HTX Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Arkadaşlar bu yazımda sizlere Huobi Global yeni adı ile HTX kripto para borsasına nasıl para yatırılır sade ve anlaşılır bir şekilde adım adım anlatmaya çalışacağım. Anlattığım bu yöntem en kolay, en ucuz ve en hızlı yöntemdir.

Ülkemiz üzerinde lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren yerel kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara BTCTürk veya Paribu kripto para borsalarını örnek olarak gösterebiliriz.

Ayrıca Dünyada global olarak hizmet gösteren ve ülkemizde yine lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara Binance Türkiye kripto para borsasını örnek olarak gösterebiliriz.

Arkadaşlar burada şunu unutmayın! Yerel olarak faaliyet göstermeyen kripto para borsalarına banka ile direk Türk Lirası gönderemezsiniz ."Farklı yollar var fakat oldukça maliyetli veya riskli".  Ayrıca göndereceğiniz parayı coin şeklinde göndermeniz gerekiyor. O yüzden yerel olarak faaliyet gösteren bir borsadan yardım almamız gerek.

HTX borsasına para göndermek için bu yazıda seçtiğim yerel borsa Binance Türkiye borsası olacaktır. Kullanıcı dostu ve yoğun bir kullanıcı deneyimi olan borsa çoğu kripto para yatırımcısı tarafından beğenilerek kullanılıyor.

Siz yazmış olduğum bu makaledeki aynı işlemleri uygulayarak başka bir yerel borsa ile işlemlere devam etmekte özgürsünüz. "Şimdi HTX Borsasına nasıl para yatırılır?" adlı konuya başlayalım.

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

İlk yapacağımız işlem eğer Binance TR hesabınız yoksa kayıt olmanız ve hesap açmanız gerekiyor. Hesap açarken gerçek ve iyi bir "Referans Kodu" ile kayıt olmanız indirimlerden faydalanmanız için yararınıza olacaktır.

Eğer Binance TR hesabınız varsa bir alt başlığa geçin.

Binance TR borsasına kayıt olurken "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve koin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.


Not: Binance TR (Türkiye) borsasına kayıt olduktan sonra cep telefonunuza Binance TR (Türkiye) uygulamasını yüklemeyi unutmayın. Uygulamayı kullanmanız alım ve satım işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 
Not: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Not: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Binance TR KYC kimlik doğrulama işlemleri için "Binance Türkiye Kimlik Doğrulama KYC Nasıl Yapılır?" adlı yazımı okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Binance TR hesabınıza mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > Türk lirası (TRY) sayfasına gidiniz ve listeden kullanmak istediğiniz bankayı seçiniz.

Dikkat! Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz.{alertWarning}
 
Önemli Not: Vakıfbank, Akbank, Ziraat, Fibabanka, İş Bankası ve Şekerbank ile Binance Türkiye hesabınıza Türk Lirası gönderimi ücretsizdir. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.{alertSuccess} 

Ekran Görüntüleri İle Adım Adım Anlatım

1.Adım: İlk önce cep telefonunuzdan Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Yatırma bölümünü seçin.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

2.Adım: Daha sonra Türk Lirası (TRY) seçin. Listede yok ise arama bölümüne TRY yazarak aratabilirsiniz.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

3.Adım: Binance TR cüzdanınıza TRY(TL) yatırmak için hangi bankadan EFT/Havale/Fast yapacaksanız o bankayı seçiyorsunuz.

Bilgi Notu: Mesai saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde geçekleştirilen "Anında Para Transferi" yani "FAST" işlemlerinizde tek seferde maksimum para gönderme limiti en son düzenleme itibarı ile 50.000 TL'dir. FAST işlemlerinizde 50.000 TL'lik parçalar halinde transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.{alertInfo}

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

4.Adım: Bankanızdan Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırma işlemini tamamladınız. HTX borsasına Türk Lirasını direk gönderemeyiz. O yüzden bizim için en hızlı ve en ucuz olan yol olan TRON yani TRX alacağız. Artık TRX/TRY paritesi ile TRON (TRX) alabilirsiniz. Sonra aldığınız Tronları TRC20 Ağı ile HTX borsasına gönderebilirsiniz.

5. ve Son Adım: Şimdi Binance Türkiye mobil uygulaması üzerindeki "Piyasalar" bölümünden TRX/TRY paritesi ile istediğiniz kadar TRON alın. Artık Huobi Borsasına göndereceğimiz para yani TRON (TRX) hazır. Şimdi sıra geldi HTX borsasına kayıt olmaya.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

HTX Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

HTX borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.Not: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Not: HTX borsasına kayıt olduktan sonra cep telefonunuza HTX uygulamasını yüklemeyi unutmayın. Uygulamayı kullanmanız alım ve satım işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 

HTX Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Şimdi sıra geldi HTX borsasına para yatırmaya. Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırıp TRX/TRY işlem paritesi ile TRON (TRX) almıştık. Şimdi bu TRONları HTX hesabımıza göndereceğiz ve para yatırma işlemimiz bitecek.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey Binance Türkiye hesabından HTX hesabına para yani coin gönderirken doğru ağı seçmeniz gerekiyor.

Bu örnekte TRON göndereceğiz. Göndermekte kullanacağımız Ağ TRC20 Ağı olacak. HTX hesabınıza TRON yatırmak için TRC20 ağı seçeceksiniz. Binance Türkiye hesabınızdan TRON göndermek için aynı ağı TRC20 Ağı seçeceksiniz.

Çok Önemli Not: Tron yani TRX Gönderdiğiniz ve Aldığınız Ağ TRC20 Ağı Olacak. Aksi takdirde varlıklarınızı kaybedersiniz.{alertWarning}
 

Ekran Görüntüleri İle Adım Adım Anlatım

1.Adım: İlk önce aşağıdaki resimdeki gibi HTX mobil uygulamasını açıp "Cüzdan" sonra "Yatırma" bölümünü seçin.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

2.Adım: TRX Tron seçiniz. Listede yok ise arama bölümüne TRX yazarak aratabilirsiniz.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

3.Adım: Yatırma Ağını TRX TRON TRC20 Ağı olarak seçiniz.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

4.Adım: TRX Tron TRC20 Ağı adresini kopyalayınız. 

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

5.Adım: Binance Türkiye mobil uygulamasını açıp "Cüzdan" sonra "Çekme" bölümünü açınız.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

6.Adım: Çekmek istediğiniz para birimi olan TRX Tron seçiniz.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

7.Adım:
1-Ağı TRC20 Ağı seçin.
2-Adres Bölümüne HTX TRX Tron TRC20 Ağını yapıştırın.
3-Huobi hesabınıza çekmek istediğiniz TRX Tron miktarını girin.
4-Çekme butonuna basınız.

htx-borsasina-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

İşlemler bu kadar. HTX hesabınıza para yatırdınız. Sadece 1 Tron (TRX) komisyon ücreti ile hesabınıza para çektiniz.

Tron TRC20 Ağı çok hızlı bir ağ. Hesabınıza para yatırma süresi ortalama 1 dk. sürüyor. Çok kolay, ucuz ve hızlı. Buradan Justin SUN'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

HTX hesabınızdaki TRX Tron koinleri TRX/USDT paritesi ile USDT çevirerek USDT ile istediğiniz işlem çiftinde alım ve satım yaparak hayalinizdeki koinleri alabilirsiniz. 

Bilgi Notu: Bu yaptığımız işlemlerin aynısını yaparak Huobi hesabınıza TRC20 Ağı ile USDT olarak da para yatırabilirsiniz.{alertInfo}

Önemli Bilgi: TRC20 ağından gönderilen TRON ile USDT arasındaki tek fark komisyon ücreti. TRON gönderimlerinizde 1 TRON yaklaşık 3 TL komisyon öderken, USDT gönderimlerinizde 1 USDT yaklaşık 30 TL komisyon ödersiniz.{alertWarning}

Bu yazı umarım çoğu kişiye faydalı olacaktır. Sağlıcakla Kalın.

Bu yazımı beğendiyseniz "Binance Nasıl Para Yatırılır? En Kolay ve En Hızlı Yolu" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu