Tether USDT Nedir? Makas Farkı Olmadan Dolar Almak

Bu yazımızda Tether yani USDT'nin ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğreneceğiz.

{getToc} $title={Table of Contents}

Tether (USDT) Coin Hakkinda Temel Bilgiler

  • Proje Adı: Tether (USDT)
  • Bulunduğu Sektör: Stabil Paralar
  • Web Sitesi: https://tether.to/en/
  • Toplam Arzı: ***
  • Maksimum Arzı: ***
  • Desteklediği Blok Zincir Ağları: Bitcoin, Tron, Ethereum, BSC blokzincir vb.leri.
  • Satın Alınabilecek Borsalar: Binance, MEXC, KuCoin, HTX, Gateio vb.leri.

Tether (USDT) Coin Nedir?

Tether yani USDT 1 Amerikan dolarına eşit sabit bir kripto paradır. Yani 1USDT = 1$.

USDT gibi kripto paralara sabit koinler denir. Sabit koinler belirli bir değer ile kendilerini eşitlerler ve varlıklarını bu şekilde sürdürürler. Kendilerini eşitledikleri değer ölçülerine örnek verirsek; İtibari paralar (Dolar,TL vb.), Altın, Gümüş vb. varlıklar olabilir.

USDT Ne ise Yarar?

Kripto Para piyasalarında Bitcoin ve Altcoin alım ve satım işlemlerinde parite dediğimiz bir sistem uygulanır. Parite iki farklı varlığın birbiri ile olan değerini ifade eder. Örneğin 1 BTC 30.000$ dediğimizde => BTC/USD paritesini ifade etmiş oluruz. 1 BTC' nin dolar cinsinden değeri 30.000 Amerikan dolarıdır.

Kripto para piyasalarında sabit paralar çıkmadan önce al-sat işlemleri genelde BTC paritesi ile yapılıyordu. Daha sonra USDT koin kripto para piyasalarına girdikten sonra al sat işlemleri daha kolay hale gelince kullanıcılar USDT' yi çok benimsediler ve şu an dünyadaki kripto para borsalarında en çok kullanılan sabit koin USDT' dir.

tether-usdt-nedir-referralbrotherhood.com

USDT Nasil Calisir?

Tether coin, dijital para alanında konsepte öncülük eden, en yaygın şekilde benimsenen sabit paradır. Geleneksel finansal sistemi bozan ve geleneksel para birimlerinin dijital kullanımında öncü olan USDT,  blok zincir alanı boyunca büyüyen girişimleri ve yeniliği destekler ve güçlendirir. USDT birden fazla blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir dijital para olarak mevcuttur.

Tüm Tether coinler (USDT), eşleşen bir itibari para birimiyle 1'e 1 olarak sabitlenir ve %100 Tether rezervleri tarafından desteklenir. Yani kripto para piyasası para hacmi içerisindeki her bir USDT' nin Amerikan doları cinsinden rezerv karşılığı bulunmaktadır. USDT piyasa değeri bu şekilde korunur ve sabitlenir.

Tether (USDT) Projesini Gelecekte Neler Bekliyor?

2014 yılında başlatılan Tether, itibari para birimlerinin dijital bir şekilde kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanmış, blok zincir özellikli bir platformdur.

Tether, müşterilere tipik olarak bir dijital para birimiyle ilişkilendirilen doğal oynaklık ve karmaşıklık olmadan, blok zinciri genelinde geleneksel para birimleriyle işlem yapma yeteneği vererek kullanımı kolaylaştırdı.

Geleneksel para birimlerine bir alternatif olarak doğan USDT dijital para kullanımını kolaylaştıran ilk blok zinciri etkin platformu oldu. Blok zinciri genelinde sınır ötesi işlemleri daha demokratik bir hale getirdi ve oldukça benimsendi.

Bu ve daha bir çok özel ve kullanışlı yönüyle benimsenen USDT şu an dünyada bir numaralı sabit kripto para birimi. Bu şekilde istikrarlı bir şekilde yoluna devam ederse, dünyada kullanılan itibari paraların dijital olarak kullanılması için bir yol gösterici olacaktır. Aynı zamanda kripto para piyasasında da uzun bir süre daha liderliği elinde tutacak gibi görünüyor.

Tether (USDT) Coin Nereden Alinir?

Tether (USDT) Coin satın alınabilecek borsaların başında: Binance TR, Binance, MEXC, KuCoin, HTX, Gateio ve daha bir çok borsa yer alıyor.

TL ile USDT Nasil Alinir? Makas Farki Olmadan Nasil Dolar Alinir?

Türk Lirası ile USDT almak için ilk önce Binance TR borsasına kayıt olunuz.

{getButton} $text={Binance TR Türkiye Kayıt Linki} $icon={link} $color={#00008B}

Not: Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}

=> Kayıt olduktan sonra Binance TR cep telefonu uygulamasını cep telefonunuza yükleyiniz.

=> Binance TR uygulamasını yükledikten sonra bankanızdan Binance TR hesabınıza TL gönderin.

=> Gönderdiğiniz TL ile Binance TR uygulaması üzerinden USDT/TRY paritesi ile USDT satın alın.

Aşağıda sıra ile ismi yazılan borsalara kayıt olup ve hesap açarak Tether (USDT) coin alıp kripto para borsalarında USDT pariteleri ile Bitcoin ve Altcoinleri alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz.

Binance Türkiye TR Borsasına Kayıt Olup USDT Coin Almak İçin Tıklayınız.

Binance Borsasına Kayıt Olup USDT Coin Almak İçin Tıklayınız.

MEXC Borsasına Kayıt Olup USDT Coin Almak İçin Tıklayınız.

KuCoin Borsasına Kayıt Olup USDT Coin Almak İçin Tıklayınız.

HTX Borsasına Kayıt Olup USDT Coin Almak İçin Tıklayınız.

Gateio Borsasına Kayıt Olup USDT Coin Almak İçin Tıklayınız.

Bu yazımı beğendiyseniz "Space ID (ID) Coin Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

Note: "All content on this website is copyrighted."

Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır."

Referral Brotherhood

The author, who has been following Blockchain Technologies and the Cryptocurrency world since 2010, founded the "Referral Brotherhood" platform in 2021. The author, who loves science and astronomy, conducted mathematical studies on Fibonacci numbers and developed certain algorithms. In 2022, he discovered the application called "Crypto Bull vs Bear Index" and the first stable version of V.1.0 was published on 09.05.2022. In this way, it filled a huge gap in the cryptocurrency ecosystem. The author, who has received technical analysis, Blockchain technologies and digital marketing training, is fluent in the Pinescript programming language. Crypto Bull vs Bear Index

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu