Binance TR Nasıl Para Yatırılır? Nasıl Para Çekilir? - Referral Brotherhood

binance-tr-turkiye-borsasina-nasil-para-yatirilir-nasil-para-cekilir


Binance TR Türkiye Borsasına Nasıl Para Yatırılır? Nasıl Para Çekilir?


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Arkadaşlar bu yazımda sizlere Binance TR Türkiye kripto para borsasına nasıl para yatırılır sade ve anlaşılır bir şekilde adım adım anlatmaya çalışacağım.

Dünyada global olarak hizmet gösteren ve ülkemizde yine lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara biri Binance Türkiye kripto para borsasıdır.

Binance Türkiye şubesi, TL destekli olarak 2020 sonbaharda açılmıştır. Türkiye' de 2020 yılı son aylarından itibaren Türk kullanıcılar TL yani Türk Lirası yatırarak kripto para almaya başlamışlardır.

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Binance TR borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

NOT: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

{getButton} $text={Binance TR Türkiye Kayıt Linki} $icon={link} $color={#f39c12} 

NOT: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertWarning}
 

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Binance TR hesabınıza mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > Türk lirası (TRY) sayfasına gidiniz ve listeden kullanmak istediğiniz bankayı seçiniz.

Dikkat! Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz.{alertError}
 
Önemli Not: Vakıfbank, Akbank, Ziraat ve Fibabanka ile Binance Türkiye hesabınıza Türk Lirası gönderimi ücretsizdir. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.{alertSuccess} 

Şimdi ekran görüntüleri ile işlemleri sizlere anlatıyım.

İlk önce cep telefonunuzdan Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Yatırma bölümünü seçin.

binance-tr-turkiye-borsasina-nasil-para-yatirilir-nasil-para-cekilir
Daha sonra Türk Lirası (TRY) seçin.

binance-tr-turkiye-borsasina-nasil-para-yatirilir-nasil-para-cekilir

Binance TR cüzdanınıza TRY(TL) yatırmak için hangi bankadan EFT/Havale/Fast yapacaksanız o bankayı seçiyorsunuz.

binance-tr-turkiye-borsasina-nasil-para-yatirilir-nasil-para-cekilir

Bankamızdan Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırdık. Artık TRY paritesi olan işlem çiftlerinden istediğimiz kripto parayı alabiliriz.

Binance Türkiye Borsasından Nasıl Para Çekilir?

Dikkat! Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi adınıza kayıtlı olmayan bir banka hesabına para yatırma ve çekme işlemi yapılamaz.{alertError}
 
Önemli Not: Vakıfbank, Akbank, Ziraat ve Fibabanka ile Binance Türkiye hesabınıza Türk Lirası gönderimi ücretsizdir. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.{alertSuccess}
 

Yukarıda resimler ile anlattığım para yatırma adımlarının tersi para çekme işlemidir.

Para çekme işlemi için Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Çekme > TRY bölümünü seçin. Çekmek istediğiniz banka hesap bilgilerinizi giriniz.

Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile 7/24 Havale işlemi yaparak, diğer tüm bankalarla ise FAST veya EFT kullanarak Binance TR hesabınıza ücret ödemeden Türk Lirası yatırabilir veya çekebilirsiniz.

Bu makalemi beğendiyseniz "Binance Türkiye Kimlik Doğrulama KYC Nasıl Yapılır" adlı yazımı da okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
binance-tr--nasil-para-yatirilir-nasil-para-cekilir

Binance TR Nasıl Para Yatırılır - Çekilir Sık Sorulan Sorular [SSS]

Binance Para Yatırırken Ne Kadar Kesiyor?

  • Binance yatırma işlemleri için hiçbir ücret almaz.

Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır? 

  • Binance para yatırmak isteyen bir kullanıcının iki farklı şekilde para yatırma seçeneği mevcut. İlk seçenek kredi kartıyla kripto para alma seçeneği. İkinci seçenek ise Binance TR Türkiye’ye kayıt olup banka aracılığıyla Binance TR’ye Türk Lirası göndermek. En kolay ikinci seçenektir.

Binance En Az Kaç TL Yüklenir? 

  • İster 1 TL ister 1000 TL gönderebilirsiniz. Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile 7/24 Havale işlemi yaparak, diğer tüm bankalarla ise FAST veya EFT kullanarak Binance TR hesabınıza ücret ödemeden Türk Lirası yatırabilir veya çekebilirsiniz.

Binance En Az Kaç TL İle İşlem Yapılır? 

  • Binance TR Türkiye borsasında en az 100 TL ile işlem yapabilirsiniz. Binance Global Borsasında ise en az 10$ ile işlem yapabilirsiniz.

Binance En Az kaç TL Çekilir? 

  • En az 4 TL çekim yapabilirsiniz. Aktarım yapacağınız banka hesabının sizin adınıza kayıtlı olması gerekir. Aksi durumda, yaklaşık 1 saat içerisinde göndermek istediğiniz meblağ Binance TR hesabınıza geri dönecektir.

Binance Transfer Nasıl Yapılır?

  • Binance TR cüzdanımızdaki bakiyeleri Binance Global' a göndermek için, Binance TR uygulamasındaki Cüzdan > Transfer bölümünü seçiyoruz.

Binance TR' den Binance' e Nasıl Para Aktarılır?

  • Binance TR cüzdanımızdaki bakiyeleri Binance Global' a göndermek için, Binance TR uygulamasındaki Cüzdan > Transfer bölümünü seçiyoruz.

Binance TR Hangi Bankalar Geçerli?

  • Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile 7/24 Havale işlemi yaparak, diğer tüm bankalarla ise FAST veya EFT kullanarak Binance TR hesabınıza ücret ödemeden Türk Lirası yatırabilir veya çekebilirsiniz.

Binance TR Para Çekme Nasıl Yapılır?

  • Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Çekme > TRY bölümünü seçin.

Binance TR Kullanmak Yasal mı?

  • Ülkemizde lisanslı bir şekilde hizmet veren Binance Türkiye borsasını kullanmak yasak değildir.


NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

1 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

İletişim Formu