MXC MEXC M-Day Nedir?

mxc-mexc-m-day-nedir-ne-ise-yarar-nasil-katilinir

MEXC M-Day Nedir? Nasıl Katılım Sağlanır? Adım Adım Anlatım


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Dünyada yüzlerce kripto para borsası var. Her borsa birbirinden farklı etkinlikler ile kullanıcılarını bünyelerinde tutmak için çaba sarf etmekte.

M-Day Etkinliği MEXC borsasının M-Day Programı ile ana akım kripto yatırımcılarının proje tokeni airdroplarına katılması için özel olarak düzenlenen bir etkinliktir.

MEXC Global Hakkında


2018 yılında kurulan MEXC Global, yüksek performans ve muazzam sayıdaki emirleri eşleme motoru teknolojisini kullanan merkezi bir borsadır. Platform, finans sektöründe ve Blockchain teknolojisinde zengin deneyime sahip profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Şu anda MEXC Global, dünya çapında 70'den fazla ülkede yaklaşık 6 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.{alertInfo}

Bu büyük başarı, kayda değer bir dönüm noktası. MEXC Global, bu başarılarıyla hem yeni hem de deneyimli yatırımcıların finansal yolculuğunda ilk tercih edilen platform olmayı hedeflemektedir.

MEXC borsası, Avustralya, Estonya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere üç ülkede önemli lisanslar alarak kıtalar arası görünürlüğü artırmış ve yetki alanını genişletmiştir. MEXC Global, farklı ülkelerden yatırımcılarının kolayca alım satım yapabilmeleri için yerelleştirilmiş dil desteği sunmaktadır.

MEXC Global, bankacılık sektöründen uzmanlarca geliştirilen, saniyede 1,4 milyon işlemi tamamlayabilen, verimliliği ve performansı büyük ölçüde artıran yüksek performanslı alım satım eşleme motoru kullanır.{alertInfo}

MEXC Global olarak, kullanıcı güvenliği en büyük öncelik olduğu için, veri bütünlüğü ve güvenliğini sağlamak maksadıyla sunucuları bağımsız olarak çok sayıda ülkede yer almaktadır.

M-Day Nedir?


M-Day , ana akım kripto yatırımcılarının proje tokeni airdroplarına katılması için özel olarak düzenlenen bir etkinliktir.

Bu etkinliğe üç farklı şekilde katılım sağlanabilmektedir.

Yalnız burada şunu belirtmekte fayda var her M-Day etkinliği aynı değildir. Bir etkinlikte Alım-Satım hacmi gerekli koşul ise diğer bir etkinlikte belirli miktarda MEXC borsa tokeni olan MX tutmak gerekebilir. Başka bir etkinlikte ise referans ile arkadaşını getirme koşulu olabilir.

Her M-Day etkinliğinde gerekli koşullar ve şartları MEXC borsası M-Day duyurularında bulabilirsiniz.{alertWarning}

Toparlamak gerekirse M-Day etkinliğine MX tutma, Alım-Satım hacmi ve Referans paylaşımı ile katılım sağlanabilmektedir.{alertSuccess}
 

M-Day Programı Ayrıntıları


M-Day Etkinliklerine katılım için, kullanıcı elinde projede belirtilen minimum MX miktarını tutmalı veya minimum işlem hacmini gerçekleştirmeli yada belirli miktarda yeni referans ile kullanıcı bulmalıdır.

İşlem Hacmi = Alış + Satış miktarları ve o etkinlikteki koşullar gereği hesaplanır.

Örneğin; 5 kere 1000 Dolarlık alım satım yapmanız durumunda 10.000 Dolarlık İşlem Hacmi gerçekleştirmiş olursunuz.

M-Day programına tek hesaptan, hem işlem hacmi hem de MX tutarak katılabilirsiniz. Kullanıcı kazanamasa dahi MEXC borsası teselli ödülü olarak elde tutulan MX ile orantılı olarak ücretsiz olarak token dağıtmaktadır.

M-Day ile tarihleri çakışmıyorsa MEXC Launchpad programına katılıma engel değildir.

M-Day Programı 3 bölümden oluşur demiştik. Bunları MX Round ve Trading Round olarak iki ana başlıkta toplayarak açıklamak faydalı olacaktır. Ayrıca referans ile yeni kayıt üye bulumu ile de bilet kazanma hakkınız bulunur.

MX Round ile katılım için kullanıcılar belirlenen miktarlarda MX Token tutarak şans çekilişi için bilet alabilirler. Sahip olunan MX miktarı ne kadar fazla olursa, kullanıcı o kadar bilet alabilir.

Trading Round ile katılım için kullanıcılar belirlenen sürelerde ve miktarlarda işlem hacmine ulaşarak bilet alabilirler. İşlem hacmi ne kadar büyük olursa, kullanıcılar o kadar fazla bilet alabilir ve şans çekilişine katılabilirler.

Kullanıcı bir bilet alır, çekilişte o bilete çıkarsa otomatik olarak dondurulan MX bakiyesi ile alınması gereken kripto paralar takas edilir. Eğer çekilişte o bilete çıkmazsa sistem kilitlenen MX’ leri iade eder.

Çekilişten kazanan bilet alamayan kullanıcılar, sırasıyla sahip oldukları kaybedilen bilet sayısıyla orantılı olarak, kalan satış tokenleri' nin ödül havuzundan teselli olarak katılım ödülü kazanacaklardır.

Burada önemli olan biletin şanslı kullanıcılara çıkması durumunda sistem hesabınızdan MX kesmektedir. 2 günlük MX fiyat ortalaması alınacak o yüzden 1 bilet için elinizde minimum 40-45 dolarlık MX tutunuz.

Örneğin; 2 biletiniz var ise 2x40= 80 dolar değerinde MX tutmalısınız.

M-Day Etkinliğine Nasıl Katılınır? Adım Adım Anlatım

MEXC Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

M-Day etkinliğine katılmak için ilk önce MEXC Borsasına "Referans Kardeşliği" referans linki ile kayıt olunuz. Kayıt olurken ister E-Posta isterseniz Cep Telefonu numarası kullanabilirsiniz. Kayıt için aşağıdaki linke tıklayınız.


"Referans Kardeşliği" referans linki %100 komisyon indirimli [%50 Spot + %50 Vadeli İşlemler] ve paylaşımlı referans linkidir.

Kayıt olurken "Davet Kodu" yazan yere "17Hjw" yazısını göreceksiniz. Alacağınız komisyon indirimi ve nakit para yani cashback oranı %100 olarak yansıtılıyor.

mxc-mexc-nasil-kayit-olunur

Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi unutmamak için bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

M-Day Etkinliğine Nasıl Katılınır?

1.Adım: MEXC Global mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden indiriniz. Cep telefonunuzun işletim sistemine uygun olan link ile indirme yapınız.

Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "Google Play" bölümünden, Apple İOS işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "App Store" bölümünden indirme yapınız. Linkler resmi linklerdir.2.Adım: Kayıt bilgileriniz ile uygulama üzerinden MEXC borsasına giriş yapınız. Kimlik doğrulama KYC doğrulamanızı tamamlayınız ve istediğiniz miktarda bakiye yatırınız.

3.Adım: Uygulama ana ekranında "M-Day" ikonuna tıklayınız. Bakınız aşağıdaki resim.

mexc-mxc-mday-nedir
4.Adım: Açılan ekranda güncel M-Day etkinlikleri listeleniyor. Bu yazı kaleme alındığında Artmeta (MART) Token etkinliği sona ermişti fakat fanc (FANC) Token etkinliği devam ediyordu. Devam eden etkinlik üzerinde "Hazırlanıyor" yazısını görebilirsiniz.

Aktif olan M-Day etkinliğinde proje ile ilgili çeşitli bilgileri bu ekranda görebilirsiniz. Mevcut projenin güncel turdaki toplam arzı, proje Tokeni hakkında kısa bilgileri ve M-Day etkinliğinin başlangıç zamanının görebilirsiniz. Bakınız aşağıdaki resim.

mexc-mxc-mday-nedir
5.Adım: Katılmak istediğiniz M-Day etkinliğine tıklayınız. Bu yazı kaleme alındığında fanc (FANC) token aktif durumda. FANC M-Day etkinliğine giriyoruz ve karşımıza etkinlik hakkında bilgiler çıkıyor.

Hatırlarsanız M-Day Programı 3 bölümden oluşur demiştim. Bunları MX Round ve Trading Round olarak iki ana başlıkta toplayarak açıklamıştım. Ayrıca bonus gibi düşünün referans ile yeni kayıt üye ile de bilet kazanma hakkınız bulunuyor demiştim.

FANC-Trading Round olarak görüyoruz. Yani bu M-Day etkinliği Alım-Satım işlem hacmi kuralları üzerine kurulu.{alertInfo}
 
mexc-mxc-mday-nedir

Alım-Satım işlem hacmi ile ilgili ne kadar işlem hacmi gerekiyor ise MEXC M-Day etkinlikleri duyurular bölümünde bulabilirsiniz.

Yine aynı ekranda FANC M-Day etkinliği ile ilgili toplam arzı, kayıt zamanı, çekiliş zamanı ve ödül alma zamanı gibi bilgileri bulabilirsiniz.

Ayrıca yeterlilik detayları ve etkinlik başlama zamanı gibi bilgileri burada bulabilirsiniz. M-Day etkinliğine katılmak bu kadar kolay.

Bu makalemi beğendiyseniz "MEXC MX DeFi Nedir? Nasıl Katılım Sağlanır? Adım Adım Anlatım." adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

Sık Sorulan Sorular

M-Day Nedir?

 • M-Day , ana akım kripto yatırımcılarının proje tokeni airdroplarına katılması için özel olarak düzenlenen bir etkinliktir.

  M-Day Nasıl Katılınır?

  • Bu etkinliğe üç farklı şekilde katılım sağlanabilmektedir.
  • Yalnız burada şunu belirtmekte fayda var her M-Day etkinliği aynı değildir. Bir etkinlikte Alım-Satım hacmi gerekli koşul ise diğer bir etkinlikte belirli miktarda MEXC borsa tokeni olan MX tutmak gerekebilir. Başka bir etkinlikte ise referans ile arkadaşını getirme koşulu olabilir.

  M-Day Bilet Talepleri Nasıl Yapılır?

  • Bilet talepleri yalnızca bir kez yapılabilir. Biletlerinizi talep etmeden önce etkinlik kuralları gereği lütfen istediğiniz işlem hacmine, MX Token veya diğer koşullara ulaştığınızdan emin olun. Biletlerinizi talep ettikten sonra biriken işlem hacmi veya diğer ekler ek bilet kazandırmaz.

  KYC Doğrulaması Şart Mı?

  • Kullanıcıların bilet alabilmeleri için KYC doğrulamasını tamamlamaları gerekmektedir.

  M-Day Katılım Ödülü Nedir?

  • Katılım ödülü çekilişten kazanan bilet alamayan kullanıcılar, sırasıyla sahip oldukları kazanamayan bilet sayısıyla orantılı olarak, kalan satış tokenleri' nin ödül havuzundan teselli ödülü olarak katılım ödülü kazanacaklardır.

  MEXC [MXC] Borsası Güvenilir Mi?

  • MEXC borsası 2018 yılından bu yana kripto piyasasında var olan ve bu zamana kadar işlem gören bir borsadır. Bu kadar süre içerisinde hiçbir zaman hack ya da başka bir durum söz konusu olmamıştır. Bu yüzden borsaya varlıklarınızı gönderirken ya da satın alırken güvenle kullanabilirsiniz.

  NOT: Dünyada her şey paylaştıkça güzelleşir felsefesini benimseyerek pragmatik bir oluşum hayal ettim ve “Referans Kardeşliği” oluşumunu kurdum. Bu oluşumun felsefesi, referans oranlarının eşit ve kardeşçe dağılımıdır. Yani elde edilecek gelirden sadece referans sahibi değil yeni kayıt olan herkes kazanç elde eder. Referans linklerim ve makalelerim yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

  Yorum Gönder

  Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

  İletişim Formu