Binance TR Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Ülkemizde son yıllarda kripto para ekosistemine duyulan ilgi ve buna bağlı olarak yapılan yatırımlar artış gösterdi. Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2021 şubat ayında yayımlanan rapora göre, kripto
paraları en çok kullanan ülkeler belirlenmişti.

Kripto Paralara yatırım yapan ülkeler arasında Dünyanın en büyük 74 ekonomisini kapsayan araştırmada Türkiye dünyada 4’üncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer almıştı.{alertInfo}

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 itibarıyla Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

Binance, daha önce high frequency trading yazılımı geliştiren bir geliştirici olan Changpeng Zhao [CZ] tarafından kuruldu. Binance başlangıçta Çin'de bulunuyordu, ancak daha sonra Çin'in artan kripto para düzenlemeleri nedeniyle Çin'den ayrıldı.

Binance Türkiye şubesi, TL destekli olarak 2020 sonbaharda açılmıştır. Türkiye' de 2020 son aylardan itibaren Türk kullanıcılar TL Türk Lirası yatırarak kripto para almaya başlamışlardır.

Binance Türkiye şubesine nasıl kayıt olunur ve kimlik doğrulama yani KYC nasıl yapılır bu yazımda ele alacağım. Sade bir dille ve ekran görüntüleri ile yazıyı desteklemeye çalıştım.

binancetr-turkiye-kimlik-dogrulama-kyc-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Binance TR Binance Global' a bağlı olan Türkiye de hizmet gösteren bir borsadır. Binance Global çatısı altında hizmet gösteren bir çok oluşum vardır ve bunlardan birisi ülkemizde yerel olarak hizmet gösteren Binance TR borsası' dır.

Binance TR borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

Aynı şekilde kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.

{getButton} $text={Binance TR Türkiye Kayıt Linki} $icon={link} $color={#00008B}

Binance Türkiye Mobil Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Kimlik doğrulama, para yatırma, para transferi ve diğer işlemleriniz rahatlıkla yapmanız için Binance TR mobil uygulamasını cep telefonlarınıza yüklemeniz gerekiyor. Kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın işletim sistemine göre mobil uygulamaları indirip kurulumunu yapacaksınız. Aşağıya Android ve iOS işletim sistemleri için ayrı ayrı linkleri bırakıyorum.Binance TR Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır?

Binance TR' ye kayıt olduk, cep telefonumuza uygulamamızı yükledik, şimdi geldik kimlik doğrulama işlemlerimize. Bu işlemleri sizlere adım adım anlatacağım.

Adım Adım Anlatım

1.Adım: Uygulamayı cep telefonunuza kurduktan sonra kayıt bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi sağ üst köşedeki insan ikonuna tıklayınız.

binancetr-turkiye-kimlik-dogrulama-kyc-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

2.Adım: Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü üzere "Kimlik Doğrulama" bölümüne tıklıyoruz.

binancetr-turkiye-kimlik-dogrulama-kyc-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

3.Adım: Daha sonra gerekli talimatları yerine getirip "Kimlik Doğrulama" işlemini tamamlıyorsunuz. Kimlik Doğrulama yani KYC işlemlerinizi tamamlarken gerekli talimatlara harfiyen uyunuz. Kimlik bilgileriniz ve fotoğraf çekimlerini ışık alan temiz bir mekanda gerçekleştiriniz.

Bu makalemi beğendiyseniz "Binance Nasıl Para Yatırılır? En Kolay ve En Hızlı Yolu" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu