Huobi Global Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir-en-kolay-en-ucuz-en-hizli-yolu

Huobi Global Borsasına Nasıl Para Yatırılır? En Kolay, En Ucuz ve En Hızlı Yolu.


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Arkadaşlar bu yazımda sizlere Huobi Global kripto para borsasına nasıl para yatırılır sade ve anlaşılır bir şekilde adım adım anlatmaya çalışacağım. Anlattığım bu yöntem en kolay, en ucuz ve en hızlı yöntemdir.

Ülkemiz üzerinde lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren yerel kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara BTCTürk veya Paribu kripto para borsalarını örnek olarak gösterebiliriz. 

Ayrıca Dünyada global olarak hizmet gösteren ve ülkemizde yine lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara Binance Türkiye kripto para borsasını örnek olarak gösterebiliriz.

Arkadaşlar burada şunu unutmayın! Yerel olarak faaliyet göstermeyen kripto para borsalarına banka ile direk Türk Lirası gönderemezsiniz ."Farklı yollar var fakat oldukça maliyetli veya riskli".  Ayrıca göndereceğiniz parayı coin şeklinde göndermeniz gerekiyor. O yüzden yerel olarak faaliyet gösteren bir borsadan yardım almamız gerek.

Huobi Global borsasına para göndermek için bu yazıda seçtiğim yerel borsa Binance Türkiye borsası olacaktır. Kullanıcı dostu ve yoğun bir kullanıcı deneyimi olan borsa çoğu kripto para yatırımcısı tarafından beğenilerek kullanılıyor.

Siz yazmış olduğum bu makaledeki aynı işlemleri uygulayarak başka bir yerel borsa ile işlemlere devam etmekte özgürsünüz. "Şimdi Huobi Borsasına nasıl para yatırılır?" adlı konuya başlayalım.

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

İlk yapacağımız işlem eğer Binance TR hesabınız yoksa kayıt olmanız ve hesap açmanız gerekiyor. Hesap açarken gerçek ve iyi bir "Referans Kodu" ile kayıt olmanız indirimlerden faydalanmanız için yararınıza olacaktır.

Eğer Binance TR hesabınız varsa bir alt başlığa geçin.

Binance TR borsasına kayıt olurken "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve koin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

Not: Binance TR [Türkiye] borsasına kayıt olduktan sonra cep telefonunuza Binance TR [Türkiye] uygulamasını yüklemeyi unutmayın. Uygulamayı kullanmanız alım ve satım işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 
Not: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Not: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Binance TR KYC kimlik doğrulama işlemleri için "Binance Türkiye Kimlik Doğrulama KYC Nasıl Yapılır?" adlı yazımı okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Bankalardan Binance Türkiye Borsasına Nasıl Para Yatırılır?


Binance TR hesabınıza mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > Türk lirası (TRY) sayfasına gidiniz ve listeden kullanmak istediğiniz bankayı seçiniz.

Dikkat! Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz.{alertWarning}
 
Önemli Not: Vakıfbank, Akbank, Ziraat ve Fibabanka ile Binance Türkiye hesabınıza Türk Lirası gönderimi ücretsizdir. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.{alertSuccess} 

Ekran Görüntüleri İle Adım Adım Anlatım


1.Adım: İlk önce cep telefonunuzdan Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Yatırma bölümünü seçin.

binance-para-yatirma-nasil-yapilir
2.Adım: Daha sonra Türk Lirası (TRY) seçin. Listede yok ise arama bölümüne TRY yazarak aratabilirsiniz.

binance-para-yatirma-nasil-yapilir

3.Adım: Binance TR cüzdanınıza TRY(TL) yatırmak için hangi bankadan EFT/Havale/Fast yapacaksanız o bankayı seçiyorsunuz.

Bilgi Notu: Mesai saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde geçekleştirilen "Anında Para Transferi" yani "FAST" işlemlerinizde tek seferde maksimum para gönderme limiti en son düzenleme itibarı ile 5000 TL'dir. FAST işlemlerinizde 5000 TL'lik parçalar halinde transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.{alertInfo}

binance-para-yatirma-nasil-yapilir

4.Adım: Bankanızdan Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırma işlemini tamamladınız. Huobi borsasına Türk Lirasını direk gönderemeyiz. O yüzden bizim için en hızlı ve en ucuz olan yol olan TRON yani TRX alacağız. Artık TRX/TRY paritesi ile TRON (TRX) alabilirsiniz. Sonra aldığınız Tronları TRC20 Ağı ile Huobi borsasına gönderebilirsiniz.

Not: Binance Türkiye Borsası Tron Ağı TRC 20 çekim ücretleri 1 TRON dur. Yani yaklaşık 1 Lira :){alertSuccess}

5. ve Son Adım: Şimdi Binance Türkiye mobil uygulaması üzerindeki "Piyasalar" bölümünden TRX/TRY paritesi ile istediğiniz kadar TRON alın. Artık Huobi Borsasına göndereceğimiz para yani TRON (TRX) hazır. Şimdi sıra geldi Huobi borsasına kayıt olmaya.

binance-tr-para-yatirma-turk-lirasi-yatirma-trx-tron-alma-islemi

Huobi Global Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Huobi Global borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

Not: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Not: Huobi borsasına kayıt olduktan sonra cep telefonunuza Huobi uygulamasını yüklemeyi unutmayın. Uygulamayı kullanmanız alım ve satım işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 

Huobi Global Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Şimdi sıra geldi Huobi borsasına para yatırmaya. Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırıp TRX/TRY işlem paritesi ile TRON (TRX) almıştık. Şimdi bu TRONları Huobi hesabımıza göndereceğiz ve para yatırma işlemimiz bitecek.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey Binance Türkiye hesabından Huobi hesabına para yani coin gönderirken doğru ağı seçmeniz gerekiyor.

Bu örnekte TRON göndereceğiz. Göndermekte kullanacağımız Ağ TRC20 Ağı olacak. Huobi hesabınıza TRON yatırmak için TRC20 ağı seçeceksiniz. Binance Türkiye hesabınızdan TRON göndermek için aynı ağı TRC20 Ağı seçeceksiniz.

Çok Önemli Not: Tron yani TRX Gönderdiğiniz ve Aldığınız Ağ TRC20 Ağı Olacak. Aksi takdirde varlıklarınızı kaybedersiniz.{alertWarning}
 

Ekran Görüntüleri İle Adım Adım Anlatım

1.Adım: İlk önce aşağıdaki resimdeki gibi Huobi Global mobil uygulamasını açıp "Cüzdan" sonra "Yatırma" bölümünü seçin.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
2.Adım: TRX Tron seçiniz. Listede yok ise arama bölümüne TRX yazarak aratabilirsiniz.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
3.Adım: Yatırma Ağını TRX TRON TRC20 Ağı olarak seçiniz.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir

4.Adım: TRX Tron TRC20 Ağı adresini kopyalayınız. 

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
5.Adım: Binance Türkiye mobil uygulamasını açıp "Cüzdan" sonra "Çekme" bölümünü açınız.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
6.Adım: Çekmek istediğiniz para birimi olan TRX Tron seçiniz.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
7.Adım:
1-Ağı TRC20 Ağı seçin.
2-Adres Bölümüne Huobi TRX Tron TRC20 Ağını yapıştırın.
3-Huobi hesabınıza çekmek istediğiniz TRX Tron miktarını girin.
4-Çekme butonuna basınız.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
İşlemler bu kadar. Huobi hesabınıza para yatırdınız. Sadece 1 Tron (TRX) komisyon ücreti (Ortalama 1 Türk Lirası :)) ile hesabınıza para çektiniz.

Tron TRC20 Ağı çok hızlı bir ağ. Hesabınıza para yatırma süresi ortalama 1 dk. sürüyor. Çok kolay, ucuz ve hızlı. Buradan Justin SUN'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

Huobi hesabınızdaki TRX Tron koinleri TRX/USDT paritesi ile USDT çevirerek USDT ile istediğiniz işlem çiftinde alım ve satım yaparak hayalinizdeki koinleri alabilirsiniz. 

