Binance Launchpool Nedir? Nasıl Kullanılır?

binance-launchpool-nedir-nasil-kullanilir-adim-adim-anlatim

Binance Launchpool Nedir? Nasıl Kullanılır? Adım Adım Anlatım.


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Bu yazımda sizlere Binance Global Kripto Para Borsası tarafından sunulan bir etkinlik olan "Binance Launchpool" etkinliğinden bahsedeceğim.

Dünyada yüzlerce kripto para borsası var ve her borsa birbirinden farklı etkinlikler ile kullanıcılarını bünyelerinde tutmak için çaba sarf etmekte.

Bu etkinliklerden en önemlileri de kuşkusuz "Launchpool" etkinlikleri.

Launchpool teriminin Türkçe çevirisi "Başlatma Havuzu" gibi bir anlamı ifade ediyor. 

Binance Launchpool Nedir?

Binance borsası dünyadaki en çok kullanıcıya sahip, en büyük ve en iyi kripto para borsası olarak biliniyor. Bu avantajlar ile mevcut kripto paralarını listelemek isteyen firmalar ve kuruluşlar, Binance borsasında kripto paralarını listelemek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

"Binance Launchpool" etkinliği bu kuruluşlar için en iyi fırsatlardan biridir. Bu sayede firmalar ve kuruluşlar projelerini dünyanın dört bir yanındaki binance kullanıcılarına tanıtırlar. Zamanla listelenen kripto paraları birinci sınıf likiditeye sahip olacaktır. Ayrıca tokenler milyonlarca kullanıcıya aynı anda dağıtılacaktır. Sonuç olarak Launchpool etkinliği ile listelenen proje Binance ekosisteminde önemli bir yere gelecektir.

Bilgi Notu: "Binance Launchpool" Binance borsasının token çıkartma platformudur.{alertInfo}

Launchpool etkinliğini kısaca anlatmak gerekirse borsa tarafından bir duyuru ile Launchpool etkinliğinde listelenecek proje duyurusu yapılır. Daha sonra projede listelenecek kripto para, toplam ödül miktarı ve farming dönemi (30 gün) belirlenir. 

Bilgi Notu: Farming; belirli bir süre içerisinde belirlenmiş bir havuzdan çıkartılan tokenleri ifade eder.{alertInfo}

Borsa üç tür Launchpool havuzu belirler. Bu havuzlarda katılımcılar istedikleri yatırım aracını alarak belirledikleri havuza yatırımlarını "Stake" ederler. Her gün belirlenen miktarda ödül olarak token kazanırlar yani farming yaparlar.

Aşağıdaki Resimde SEI Launchpool Farming Dönemi ve Stake Havuzları Görülmekte.

binance-launchpool-nedir-nasil-kullanilir

Bilgi Notu: Stake; Belirlenen bir yatırım aracını bir değer karşılığı almak için belirli bir süre ilgili yatırım portföyüne kilitlemektir.{alertInfo}
 

Binance Launchpool Etkinliği Ayrıntıları Nelerdir?


Şimdi etkinlik ayrıntılarını öğrenelim. İlk önce launchpool etkinliği hakkında Binance borsasının duyurular sayfasında duyuru yapılır.

Duyuruda Neler Belirtilir?

 1. Projede Listelenecek Olan Kripto Para => Örneğin: SEI
 2. Stake Başlangıç Tarihi ve Farming Süresi. Farming süresi SEI projesinde 30 gün olarak belirlenmiş.
 3. Stake Yapılacak Havuzlar ve Çeşitleri => Örneğin: SEI Projesi için BNB,TUSD ve FDUSD olarak üç farklı havuz açılmış.
 4. Launchpool Projesinin Borsada Listelenme Tarihi.
 5. Launchpool Detayları
  • Token Adı
  • Toplam Token Arzı
  • Launchpool Token Ödülleri
  • Dolaşımdaki İlk Arzı
  • Akıllı Sözleşme Bilgileri
  • Staking Koşulları
  • Kullanıcı Başına Saatlik Üst Limit
 6. Desteklenen Havuzların Ödül Oranları
 7. Farming Dağıtım Bilgileri
 8. Ve Son Olarak Proje Bağlantıları
Duyuru dikkatle okunur ve bilgiler ve koşullar öğrenilir. Burada launchpool etkinliğine katılmak için ilk yapmanız gereken bir alt başlığa geçip Binance hesabı açmalısınız. Ayrıca Binance hesabı açtıktan sonra Launchpool etkinliğine katılmak için KYC doğrulamanızı yapmanız gerekmekte. KYC doğrulaması yapmak çok kolay. 

Bilgi Yazısı: "Binance Kimlik Doğrulama KYC Nasıl Yapılır?" adlı yazıyı okuyarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.{alertSuccess}
 

Hala Anlamadım Bir Örnek İle Binance Launchpool Nedir Açıklarmısın?

Şimdi Daha İyi Anlamanız İçin Bir Örnek İle Olayı Açıklayalım.

 • Binance borsasında yeni bir launchpool etkinliği duyurusu yapıldı. Etkinlikte duyurulan proje: Sei (SEI). SEI Dijital Varlık Borsaları için Optimize Edilmiş bir Katman 1 Blockchain projesi.
 • Kullanıcılar, 02/08/2023 günü saat 03.00'ten (TSİ) itibaren 30 gün boyunca farming yaparak SEI token kazanmak için BNB, TUSD ve FDUSD'lerini ayrı havuzlarda stake edebileceklerdir.
 • Binance daha sonra 15/08/2023 günü saat 15.00'te (TSİ) SEI'yi listeleyecek ve SEI/BTC, SEI/USDT ve SEI/BNB işlem çiftlerini alım satıma açacaktır.
 • Launchpool Detayları:
  • Token Adı: Sei (SEI)
  • Toplam Token Arzı: 10.000.000.000 SEI
  • Launchpool Token Ödülleri: 300.000.000 SEI (toplam token arzının %3'ü)
  • Dolaşımdaki İlk Arz: 1.800.000.000 SEI (toplam token arzının %18'i)
  • Akıllı Sözleşme Bilgileri: Sei Token (SEI)
  • Staking Koşulları: KYC gereklidir
 • Desteklenen Havuzlar:
  • BNB Stake Edin: Ödül olarak 230.000.000 SEI (%80)
  • TUSD Stake Edin: Ödül olarak 45.000.000 SEI (%15)
  • FDUSD Stake Edin: Ödül olarak 15.000.000 SEI (%5)
 • Farming Dönemi: 02/08/2023 saat 03.00 (TSİ) - 01/09/2023 saat 02.59 (TSİ).
 • SEI Farming Dağıtımı

Tarihler (her gün TSİ saat 03.00.00'ten bir sonraki gün 02.59.59'a)
Günlük Toplam Ödül (SEI)
Günlük BNB Havuzu Ödülü (SEI)
Günlük TUSD Havuz Ödülü (SEI)
Günlük FDUSD Havuz Ödülü (SEI)
02/08/2023 - 31/08/2023
10.000.000
8.000.000
1.500.000
500.000
Görüldüğü gibi stake yapılacak havuzlar arasında en çok ödül havuzu BNB havuzunda, daha sonra TUSD havusunda ve en son ise FDUSD havuzunda. Hangisi sizin için ideal ise o yatırım aracını alıp belirlediğiniz havuza Stake ederek Farming yapmaya başlayabilirsiniz.

BNB Binance borsası değişim tokeni olmakla beraber TUSD ve FDUSD 1$ USD'ye sabit kripto paralardır.

Buraya kadar launchpool hakkında herşeyi öğrendiniz. İki alt başlıkta adım adım launchpool etkinliğine nasıl katılım yapılacağına dair resimli ayrıntılı açıklama yapacağım.

Binance Launchpool etkinliğine katılmak için Binance hesabınız yoksa aşağıdaki başlığa geçip hesap açınız. Hesabınız var ise bir sonraki başlık olan "Binance Launchpool Etkinliğine Nasıl Katılınır? Adım Adım Anlatım." başlığına geçebilirsiniz.

Binance Nasıl Kayıt Olunur ve Nasıl Hesap Açılır?

Adım 1: Aşağıdaki Binance Referans Kodu Kayıt Linkine Tıklayınız. "E-Posta veya Telefon ile Kaydolun" yazan yere tıklayın. Herhangi bir hata olmaması için kayıt linkine tıkladıktan sonra "Referans Kimliği" yazan yerde "VO2P1RYP" yazdığından emin olun.

binance-brotherhood-referral-code-referans-kodu-referral-id-referans-kimligi-binance-davetlisiniz

Adım 2: Kayıt işleminize ister "E-Posta" adresiniz isterseniz de "Cep Telefonu" numaranız ile devam edebilirsiniz. E-Posta adresi kullanarak devam edelim. "E-Posta veya Telefon numarası" yazan yere E-Posta adresinizi yazınız.

Adım 3: "Hesap oluşturarak Binance'in Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum." yazan yerdeki kutucuğu işaretleyip "İleri" butonuna tıklayınız.

Adım 4: "E-Posta Doğrulama Kodu" yazan yere E-Postanıza gelen kodu yazınız ve "İleri" butonuna tıklayınız.

Adım 5: "Şifre" yazan yere bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Bir şifre belirleyin (Şifre en az 8 karakter olmalı, büyük harf ve sayı içermelidir.) Şifrenizi oluşturun ve "İleri" bölümüne tıklayınız. Şifrenizi unutmamak için bir yere not alın.

Adım 6: "Hesap Doğrulama yani KYC" adımına geçin. Uyruğunuzu ve kişisel verilerinizi girerek KYC doğrulamanızı tamamlayın.

İşlemler bu kadar. Binance kripto para borsasına Referans Kodu ile kayıt olup hesap açtınız. Güle Güle Kullanın.

Uyarı Notu: Dikkat!: Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

Binance Launchpool Etkinliğine Nasıl Katılınır? Adım Adım Anlatım.

1.Adım: Binance Global mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden indiriniz. Cep telefonunuzun işletim sistemine uygun olan link ile indirme yapınız.

Goolge Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "Google Play Store" bölümünden, Apple İOS işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "App Store" bölümünden indirme yapınız. Linkler resmi linklerdir.2.Adım: Kayıt bilgileriniz ile uygulama üzerinden Binance borsasına giriş yapınız. Binance Launchpool etkinliğine BNB token alarak katılım yapacağımızı varsayalım ve örneğimiz doğrultusunda ilerleyelim. Bunun için BNB koin almamız gerekecek. USDT paritesi üzerinden BNB koin almak için Binance borsa cüzdanınıza para gönderiniz. Tron (TRX) gönderip USDT' ye çevirebilirsiniz veya direk olarak USDT gönderebilirsiniz. Gönderim yaparken aynı ağ üzerinden para gönderdiğinize dikkat ediniz. Örneğin: TRC20 ağından TRC20 ağına.

3.Adım: BNB coin aldıktan sonra Binance mobil uygulamasını açın ve ana ekrandaki "LaunchPad" yazan yere tıklayınız.

binance-launchpool-nedir-nasil-kullanilir-adim-adim-anlatim

4.Adım: Daha sonra alt taraftaki "Launchpool" yazan yere tıklayınız. Ekranı yukarı kaydırarak SEI bölümüne geliniz. BNB havuzunu bulup "Hemen Stake Et" bölümüne tıklayın.

binance-launchpool-nedir-nasil-kullanilir-adim-adim-anlatim

5.Adım: BNB havuzu açıldığında "Stake Et" yazan yere tıklayın. Çıkan ekranda istediğiniz kadar BNB tokeni seçiniz ve "Stake Et" butonuna tıklayınız. "BNB Başarıyla Stake Edildi" yazısını göreceksiniz. Dilediğiniz an aynı ekrandaki "Paraya Çevir" bölümünden Stake ettiğiniz BNB tokenleri geri cüzdanınıza çekebilirsiniz.

binance-launchpool-nedir-nasil-kullanilir-adim-adim-anlatim
binance-launchpool-nedir-nasil-kullanilir-adim-adim-anlatim

6.Adım: Gün aşırı Binance mobil uygulaması ana ekrandaki "LaunchPad" bölümüne girip "Hasat Edilmeyi Bekleyen" yazan yere tıklayıp kazandığınız tokenleri Farming  yapabilirsiniz. Kazandığınız ödülleri Binance mobil uygulaması üzerinden Cüzdan > Kazan bölümünden de görebilirsiniz.

binance-launchpool-nedir-nasil-kullanilir-adim-adim-anlatim

Bu yazımı beğendiyseniz Binance Nasıl Para Yatırılır? En Kolay ve En Hızlı Yolu. adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
binance-launchpool-nedir-sik-sorulan-sorular-sss

Binance Launchpool Sıkça Sorulan Sorular SSS


Binance Launchpool Nedir?

 • "Binance Launchpool" Binance borsasının token çıkartma platformudur..

  Binance Launchpool Nasıl Kullanılır?

  • Etkinliğe katılmak için Binance kripto para borsasına kayıt olmanız ve hesap açmanız gerekiyor. Ardından KYC doğrulamanızı tamamlamanız gerekmekte.

  Binance Launchpool Stake Havuzları Nedir?

  • Ekinlik kapsamında katılımcıların ödül kazanması için belirlenen havuzlardır.

  Binance Launchpool KYC Yani Kimlik Doğrulama Şart Mı?

  • Evet Binance Launchpool etkinliği için KYC yani Kimlik Doğrulama gerekli.

  Binance Launchpool Ne Kadar Kazandırır?

  • Etkinliğe katılan katılımcılara katıldıkları havuz türü ve Stake oranları karşılığında ödüller verilir. Kazanılan ödül miktarı Stake edilen değere göre artış gösterir. Ne kadar çok Stake yapılırsa o kadar çok ödül alma şansı artar.

  Binance Borsası Güvenilir Mi?

  • Binance, dünyanın en gelişmiş güvenlik teknolojisi ve bakım ekiplerinden birine sahiptir ve kullanıcı varlıkları ve hesaplarının güvenliğini sağlamak için güvenlik sistemlerini sürekli olarak güncellemektedir.

  NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir. {fullWidth}

  3 Yorumlar

  Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

  1. Anlaşılır ve güzel bir yazı olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim.

   YanıtlaSil
  2. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

   YanıtlaSil

  İletişim Formu