Binance Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Ülkemizde son yıllarda kripto para ekosistemine duyulan ilgi ve buna bağlı olarak yapılan yatırımlar artış gösterdi. Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2021 şubat ayında yayımlanan rapora göre, kripto paraları en çok kullanan ülkeler belirlenmişti.

Kripto Paralara yatırım yapan ülkeler arasında Dünyanın en büyük 74 ekonomisini kapsayan araştırmada Türkiye dünyada 4’üncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer almıştı.{alertInfo}
 
Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 itibarıyla Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

Binance, daha önce "High Frequency Trading" yazılımı geliştiren bir geliştirici olan Changpeng Zhao [CZ] tarafından kuruldu. Binance başlangıçta Çin'de bulunuyordu, ancak daha sonra Çin'in artan kripto para düzenlemeleri nedeniyle Çin'den ayrıldı.

Dünyanın bir numaralı kripto para borsası olan Binance Global kimlik doğrulama KYC nasıl yapılır bu yazımda ele alacağım. Sade bir dille ve ekran görüntüleri ile yazıyı desteklemeye çalıştım.

Binance Global Nasıl Kayıt Olunur?

Binance Global borsasına aşağıdaki kayıt linki ile kayıt olunuz. "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalayın.


Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 
binance-global-kimlik-dogrulama-kyc-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

Binance Global Mobil Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Kimlik doğrulama, para yatırma, para transferi ve diğer işlemleriniz rahatlıkla yapmanız için Binance Global mobil uygulamasını cep telefonlarınıza yüklemeniz gerekiyor. Kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın işletim sistemine göre borsanın mobil uygulamalarını indirip kurulumunu yapacaksınız. Aşağıya Android ve iOS işletim sistemleri için ayrı ayrı linkleri bırakıyorum.Binance Global Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır?

Adım Adım Anlatım

1.Adım: Binance Mobil uygulamasını cep telefonunuza kurduktan sonra kayıt bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi sol üst köşedeki insan ikonuna tıklayınız.

binance-global-kimlik-dogrulama-kyc-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

Daha sonra aşağıdaki resimde belirttiğim gibi "Kimlik Doğrulama" bölümüne "Unverified" yazan yere tıklıyoruz. Bende "Verified" yani "Onaylandı" yazıyor.

Dikkat! Sonradan gelen bazı güncellemeler ile resimdeki ekran çıkmayabiliyor. Uygulama sizi direk Kimlik Doğrulama KYC menüsüne yönlendirebiliyor.{alertError}

binance-global-kimlik-dogrulama-kyc-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

2.Adım: Karşınıza doğrulama merkezi bölümü açılacaktır. Aşağıda resimde görüldüğü gibi sıra ile kişisel verilerinizi giriyor, resmi kimlik bilgilerinizi yüklüyor ve yüz doğrulaması yapıyorsunuz.

binance-global-kimlik-dogrulama-kyc-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

3.Adım: İşlemler bu kadar artık onaylanması için biraz beklemeniz gerekiyor. Bu süre yoğunluğa ve bilgilerinizin doğruluğuna göre değişebilmekte. Benim doğrulamam 45 dk. sürmüştü.

Önemli Not: "Kimlik Doğrulama" yani KYC işlemelerinizi yaparken bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz. Kimlik ve Selfie resminizi temiz ışık alan bir ortamda çekiniz.{alertWarning}
 
Bu makalemi beğendiyseniz "Binance Komisyon Oranları Tam Rehber" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu