Gateio Borsasına Nasıl Para Yatırılır?


gateio-nasil-para-yatirilir-en-kolay-en-ucuz-ve-en-hizli-yolu

Gateio Borsasına Nasıl Para Yatırılır? En Kolay, En Ucuz ve En Hızlı Yolu.


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Arkadaşlar bu yazımda sizlere Gateio kripto para borsasına nasıl para yatırılır sade ve anlaşılır bir şekilde adım adım anlatmaya çalışacağım. Anlattığım bu yöntem en kolay, en ucuz ve en hızlı yöntemdir.

Ülkemiz üzerinde lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren yerel kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara Paribu veya BTCTürk kripto para borsalarını örnek olarak gösterebiliriz. 

Ayrıca Dünyada global olarak hizmet gösteren ve ülkemizde yine lisanslı bir şekilde faaliyet gösteren kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunlara Binance Türkiye ve FTX Türkiye kripto para borsalarını örnek olarak gösterebiliriz.

Arkadaşlar burada şunu unutmayın! Yerel olarak faaliyet göstermeyen kripto para borsalarına banka ile direk Türk Lirası gönderemezsiniz ."Farklı yollar var fakat oldukça maliyetli veya riskli".  Ayrıca göndereceğiniz parayı coin şeklinde göndermeniz gerekiyor. O yüzden yerel olarak faaliyet gösteren bir borsadan yardım almamız gerek.

Gateio borsasına para göndermek için bu yazıda seçtiğim yerel borsa Binance Türkiye borsası olacaktır. Kullanıcı dostu ve yoğun bir kullanıcı deneyimi olan borsa çoğu kripto para yatırımcısı tarafından beğenilerek kullanılıyor.

Siz yazmış olduğum bu makaledeki aynı işlemleri uygulayarak başka bir yerel borsa ile işlemlere devam etmekte özgürsünüz. Şimdi "Gateio Borsasına Nasıl Para Yatırılır" konusunu anlatmaya başlayım.

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Binance TR borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

NOT: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

{getButton} $text={Binance TR Türkiye Kayıt Linki} $icon={link} $color={#f39c12} 

NOT: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertWarning}
 

Bankalardan Binance Türkiye Borsasına Nasıl Para Yatırılır?


Binance TR hesabınıza mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > Türk lirası (TRY) sayfasına gidiniz ve listeden kullanmak istediğiniz bankayı seçiniz.

Dikkat! Ekranda belirtilen banka hesap bilgilerine kendi adınıza olan bir banka hesabı aracılığıyla Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsiniz.{alertError}
 
Önemli Not: Vakıfbank, Akbank, Ziraat ve Fibabanka ile Binance Türkiye hesabınıza Türk Lirası gönderimi ücretsizdir. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.{alertSuccess} 

Şimdi ekran görüntüleri ile işlemleri sizlere anlatıyım.

İlk önce cep telefonunuzdan Binance TR uygulamasını açın Cüzdan > Yatırma bölümünü seçin.

binance-para-yatirma-nasil-yapilir
Daha sonra Türk Lirası (TRY) seçin.

binance-para-yatirma-nasil-yapilir

Binance TR cüzdanınıza TRY(TL) yatırmak için hangi bankadan EFT/Havale/Fast yapacaksanız o bankayı seçiyorsunuz.

binance-para-yatirma-nasil-yapilir

Bankamızdan Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırdık. Artık TRY paritesi olan işlem çiftlerinden istediğimiz kripto parayı alabiliriz. Tabi ki burada bizim amacımız Gateio Borsasına para göndermek.

Gateio borsasına Türk Lirasını direk gönderemeyiz. O yüzden bizim için en hızlı ve en ucuz olan yol olan TRON yani TRX alacağız. Sonra aldığımız Tronları TRC20 Ağı ile Gateio borsasına göndereceğiz.

NOT: Binance Türkiye Borsası Tron Ağı TRC 20 çekim ücretleri 1 TRON dur. Yani yaklaşık 1 Lira :){alertSuccess}

Şimdi Binance Türkiye mobil uygulaması üzerindeki "Piyasalar" bölümünden TRX/TRY paritesi ile istediğiniz kadar TRON alın. Artık Gateio Borsasına göndereceğimiz para yani TRON (TRX) hazır. :)

Gateio Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Gateio borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.

NOT: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

{getButton} $text={Gateio Kayıt Linki} $icon={link} $color={#27ae60} 

NOT: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertWarning}
 

Gateio Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Şimdi sıra geldi Gateio borsasına para yatırmaya. Binance Türkiye hesabımıza Türk Lirası yatırıp TRX/TRY işlem paritesi ile TRON (TRX) almıştık. Şimdi bu TRONları Gateio hesabımıza göndereceğiz ve para yatırma işlemimiz bitecek.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey Binance Türkiye hesabından Gateio hesabına para yani coin gönderirken doğru ağı seçmeniz gerekiyor.

Bu örnekte TRON göndereceğiz. Göndermekte kullanacağımız Ağ TRC20 Ağı olacak. Gateio hesabınıza TRON yatırmak için TRC20 ağı seçeceksiniz. Binance Türkiye hesabınızdan TRON göndermek için aynı ağı TRC20 Ağı seçeceksiniz.

Çok Önemli Not: Gönderdiğiniz ve Aldığınız Ağ TRC20 Ağı Olacak. Aksi takdirde varlıklarınızı kaybedersiniz.{alertError}
 

Adım Adım Anlatım 

1.Adım: İlk önce aşağıdaki resimdeki gibi Gateio mobil uygulamasını açıp "Cüzdanlar" sonra "Para Yatırma" bölümünü seçin.

gateio-para-yatirma


2.Adım: TRX Tron seçiniz.

gateio-para-yatirma


3.Adım: Yatırma Ağını TRX TRON TRC20 Ağı olarak seçiniz ve TRC20 Ağı adresini kopyalayınız. 

gateio-para-yatirma


5.Adım: Binance Türkiye mobil uygulamasını açıp "Cüzdan" sonra "Çekme" bölümünü açınız.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
6.Adım: Çekmek istediğiniz para birimi olan TRX Tron seçiniz.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir
7.Adım:
Ağı TRC20 Ağı seçin.
Adres Bölümüne Gateio TRX Tron TRC20 Ağını yapıştırın.
Gateio hesabınıza çekmek istediğiniz TRX Tron miktarını girin ve çekme butonuna basınız.

huobi-borsasina-nasil-para-yatirilir

İşlemler bu kadar. Gateio hesabınıza para yatırdınız. Sadece 1 Tron (TRX) komisyon ücreti (Ortalama 1 Türk Lirası :)) ile hesabınıza para çektiniz.

Tron TRC20 Ağı çok hızlı bir ağ. Hesabınıza para yatırma süresi ortalama 1 dk. sürüyor. Çok kolay, ucuz ve hızlı.

Gateio hesabınızdaki TRX Tron coinleri istediğiniz bakiyeye örneğin USDT (Tether) çevirerek istediğiniz işlem çiftinde alım ve satım yapabilirsiniz. Bu yazı umarım çoğu kişiye faydalı olacaktır.

Bu makalemi beğendiyseniz "Huobi Borsasına Nasıl Para Yatırılır? En Kolay ve En Hızlı Yolu" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Sık Sorulan Sorular


Gateio Nasıl Para Yatırılır? Nasıl Havale Yapılır?

  • Gateio mobil uygulamasını açıp "Cüzdanlar" sonra "Para Yatırma" bölümünü seçin. Yatırma Ağını TRX TRON TRC20 Ağı olarak seçiniz ve TRC20 Ağı adresini kopyalayınız. Göndermek istediğiniz borsadan TRC20 Ağını seçip göndermek istediğiniz coin miktarını giriniz.

Gateio Borsası Güvenilir mi?

  • Gate.io, en yüksek siber güvenlik puanına sahip borsalar arasında yer almakla birlikte kullanıcı güvenirliğini en üst düzeyde tutuyor. Aynı zamanda müşterilere ait bilgi ve varlıkların %95'i soğuk hava depolarında muhafaza edilmektedir.

Gateio Nasıl Para Çekilir?

  • Yukarıdaki para yatırma işlemleri ile aynı olacak şekilde para çekme bölümünü seçip para çekme işlemi yapabilirsiniz.

Gateio Kimlik Doğrulama Zorunlumu?

  • Gateio KYC zorunlu değil. Belirli yatırma ve çekim ücretleri dahilinde zorunlu değildir. Para veya coin yatırma ve çekim işlemlerinde Limit yükseltilmesi için ise zorunludur.

Gateio Hangi Ülkeye Ait?

  • Çinli menşeili kripto para borsası Gate.io 190'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Gate.io, 2013 yılından bu yana 10 milyon kullanıcıya hizmet veriyor.

Gateio KYC Gereklimi?

  • Hayır gerekli değil.

NOT: Dünyada her şey paylaştıkça güzelleşir felsefesini benimseyerek pragmatik bir oluşum hayal ettim ve “Referans Kardeşliği” oluşumunu kurdum. Bu oluşumun felsefesi, referans oranlarının eşit ve kardeşçe dağılımıdır. Yani elde edilecek gelirden sadece referans sahibi değil yeni kayıt olan herkes kazanç elde eder. Referans linklerim ve makalelerim yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

Yorum Gönder

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

İletişim Formu