık gibi faydalar sunar.

PAXG, altın ve kripto para birimlerinin birleşimi olarak düşünülebilir. Altın gibi değerli bir emtiaya dayanan stabil bir varlık sunarken, blok zinciri teknolojisi sayesinde hızlı ve güvenli işlemler yapılabilir. Şunu unutmamakta fayda var altın fiyatları nasıl dalgalanıyorsa PAX Gold Coin'in değeri de altın fiyatlarındaki dalgalanmalardan etkilenebilir.


ONS Nedir?

Burada araya girerek ONS nedir? öğrenelim. "ONS" (Troy ons olarak da bilinir), değerli metallerin ölçümünde kullanılan bir birimdir. Özellikle altın, gümüş, platin ve paladyum gibi metallerin ticaretinde yaygın olarak kullanılır.

Bir ONS, uluslararası olarak 31.1035 gram olarak kabul edilir.

Özellikle altın piyasasında, fiyatlar genellikle ons başına belirtilir. Örneğin, "altının ons başına fiyatı" ifadesi, bir ons altının dolar cinsinden değerini ifade eder. Ons altının dolar cinsinden ifadesi TL/Dolar arasındaki değerleme oranıyla da etkilenir. Örneğin TL Dolar karşısında değer kaybederse Ons/TL paritesinde Ons değer kazanır.


TL İle PAXG Coin Alarak Gram Altın Nasıl Alınır?

TL ile PAXG almak için ilk önce BinanceTR kripto para borsasına kayıt olmanız ve para yatırmanız lazım. Şimdi bunları nasıl yapacaksınız adım adım öğrenelim.


Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

İlk yapacağımız işlem eğer Binance TR hesabınız yoksa kayıt olmanız ve hesap açmanız gerekiyor. Hesap açarken gerçek ve iyi bir "Referans Kodu" ile kayıt olmanız indirimlerden faydalanmanız için yararınıza olacaktır.

Eğer Binance TR hesabınız varsa bir alt başlığa geçiniz.

Binance TR borsasına kayıt olurken "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve koin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

Not: Binance TR [Türkiye] borsasına kayıt olduktan sonra cep telefonunuza Binance TR [Türkiye] uygulamasını yüklemeyi unutmayın. Uygulamayı kullanmanız alım ve satım işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 
Not: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Not: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Binance TR KYC kimlik doğrulama işlemleri için "Binance Türkiye Kimlik Doğrulama KYC Nasıl Yapılır?" adlı yazımı okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Bankalardan Binance Türkiye Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Binance TR hesabınıza mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > Türk lirası (TRY) sayfasına gidiniz ve listeden kullanmak istediğiniz bankayı seçiniz.

Dikkat! Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz.{alertWarning}
 
Önemli Not: Vakıfbank, Akbank, Ziraat ve Fibabanka ile Binance Türkiye hesabınıza Türk Lirası gönderimi ücretsizdir. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.{alertSuccess} 

Ekran Görüntüleri İle Adım Adım Anlatım

1.Adım: İlk önce cep telefonunuzdan Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Yatırma bölümünü seçin.
binance-tr-nasil-para-yatirilir-turk-lirasi-yatirma-cuzdan-yatirma-ekrani

2.Adım: Daha sonra Türk Lirası (TRY) seçin. Listede yok ise arama bölümüne TRY yazarak aratabilirsiniz.
binance-tr-nasil-para-yatirilir-turk-lirasi-yatirma-try-paritesi

3.Adım: Binance TR cüzdanınıza TRY(TL) yatırmak için hangi bankadan EFT/Havale/Fast yapacaksanız o bankayı seçiyorsunuz.
binance-tr-nasil-para-yatirilir-eft-havale-fast-turk-lirasi-yatirma-banka-secimi-ekrani-3

Para gönderme işleminiz tamamlandı. Artık sıra geldi PAXG almaya.

=> Gönderdiğiniz TL ile Binance TR uygulaması üzerinden sıra ile Piyasalar > PAXG/TRY paritesi ile PAXG satın alabilirsiniz. Artık gönül rahatlığıyla makas farkına yakalanmadan gram altın birikimi yapabilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular [SSS]


PAX Gold (PAXG) Coin Nereden Alınır?

 • PAX Gold (PAXG) Coin satın alınabilecek borsaların başında: Binance TR ve Binance borsaları bulunmaktadır

PAX Gold (PAXG) Coin Nedir?

 • PAX Gold Coin (PAXG), gerçek altın ile 1:1 oranda desteklenen bir kripto para birimidir.
   

  PAXG Coin Yorum

  • Son zamanlarda ister fiziki isterse dijital kanallardan olsun gram altın birikimi yapan insanların en çok şikayet ettiği şeylerin başında alım ve satım işlemlerinde karşılarına çıkan astronomik makas farkları geliyor. PAXG burada devreye girerek bizi bu yükten kurtarıyor ve gram altın yatırımı yapacak kişilere farklı bir kapı açıyor.

  Pax Gold Coin'in Değeri Nedir?

  • Pax Gold Coin'in değeri, altın fiyatlarına dayanır. Her bir PAXG tokeni, 1 Troy ons saf altına eşittir.

  Pax Gold Coin'i Nasıl Saklayabilirim?

  • Pax Gold Coin'i dijital bir cüzdan kullanarak saklayabilirsiniz. Paxos tarafından desteklenen cüzdanlar veya uyumlu donanım cüzdanları kullanılabilir. Satın aldığınız borsa cüzdanı da hali hazırda iş görecektir.

  Pax Gold Coin Satın Aldıktan Sonra Altına Dönüştürebilir Miyim?

  • Evet, Paxos, Pax Gold Coin sahiplerine istedikleri zaman tokenlarini fiziksel altına dönüştürme imkanı sunacağı Paxos tarafından belirtilmiş.

  Pax Gold Coin'in Avantajları Nelerdir?

  • Pax Gold Coin, altının mülkiyetini kolaylıkla temsil edebilme, dünya genelinde hızlı ve düşük maliyetli işlem yapabilme gibi avantajlar sunacağı belirtiliyor. Aynı zamanda altının güvenliğini sağlayan blok zinciri teknolojisiyle desteklendiği belirtilmiş.

  PAXG Coin Güvenilir Mi?

  • Paxos şirketinin belirttiğine göre PAXG'yi destekleyen tahsis edilen altın, LBMA kasalarında saklanır ve aylık olarak denetlenir. Paxos, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir tröst şirketi ve saklama kuruluşudur.

  Bu yazımı beğendiyseniz "Hooked Protocol (Hook) Coin Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

  NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir. {fullWidth}

  2 Yorumlar

  Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

  1. Makas farkı olmadan gram altın almak çok kolay. Gram gümüş içinde olsa çok iyi olur.

   YanıtlaSil
  2. Fiziki altın tutmak da iyi ama bu paxg coin alımı hem daha kolay hem de daha güvenli.

   YanıtlaSil

  İletişim Formu