MEXC MX Coin Nedir? Faydaları Nedir?

mx-coin-nedir-faydalari-nedir

MEXC MX Coin Nedir? Faydaları Nedir?


{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Dünyada 500 den fazla kripto para borsası var. Bu borsalar arasında kendi borsa değişim tokenlerini piyasaya süren onlarca borsa bulunmakta. Borsa değişim tokenleri borsalarda bir çok işlevi yerine getirebiliyor. Bunlar arasında; alım ve satım işlemleri için ek komisyon indirimleri, VIP seviyesi ayrıcalıkları, referans getirilerinde artırımlar, pasif gelir sağlama veya belirli özel etkinliklere katılma hakkı gibi bir çok işlevi sayabiliriz.

Kripto para borsaları arasında MEXC borsası değişim tokeni olan MX Token bir çok işlevi bünyesinde barındıran, kullanıcı dostu ve özellikle borsa bünyesindeki çeşitli özel etkinliklere katılmanızı sağlamasıyla oldukça önem arz ediyor.{alertSuccess}
 

Borsa Tokeni Nedir?

Kripto para birimleri arasında kendine yer edinen Borsa Değişim Token' leri [Centralized Exchange Token] sayısı günümüzde oldukça arttı. CoinMarketCap verilerine göre 2022 yılı itibari ile 70 den fazla Borsa Değişim Token' i var. Yukarıda da belirttiğim gibi; Borsa Değişim Token' leri borsalarda bir çok işlevi yerine getirebiliyor. Bunlar arasında; alım ve satım işlemleri' ne ek komisyon indirimleri, VIP seviyesi ayrıcalıkları, referans getirilerinde artırımlar veya pasif gelir sağlama gibi bir çok işlevi sayabiliriz.

MEXC Kripto Para Borsası Hakkında Kısa Bilgiler


2018 yılında kurulan MEXC Global, yüksek performans ve muazzam sayıdaki emirleri eşleme motoru teknolojisini kullanan merkezi bir borsadır. Platform, finans sektöründe ve Blockchain teknolojisinde zengin deneyime sahip profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Şu anda MEXC Global, dünya çapında 70'den fazla ülkede yaklaşık 6 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Bu büyük başarı, kayda değer bir dönüm noktası. MEXC Global, bu başarılarıyla hem yeni hem de deneyimli yatırımcıların finansal yolculuğunda ilk tercih edilen platform olmayı hedeflemektedir.

MEXC borsası, Avustralya, Estonya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere üç ülkede önemli lisanslar alarak kıtalar arası görünürlüğü artırmış ve yetki alanını genişletmiştir. MEXC Global, farklı ülkelerden yatırımcılarının kolayca alım satım yapabilmeleri için yerelleştirilmiş dil desteği sunmaktadır.

MEXC Global, bankacılık sektöründen uzmanlarca geliştirilen, saniyede 1,4 milyon işlemi tamamlayabilen, verimliliği ve performansı büyük ölçüde artıran yüksek performanslı alım satım eşleme motoru kullanır.{alertInfo}

MEXC Global olarak, kullanıcı güvenliği en büyük önceliğimiz olduğu için, veri bütünlüğü ve güvenliğini sağlamak maksadıyla sunucularımız bağımsız olarak çok sayıda ülkede yer almaktadır.

MEXC, 1 yıl içinde küresel dijital varlık alım satımı piyasasında pay sahibi oldu. Son dönemde, 2021 yılında, MEXC Cripto Expo Dubai tarafından "Asya'daki En İyi Kripto Borsası" unvanı ile ödüllendirildi ve MEXC ekibinin tatmin edici başarı listesine bir yenisini daha ekledi.{alertInfo}
 

MX Coin Nedir?


MX Token, MEXC Global Kripto Para Borsasının çok amaçlı coinidir. MX Token, özellikle garantici yaklaşım sergileyen kripto yatırımcılarının ilgisini çeken türden kripto varlıklarından biridir.