Bilgi Notu: Bu yaptığımız işlemlerin aynısını yaparak Huobi hesabınıza TRC20 Ağı ile USDT olarak da para yatırabilirsiniz.{alertInfo}

Önemli Bilgi: TRC20 ağından gönderilen TRON ile USDT arasındaki tek fark komisyon ücreti. TRON gönderimlerinizde 1 TRON yaklaşık 1 TL komisyon öderken, USDT gönderimlerinizde 1 USDT yaklaşık 20 TL komisyon ödersiniz.{alertWarning}

Bu yazı umarım çoğu kişiye faydalı olacaktır. Sağlıcakla Kalın.


Bu makalemi beğendiyseniz "Binance Nasıl Para Yatırılır? En Kolay ve En Hızlı Yolu" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Sık Sorulan Sorular


Binance Türkiye Para Yatırırken Ne Kadar Kesiyor?

 • Binance Türkiye yatırma işlemleri için hiçbir ücret almaz.

Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır? 

 • Binance para yatırmak isteyen bir kullanıcının iki farklı şekilde para yatırma seçeneği mevcut. İlk seçenek kredi kartıyla kripto para alma seçeneği. İkinci seçenek ise Binance TR Türkiye’ye kayıt olup banka aracılığıyla Binance TR’ye Türk Lirası göndermek. En kolay ikinci seçenektir.

Binance Türkiye En Az Kaç TL Yüklenir? 

 • İster 1 TL ister 1000 TL gönderebilirsiniz. Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile 7/24 Havale işlemi yaparak, diğer tüm bankalarla ise FAST veya EFT kullanarak Binance TR hesabınıza ücret ödemeden Türk Lirası yatırabilir veya çekebilirsiniz.

Binance Türkiye En Az Kaç TL İle İşlem Yapılır? 

 • Binance TR Türkiye borsasında en az 100 TL ile işlem yapabilirsiniz. 

Binance Türkiye En Az kaç TL Çekilir? 

 • En az 4 TL çekim yapabilirsiniz. Aktarım yapacağınız banka hesabının sizin adınıza kayıtlı olması gerekir. Aksi durumda, yaklaşık 1 saat içerisinde göndermek istediğiniz meblağ Binance TR hesabınıza geri dönecektir.

Binance TR Hangi Bankalar Geçerli?

 • Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile 7/24 Havale işlemi yaparak, diğer tüm bankalarla ise FAST veya EFT kullanarak Binance TR hesabınıza ücret ödemeden Türk Lirası yatırabilir veya çekebilirsiniz.

Binance TR Para Çekme Nasıl Yapılır?

 • Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Çekme bölümünü seçin.

Huobi Global Borsasına Direk Türk Lirası Yatırabilir miyim?

 • Evet yatırabilirsiniz fakat oldukça maliyetli ve riskli yollar var. En iyi 2 yolu Ziraat Bankası veya Türkiye de faaliyet gösteren bir yerel borsa üzerinden coin transferi yaparak para göndermek.

Huobi Global Borsasına Direk Türk Lirası Yatırmanın Başka Bir Yolu Yok mu?

 • Var fakat astronomik komisyon ücretleri kesiliyor. BANXA gibi aracı kuruluşlar var. Veya kredi kartı veya P2P gibi sistemler üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Fakat bu işlemlerin komisyon ücretleri çok yüksek. O yüzden tavsiye etmiyorum. Fakat son zamanlarda Ziraat Bankası ile Huobi Global borsası arasındaki anlaşma ile Türk Lirası gönderebiliyorsunuz fakat yine bu konudaki TRX TRON göndermek şu an için en kolay yolu.

Huobi Nasıl Para Yatırılır?

 • Türkiye de faaliyet gösteren bir yerel borsa üzerinden coin transferi yaparak para gönderebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası ile ücretsiz olarak Türk Lirası gönderebilirsiniz. BANXA gibi aracı kuruluşlar, Kredi Kartı seçeneği ve P2P gibi sistemler üzerinden de para gönderilebiliyor fakat komisyon ücretleri çok yüksek.

Huobi Güvenli mi?

 • Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Huobi kripto para borsası Türkiye'de kullanmak yasaldır. Türkiye'de şu ana kadar kullanılması yasaklanan herhangi bir kripto para borsası olmamıştır.

NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

Yorum Gönder

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

İletişim Formu