Kucoin Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

kucoin-borsasina-nasil-para-yatirilir

Kucoin Nasıl Para Yatırılır? En Kolay, En Ucuz ve En Hızlı Yolu.

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Arkadaşlar bu yazımda sizlere Kucoin kripto para borsasına nasıl para yatırılır sade ve anlaşılır bir şekilde adım adım anlatmaya çalışacağım. Anlattığım bu yöntem en kolay, en ucuz ve en hızlı yöntemdir.

Ülkemiz üzerinde lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren yerel kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara Paribu veya BTCTürk kripto para borsalarını örnek olarak gösterebiliriz. 

Ayrıca Dünyada global olarak hizmet gösteren ve ülkemizde yine lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara Binance Türkiye kripto para borsasını örnek olarak gösterebiliriz.

Arkadaşlar burada şunu unutmayın! Yerel olarak faaliyet göstermeyen kripto para borsalarına banka ile direk Türk Lirası gönderemezsiniz ."Farklı yollar var fakat oldukça maliyetli veya riskli".  Ayrıca göndereceğiniz parayı koin şeklinde göndermeniz gerekiyor. O yüzden yerel olarak faaliyet gösteren bir borsadan yardım almamız gerek.

Kucoin borsasına para göndermek için bu yazıda seçtiğim yerel borsa Binance Türkiye borsası olacaktır. Kullanıcı dostu ve yoğun bir kullanıcı deneyimi olan borsa çoğu kripto para yatırımcısı tarafından beğenilerek kullanılıyor.

Siz yazmış olduğum bu makaledeki aynı işlemleri uygulayarak başka bir yerel borsa ile işlemlere devam etmekte özgürsünüz. Şimdi "Kucoin Borsasına Nasıl Para Yatırılır" konusunu anlatmaya başlayım.

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

İlk yapacağımız işlem eğer Binance TR hesabınız yoksa kayıt olmanız ve hesap açmanız gerekiyor. Hesap açarken gerçek ve iyi bir "Referans Kodu" ile kayıt olmanız indirimlerden faydalanmanız için yararınıza olacaktır.

Eğer Binance TR hesabınız varsa bir alt başlığa geçin.

Binance TR borsasına kayıt olurken "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve koin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

Not: Binance TR [Türkiye] borsasına kayıt olduktan sonra cep telefonunuza Binance TR [Türkiye] uygulamasını yüklemeyi unutmayın. Uygulamayı kullanmanız alım ve satım işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 
Not: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Not: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Binance TR KYC kimlik doğrulama işlemleri için "Binance Türkiye Kimlik Doğrulama KYC Nasıl Yapılır?" adlı yazımı okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Bankalardan Binance Türkiye Borsasına Nasıl Para Yatırılır?


Binance TR hesabınıza mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > Türk lirası (TRY) sayfasına gidiniz ve listeden kullanmak istediğiniz bankayı seçiniz.

Dikkat! Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz.{alertWarning}
 
Önemli Not: Vakıfbank, Akbank, Ziraat ve Fibabanka ile Binance Türkiye hesabınıza Türk Lirası gönderimi ücretsizdir. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.{alertSuccess} 

Ekran Görüntüleri İle Adım Adım Anlatım

1.Adım: İlk önce cep telefonunuzdan Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Yatırma bölümünü seçin.

binance-tr-nasil-para-yatirilir

2.Adım: Daha sonra Türk Lirası (TRY) seçin. Listede yok ise arama bölümüne TRY yazarak aratabilirsiniz.

binance-tr-nasil-para-yatirilir

3.Adım: Binance TR cüzdanınıza TRY(TL) yatırmak için hangi bankadan EFT/Havale/Fast yapacaksanız o bankayı seçiyorsunuz.

Bilgi Notu: Mesai saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde geçekleştirilen "Anında Para Transferi" yani "FAST" işlemlerinizde tek seferde maksimum para gönderme limiti en son düzenleme itibarı ile 5000 TL'dir. FAST işlemlerinizde 5000 TL'lik parçalar halinde transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.{alertInfo}
 
binance-tr-nasil-para-yatirilir

4.Adım: Bankanızdan Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırma işlemini tamamladınız. Kucoin borsasına Türk Lirasını direk gönderemeyiz. O yüzden bizim için en hızlı ve en ucuz olan yol olan TRON yani TRX alacağız. Artık TRX/TRY paritesi ile TRON (TRX) alabilirsiniz. Sonra aldığınız Tronları TRC20 Ağı ile Kucoin borsasına gönderebilirsiniz.

Not: Binance Türkiye Borsası Tron Ağı TRC 20 çekim ücretleri 1 TRON dur. Yani yaklaşık 1 Lira :){alertSuccess}

5. ve Son Adım: Şimdi Binance Türkiye mobil uygulaması üzerindeki "Piyasalar" bölümünden TRX/TRY paritesi ile istediğiniz kadar TRON alın. Artık Kucoin Borsasına göndereceğimiz para yani TRON (TRX) hazır. Şimdi sıra geldi Kucoin borsasına kayıt olmaya.

binance-tr-nasil-para-yatirilir

Kucoin Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Kucoin borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

{getButton} $text={Kucoin Kayıt Linki} $icon={link} $color={#16a085}

Not: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 
Not: Kucoin borsasına kayıt olduktan sonra cep telefonunuza Kucoin uygulamasını yüklemeyi unutmayın. Uygulamayı kullanmanız alım ve satım işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.{alertInfo}
 

Kucoin Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Şimdi sıra geldi Kucoin borsasına para yatırmaya. Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırıp TRX/TRY işlem paritesi ile TRON (TRX) almıştık. Şimdi bu TRONları Kucoin hesabımıza göndereceğiz ve para yatırma işlemimiz bitecek.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey Binance Türkiye hesabından Kucoin hesabına para yani coin gönderirken doğru ağı seçmeniz gerekiyor.

Bu örnekte TRON göndereceğiz. Göndermekte kullanacağımız Ağ TRC20 Ağı olacak. Kucoin hesabınıza TRON yatırmak için TRC20 ağı seçeceksiniz. Binance Türkiye hesabınızdan TRON göndermek için aynı ağı TRC20 Ağı seçeceksiniz.

Çok Önemli Not: Tron yani TRX Gönderdiğiniz ve Aldığınız Ağ TRC20 Ağı Olacak. Aksi takdirde varlıklarınızı kaybedersiniz.{alertWarning}
 

Ekran Görüntüleri İle Adım Adım Anlatım 

1.Adım: İlk önce aşağıdaki resimdeki gibi Kucoin mobil uygulamasını açıp "Varlıklar" sonra "Yatırma" bölümünü seçin.
kucoin-nasil-para-yatirilir

2.Adım: TRX Tron seçiniz. Listede yok ise arama bölümüne TRX yazarak aratabilirsiniz.

kucoin-nasil-para-yatirilir

3.Adım: Yatırma Ağını TRX TRON TRC20 Ağı olarak seçiniz ve daha sonra TRC20 Ağı adresini kopyalayınız.

kucoin-nasil-para-yatirilirkucoin-nasil-para-yatirilir

4.Adım: Binance Türkiye mobil uygulamasını açıp "Cüzdan" sonra "Çekme" bölümünü açınız.

binance-tr-nasil-para-cekilir

5.Adım: Çekmek istediğiniz para birimi olan TRX Tron seçiniz. Listede yok ise arama bölümüne TRX yazarak aratabilirsiniz.
binance-tr-nasil para-veya-kirptopara-cekilir

6.Adım:
1-Ağı TRC20 Ağı seçin.
2-Adres Bölümüne Kucoin TRX Tron TRC20 Ağını yapıştırın.
3-Kucoin hesabınıza çekmek istediğiniz TRX Tron miktarını girin.
4-Çekme butonuna basınız.
binance-tr-nasil-para-cekilir

İşlemler bu kadar. Kucoin hesabınıza para yatırdınız. Sadece 1 Tron (TRX) komisyon ücreti (Ortalama 1 Türk Lirası :)) ile hesabınıza para çektiniz.

Tron TRC20 Ağı çok hızlı bir ağ. Hesabınıza para yatırma süresi ortalama 1 dk. sürüyor. Çok kolay, ucuz ve hızlı. Buradan Justin SUN'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

Kucoin hesabınızdaki TRX Tron koinleri TRX/USDT paritesi ile USDT çevirerek USDT ile istediğiniz işlem çiftinde alım ve satım yaparak hayalinizdeki koinleri alabilirsiniz. 

Bilgi Notu: Bu yaptığımız işlemlerin aynısını yaparak Kucoin hesabınıza TRC20 Ağı ile USDT olarak da para yatırabilirsiniz.{alertInfo}

Önemli Bilgi: TRC20 ağından gönderilen TRON ile USDT arasındaki tek fark komisyon ücreti. TRON gönderimlerinizde 1 TRON yaklaşık 1 TL komisyon öderken, USDT gönderimlerinizde 1 USDT yaklaşık 20 TL komisyon ödersiniz.{alertWarning}

Bu yazı umarım çoğu kişiye faydalı olacaktır. Sağlıcakla Kalın.

Bu yazımı beğendiyseniz "MEXC Borsasına Nasıl Para Yatırılır?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Kucoin Para Yatırma Sık Sorulan Sorular


Kucoin Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kucoin mobil uygulamasını açıp "Varlıklar" sonra "Yatırma" bölümünü seçin. Yatırma Ağını TRX TRON TRC20 Ağı olarak seçiniz ve TRC20 Ağı adresini kopyalayınız. Göndermek istediğiniz borsadan TRC20 Ağını seçip göndermek istediğiniz coin miktarını giriniz.

Kucoin Para Yatırma Sorunu

Kucoin para yatırma işlemlerinizde sorun yaşadıysanız konuda anlatılan adımları tek tek kontrol ediniz.

Kucoin Para Yatırma Geçmişi

Kucoin para yatırma işlemlerinizde geçmişe bakmak istiyorsanız mobil uygulama üzerinden "Varlıklar" => "A4 Sayfa-Saat İkonu (Sağ üst köşe)" bölümünden bakabilirsiniz.

Kucoin Para Yatırma Binance TR

Binance TR borsasından Kucoin borsasına Tron (TRX) yada USDT (Tether) gönderebilirsiniz.

Kucoin Para Yatırma Ne Kadar Sürer?

Para yatırma işleminde kullandığınız ağ çeşidine göre bu süre değişiklik gösterir. En hızlı ağlardan biri TRC20 Tron ağıdır. Ekstrem durumlar söz konusu değilse ortalama 1 ile 3 dk içerisinde paranız hesabınıza geçer.

Kucoin Nasıl Para Çekilir?

Yukarıdaki konuda anlatıldığı üzere para yatırma işlemleri ile aynı olacak şekilde para çekme bölümünü seçip para çekme işlemi yapabilirsiniz.

Kucoin KYC Yani Kimlik Doğrulama Zorunlumu?

Kucoin KYC zorunlu değil. Belirli yatırma ve çekim ücretleri dahilinde zorunlu değildir. Para veya koin yatırma ve çekim işlemlerinde Limit yükseltilmesi için ise zorunludur.

Kucoin Borsası Güvenilir mi?

Kucoin, 2017 yılında kurulmuş, Bitcoin (BTC) ve 700'den fazla Altcoin ile kolayca satın almanıza, satmanıza ve işlem yapmanızı sağlayan güvenilir bir kripto para borsasıdır.

Kucoin Nasıl Para Kazanılır?

Bu sorunun cevabı Kucoin de listelenen yeni ve kaliteli altcoin projelerini araştırmaktır.

Kucoin de Nasıl Coin Alınır?

Kucoin borsasına Tron (TRX) yada USDT (Tether) gönderdikten sonra cep telefonu uygulaması üzerindeki "Piyasalar" bölümünden USDT ve diğer pariteler ile coin alabilirsiniz.


NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir. {fullWidth}

1 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

  1. Konuyu okudum ve Kucoin borsasına çok kolay para gönderdim hocam.

    YanıtlaSil

İletişim Formu