Binance Nasıl Para Yatırılır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Ülkemizde son yıllarda kripto para ekosistemine duyulan ilgi ve buna bağlı olarak yapılan yatırımlar artış gösterdi. Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2021 şubat ayında yayımlanan rapora göre, kripto paraları en çok kullanan ülkeler belirlenmişti.

Kripto Paralara yatırım yapan ülkeler arasında Dünyanın en büyük 74 ekonomisini kapsayan araştırmada Türkiye dünyada 4’üncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer almıştı.{alertInfo}

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 itibarıyla Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

Binance, daha önce high frequency trading yazılımı geliştiren bir geliştirici olan Changpeng Zhao [CZ] tarafından kuruldu. Binance başlangıçta Çin'de bulunuyordu, ancak daha sonra Çin'in artan kripto para düzenlemeleri nedeniyle Çin'den ayrıldı.

Binance Türkiye şubesi, TL destekli olarak 2020 sonbaharda açılmıştır. Türkiye' de 2020 son aylardan itibaren Türk kullanıcılar TL Türk Lirası yatırarak kripto para almaya başlamışlardır.

Dünyanın bir numaralı kripto para borsası olan Binance' e nasıl para yatırılır bu yazımda ele alacağım. Sade bir dille ve ekran görüntüleri ile yazıyı desteklemeye çalıştım.

Binance ve Binance TR (Türkiye) Borsalarına Nasıl Kayıt Olunur?

Binance TR Binance Global' a bağlı olan Türkiye de hizmet gösteren bir borsadır. Binance Global çatısı altında hizmet gösteren bir çok oluşum vardır ve bunlardan birisi ülkemizde yerel olarak hizmet gösteren Binance TR borsası' dır.

Türk Lirası (TL) ile kripto para yatırımı yapmak için Binance (binance.com) ve Binance TR (trbinance.com) borsalarına kayıt olmanız gerekiyor. Binance ve Binance TR' ye aynı cep telefonu numaranız veya aynı mail adresiniz ile kayıt olabilirsiniz.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

Binance Global Borsasına Nasıl Kayıt Olurum?

İlk önce Binance [Global] (binance.com) borsasına kayıt olmanız ve KYC doğrulamanızı yapmanız gerekiyor.

Binance borsasına aşağıdaki kayıt linki ile kayıt olunuz. "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalayın.


Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

Binance TR (Türkiye) Borsasına Nasıl Kayıt Olurum?

Şimdi sıra geldi Binance TR' ye (trbinance.com) kayıt olmaya. Kayıt olduktan sonra kimlik doğrulama işlemini yapmanız gerekiyor.

Şunu belirtmekte fayda var Binance Global' e kayıt olduğunuz mail veya cep telefonu numaranız ile Binance TR' ye de kayıt olmanız kimlik doğrulama ve diğer işlemlerinizde sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 
Binance TR borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

Aynı şekilde kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not etmeyi unutmayınız.

{getButton} $text={Binance TR Türkiye Kayıt Linki} $icon={link} $color={#00008B}

Bu yazımı beğendiyseniz "Cep Telefonu ile Binance Nasıl Kayıt Olunur?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Binance ve Binance TR Mobil Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Kimlik doğrulama, para yatırma, para transferi ve diğer işlemleriniz rahatlıkla yapmanız için Binance ve Binance TR mobil uygulamalarınızı cep telefonlarınıza yüklemeniz gerekiyor. Kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın işletim sistemine göre borsaların mobil uygulamalarını indirip kurulumunu yapacaksınız. Aşağıya Android ve iOS işletim sistemleri için ayrı ayrı linkleri bırakıyorum.

Binance Global Borsası Mobil Uygulama İndirme LinkleriBinance TR Borsası Mobil Uygulama İndirme LinkleriBinance ve Binance TR Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Binance ve Binance TR' ye kayıt olduk, cep telefonumuza uygulamalarımızı yükledik, şimdi geldik kimlik doğrulama işlemlerimize. Kimlik doğrulama işlemlerimize ilk merkez üssü  olan Binance Global (binance.com) borsasından başlayacağız.

Binance Global Kimlik Doğrulama İşlemi

1.Adım: Uygulamayı cep telefonunuza kurduktan sonra kayıt bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi sol üst köşedeki insan ikonuna tıklayınız.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

2.Adım: Daha sonra aşağıdaki resimde belirttiğim gibi "Kimlik Doğrulama" bölümüne "Unverified" yazan yere tıklıyoruz.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

3.Adım: Karşınıza doğrulama merkezi bölümü açılacaktır. Aşağıda resimde görüldüğü gibi sıra ile kişisel verilerinizi giriyor, resmi kimlik bilgilerinizi yüklüyor ve yüz doğrulaması yapıyorsunuz.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

4.Adım: İşlemler bu kadar artık onaylanması için biraz beklemeniz gerekiyor. Bu süre yoğunluğa ve bilgilerinizin doğruluğuna göre değişebilmekte. Benim doğrulamam 45 dk. sürmüştü. Doğrulama tamamlandıktan sonra sıra geldi Binance TR kimlik doğrulama işine.

Binance TR Kimlik Doğrulama İşlemi

1.Adım: Uygulamayı cep telefonunuza kurduktan sonra kayıt bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi sağ üst köşedeki insan ikonuna tıklayınız.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

2.Adım: Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü üzere "Kimlik Doğrulama" bölümüne tıklıyoruz.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

3.Adım: Daha sonra gerekli talimatları yerine getirip "Kimlik Doğrulama" yı tamamlıyorsunuz. Eğer yukarıda yazdığım gibi önceden Binance Global (binance.com) kimlik doğrulamayı tamamladıysanız Binance TR kimlik doğrulama işlemleriniz daha kolay olacaktır.

Binance Borsasına Nasıl Para Yatırılır? Binance TR'den Binance Para Transferi Nasıl Yapılır?

Şimdi geldi ana konumuza. Kayıt olduk, mobil telefonlarımıza programlarımızı yükledik, kimlik doğrulama yaptık artık Türk Lirası TRY(TL) yatırma zamanı.

Binance TR hesabınıza mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > Türk lirası (TRY) sayfasına gidiniz ve listeden kullanmak istediğiniz bankayı seçiniz.

Önemli!: Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz.{alertError}
 
Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, İş Bankası ve Şekerbank ile 7/24 Havale işlemi yaparak, diğer tüm bankalarla ise FAST veya EFT kullanarak Binance TR hesabınıza ücret ödemeden Türk Lirası yatırabilir veya çekebilirsiniz.{alertSuccess}
 
Daha sonra TRY ile istediğiniz bir kripto varlığı alıp Binance Global hesabınıza gönderebilirsiniz. Daha kolay bir yöntem ise Binance Transfer özelliğini kullanarak Binance Global (binance.com) ve Binance TR (trbinance.com) borsaları arasında kripto para transferlerinizi daha hızlı bir şekilde, cüzdan adresi girmeden ve ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Binance transfer özelliğini kullanabilmek için hem Binance Global (binance.com) hem de Binance TR (trbinance.com) borsalarında kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamış olmanız gerektiğini tekrar hatırlatmakta fayda var.{alertWarning}
 
Binance transfer özelliğini kullanabilmek için ilk olarak Binance Global ve Binance TR hesaplarınızı birbirine bağlayınız. Daha Sonra Binance TR hesabınızdaki herhangi bir para birimini Cüzdan > Bakiyeler > Binance Transfer sekmesinden gönderebilirsiniz. Daha sonra cüzdanınıza BNB alarak %25 komisyon indiriminin de keyfini sürebilirsiniz.

Binance TR - Binance Global Arası Para Transferi Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlatım

1.Adım: İlk önce cep telefonunuzdan Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Yatırma bölümünü seçin.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

2.Adım: Daha sonra Türk Lirası (TRY) seçin.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

3.Adım: Binance TR cüzdanınıza TRY(TL) yatırmak için hangi bankadan EFT/Havale/Fast yapacaksanız o bankayı seçiyorsunuz.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

4.Adım: TRY(TL) yatırma işlemimiz bittikten sonra "Piyasalar" bölümünü seçip USDT/TRY alabilirsiniz. Bu örneğimizde USDT alacağız.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

5.Adım: Binance TR cüzdanımıza USDT leri aldık. Elimizdeki USDT leri Binance Global' a göndermek için, Binance TR uygulamasındaki Cüzdan > Transfer bölümünü seçiyoruz.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

6.Adım: Sonra aşağıdaki resimde görüldüğü üzere sırasıyla gönderici bölümünde Binance TR, alıcı bölümünde Binance seçiyoruz. Coin bölümünde USDT seçip transfer edilecek miktarı seçiyoruz ve devamında "Transferi Onaylayın" butonuna tıklıyoruz.

binance-nasil-para-yatirilir-referralbrotherhood.com

İşlemler bu kadar. Türk Lirası ile kripto para yatırımı yapmak bu kadar kolay.

Bu yazımı beğendiyseniz "Binance Komisyon Oranları Tam Rehber" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu