Binance KYC Nasıl Yapılır? - Referral Brotherhood

 
binance-global-kimlik-dogrulama-nasil-yapilir

Binance Global Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır?


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Ülkemizde son yıllarda kripto para ekosistemine duyulan ilgi ve buna bağlı olarak yapılan yatırımlar artış gösterdi. Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2021 şubat ayında yayımlanan rapora göre, kripto
paraları en çok kullanan ülkeler belirlenmişti.

Kripto Paralara yatırım yapan ülkeler arasında Dünyanın en büyük 74 ekonomisini kapsayan araştırmada Türkiye dünyada 4’üncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer almıştı.{alertInfo}

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 itibarıyla Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

Binance, daha önce "High Frequency Trading" yazılımı geliştiren bir geliştirici olan Changpeng Zhao [CZ] tarafından kuruldu. Binance başlangıçta Çin'de bulunuyordu, ancak daha sonra Çin'in artan kripto para düzenlemeleri nedeniyle Çin'den ayrıldı.

Dünyanın bir numaralı kripto para borsası olan Binance Global kimlik doğrulama KYC nasıl yapılır bu yazımda ele alacağım. Sade bir dille ve ekran görüntüleri ile yazıyı desteklemeye çalıştım.

Binance Global Nasıl Kayıt Olunur?

Binance Global borsasına aşağıdaki kayıt linki ile kayıt olunuz. "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalayın.


Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

Binance Global Mobil Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Kimlik doğrulama, para yatırma, para transferi ve diğer işlemleriniz rahatlıkla yapmanız için Binance Global mobil uygulamasını cep telefonlarınıza yüklemeniz gerekiyor. Kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın işletim sistemine göre borsanın mobil uygulamalarını indirip kurulumunu yapacaksınız. Aşağıya Android ve iOS işletim sistemleri için ayrı ayrı linkleri bırakıyorum.

Binance Global Borsası (binance.com) Android ve iOS Mobil Uygulama İndirme LinkleriBinance Global Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Binance Mobil uygulamasını cep telefonunuza kurduktan sonra kayıt bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi sol üst köşedeki insan ikonuna tıklayınız.

binance-global-kimlik-dogrulama-nasil-yapilir


Daha sonra aşağıdaki resimde belirttiğim gibi "Kimlik Doğrulama" bölümüne "Unverified" yazan yere tıklıyoruz. Bende "Verified" yani "Onaylandı" yazıyor.

Dikkat! Sonradan gelen bazı güncellemeler ile resimdeki ekran çıkmayabiliyor. Uygulama sizi direk Kimlik Doğrulama KYC menüsüne yönlendirebiliyor.{alertError}

binance-global-kimlik-dogrulama-nasil-yapilir

Karşınıza doğrulama merkezi bölümü açılacaktır. Aşağıda resimde görüldüğü gibi sıra ile kişisel verilerinizi giriyor, resmi kimlik bilgilerinizi yüklüyor ve yüz doğrulaması yapıyorsunuz.

binance-global-kimlik-dogrulama-nasil-yapilir

İşlemler bu kadar artık onaylanması için biraz beklemeniz gerekiyor. Bu süre yoğunluğa ve bilgilerinizin doğruluğuna göre değişebilmekte. Benim doğrulamam 45 dk. sürmüştü.

Önemli Not: "Kimlik Doğrulama" yani KYC işlemelerinizi yaparken bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz. Kimlik ve Selfie resminizi temiz ışık alan bir ortamda çekiniz.{alertWarning}
 
Bu makalemi beğendiyseniz "Binance Komisyon Oranları Tam Rehber" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
binance-global-kyc-nasil-yapilir

Binance Kimlik Doğrulama KYC Sık Sorulan Sorular [SSS]

Binance Global Kimlik Doğrulama Zorunlumu? 

  • Kimlik Doğrulama evet zorunludur. Yoksa Kripto para alım-satım-çekme-yatırma gibi işlemleri yapamazsınız.

Binance Global TC Kimlik İstiyor mu?

  • Kimlik Doğrulama yani KYC işlemleri sırasında TC Kimlik No gereklidir.

Binance Global Kimlik Doğrulama Süresi Ne Kadar?

  • Kimlik Doğrulama işleminde bilgilerinizi özenli, doğru ve düzgün bir şekilde girdiyseniz 1(Bir) iş günü içerisinde kimlik doğrulama işleminiz sonuçlanacaktır.

Binance Global Kimlik Doğrulama Güvenlimi?

  • Binance, müşterilerinin kişisel bilgilerinin ve fonlarının güvenliğini sağlamak için çok katmanlı "Banka Benzeri" güvenlik önlemleri ve yönetim protokolleri içeren dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. Uluslararası para transferlerinin şeffaflığı gereği kimlik doğrulaması isteniyor.

Binance Global Neden Kimlik Doğrulama KYC Zorunlu?

  • Uluslararası para transferlerinin şeffaflığı gereği kimlik doğrulaması isteniyor. Kara para aklama, terör finansmanı, dolandırıcılık ve yolsuzluk gibi finansal suçlara engel olmak için KYC zorunluluğu var.

Binance Global Selfie Zorunlumu?

  • Binance Global Selfie (Öz çekim) çekimi zorunludur. Fotoğrafın net olmasına özen gösteriniz.

Binance Global Kullanmak Yasal mı?

  • Ülkemizde lisanslı bir şekilde hizmet veren Binance borsasını kullanmak yasak değildir.


NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

1 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

  1. Teşekkürler çok faydalandım bu yazıdan. KYC yaptım sağol.

    YanıtlaSil

İletişim Formu