MX Token özellikle MEXC borsasına ait olmasıyla ciddi anlamda ilgi çekmekte ve yatırım desteği almaktadır. Çünkü bir kripto varlığın arkasındaki gücün net bir şekilde belli olması ve özellikle bu arkadaki gücün MEXC gibi bir borsa olması doğal olarak yatırımcıları kendine çekmektedir.

MX Token güzel bir birikim aracı olması yanında DeFi gibi pasif kazanç da sağlamaktadır.{alertSuccess}


MX, MEXC Borsası'na ait tek Token 'dir. Kripto alım satım ve ETF işlemlerinden gelen karın %100'ü ile MX' in belli bir bölümü geri alınıp yakılacaktır.

MX Token' ın halihazırda işlem ücreti indirimi, projelerde oy kullanımı, çekiliş bonusu sağlama, MX DeFi staking vb. gibi kullanım alanları vardır.

MX Token, MEXC platformu tarafından geliştirilen merkeziyetsiz bir dijital varlıktır ve MX aynı zamanda PoS (Hisse ispatı) mekanizmasıyla çalışan bir Token' dir.

MEXC ekosistemindeki tek platform tokeni olan MX Token, toplulukları, ekipleri ve ortakları birbiriyle etkileşime sokma konusunda önemli bir rol oynar.

MEXC, ücret indirimi, SpaceM inovasyonu, M-Day özel avantajları ve değerlendirme bölgesinde proje oylaması vb. etkinliklerle MX Tokenin değerini artırma çalışmaları yapmaktadır.

MEXC ayrıca, MX Token ekonomisini iyileştirmek ve MX Tokenin kullanım alanlarını genişletmek amacıyla, BSC ve HECO' nun ilk çapraz zincir varlığı olarak ve zincir-üstü borç verme, madencilik, DEX alım satımı gibi çeşitli operasyonları açarak "Her Şey İçin Büyüme Planı" nı başlattı.

MX Coin Yakımı Nedir?


1 Temmuz'dan itibaren, MEXC platformu aylık işlem ücretlerinden elde edilen kâr payının %100'ü ile zaman zaman ikincil piyasadan MX' i geri satın alacak ve yakacaktır. Yakım işlemi ayda bir gerçekleşecektir. Dolaşımdaki MX Token miktarı 100 milyon kalana kadar yakım işlemi devam edecektir.

MEXC Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

MX coin almak için MEXC Borsasına "Referans Kardeşliği" referans linki ile kayıt olunuz. Kayıt olurken ister E-Posta isterseniz Cep Telefonu numarası kullanabilirsiniz. Kayıt için aşağıdaki linke tıklayınız.


"Referans Kardeşliği" referans linki %100 komisyon indirimli [%50 Spot + %50 Vadeli İşlemler] ve paylaşımlı referans linkidir.

Kayıt olurken "Davet Kodu" yazan yere "17Hjw" yazısını göreceksiniz. Alacağınız komisyon indirimi ve nakit para yani cashback oranı %100 olarak yansıtılıyor.

mxc-mexc-nasil-kayit-olunur

Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi unutmamak için bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

MX Coin Nerelerde Kullanılır? Faydaları Nedir?

MX coin nasıl alınır? Nerelerde kullanılır? Bu başlıkta sizlere madde madde açıklayacağım.

MX coin daha öncede yazdığım gibi bir borsa tokeni. MEXC Borsası üzerinden kripto paralara yatırım yapan yatırımcılar coin sepetlerine bol miktarda MX coin de alıyorlar. Çünkü MX coin dünyadaki en iyi kripto para borsalarından biri olan MEXC Global borsası bünyesinde bir çok çeşitli etkinlik ve hizmetlerde kullanılıyor. Bunları madde madde açıklarsak;

Coin ve Altcoin Sepetine MX Coin Ekleme


İlk sıraya bu özelliği yerleştirmesek olmaz. Uzun zamandır çoğu yatırımcı MX coin' e yatırım yapıyor ve gerçekten çok güzel kazançlar elde ettiler.

Kripto para yatırımcıları yatırım yaparken kendilerine bir çok sayıda farklı majör ve minör coinler' den oluşan bir sepet yaparlar. Bu sepete "Coin Sepeti" yada "Altcoin Sepeti" denir. MX coin bu sepetlerde bol miktarda yer alıyor.

İşlem Ücretlerinde Komisyon İndirimi


MEXC Borsası üzerinden yapmış olduğunuz Alım-Satım işlemlerinde komisyon indirimi olarak MX Tokeni kullanabiliyorsunuz. Özellikle sık Trade yapan bir yatırımcı iseniz bu sizin için çok önemli bir özellik.

MEXC Launchpad Etkinliği


MEXC Borsası Launchpad etkinliği ile kullanıcılara proje tokenlerine erken yatırım yapmalarını sağlamak için özel ve düşük maliyetli fırsatlar sunmaktadır.

MX Token bu etkinlikte hayati önem taşıyor. MEXC borsası günlük olarak kullanıcıların elindeki MX Token sayısının ekran görüntüsünü çekiyor ve karşılığında Launchpad etkinliğinde sunulan proje tokenlerinden ödül olarak dağıtıyor. 

MEXC Kickstarter Etkinliği


"Kickstarter" etkinliği, projenin başlatılmadan önceki aşamada MEXC' de listelenmesi için oylandığı ve ardından başarıyla oy kullanan tüm kullanıcılara ücretsiz olarak Token airdrop dağıtıldığı bir listeleme kampanyasıdır.

Oylama belirlenen hedefe ulaşamazsa, MEXC, proje listelemesini iptal edecek ve oylama tokenlerinin kilidini açacaktır. Bu etkinlik, MEXC' de daha çok sayıda kaliteli projeyi listelemek ve MEXC kullanıcılarına ücretsiz airdrop sağlamak için tasarlanmıştır.

MEXC M-Day Etkinliği İçin Katılım


M-Day , ana akım kripto yatırımcılarının proje tokeni airdroplarına katılması için özel olarak düzenlenen bir etkinliktir. Üç farklı koşulda gerçekleştirilen etkinlikler için MX coin elinizde tutmanız şart.

M-Day Etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için "MEXC M-Day Nedir? Nasıl Katılım Sağlanır? Adım Adım Anlatım." adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

MX-DeFi Etkinlikleri


Dünyadaki en iyi DeFi etkinliklerinin yapıldığı kripto para borsa tartışmasız MEXC' dir. Benim de sık sık kullandığım ve gelir elde ettiğim MX DeFi her kripto para severin ziyaret etmesi gereken bir etkinlik. 

MX-DeFi Etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için "

MEXC MX DeFi Nedir? Nasıl Katılım Sağlanır? Adım Adım Anlatım.

" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

mx-token-nedir-faydalari-nedir-defi-kazanci-islem-ucretleri-indirimi

Daha buraya yazılmayan ekolojik fon, çevrimdışı ödeme gibi bir çok şekilde MX Token kullanılıyor ve kullanım sahası her geçen gün artarak devam ediyor. 

Sık Sorulan Sorular


MX Coin Hangi Borsanın?

  • MX Coin MEXC Borsasının borsa tokeni dir.

MX Coin Yakımı Ne Zaman?

  • 1 Temmuz'dan itibaren, MEXC platformu aylık işlem ücretlerinden elde edilen kâr payının %100'ü ile zaman zaman ikincil piyasadan MX' i geri satın alacak ve yakacaktır. Yakım işlemi ayda bir gerçekleşecektir. Dolaşımdaki MX Token miktarı 100 milyon kalana kadar yakım işlemi devam edecektir.

MX Token Alınır mı?

  • Uzun zamandır çoğu yatırımcı MX coin' e yatırım yapıyor ve gerçekten çok güzel kazançlar elde ettiler.


NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

2 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

İletişim Formu