Gateio GT Puanı Nedir? Nasıl Kullanılır?

gateio-gt-puani-nedir-nasil-kazanilir-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar


Gateio GT Puanı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Bu yazımda sizlere Kripto Para borsaları arasında yerini her geçen gün sağlamlaştıran Gateio borsasının alım ve satım işlemlerinizdeki komisyon ödemelerinizde kullanabileceğiniz Gateio Puan sistemini anlatacağım. Bu yazıda öğrenecekleriniz kısaca şu başlıkları kapsamaktadır:

 1. Point [GatePoint / GatePuanı] Nedir?
 2. Gateio Puanları nasıl kazanılır ve nasıl kullanılır?
 3. Gateio Puanları ne işe yarar?
 4. Gateio Puanlarının kullanım alanları nelerdir?
ve daha bir çok başlıkta sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Yazımın Gateio Puan sistemini tanıtan en iyi yazı olması için her konuya ayrıntılı bir şekilde değineceğim.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; Gelişen ve yaygınlaşan mobil ve akıllı cihazlar gereği artık çoğu insan bir çok işini mobil telefonları ve akıllı cihazları ile yapmaktadır. Bende bu yazıyı hazırlarken Gateio Puan sistemini sizlere borsanın kendi mobil cihaz uygulaması üzerinden çekmiş olduğum ekran görüntüleri ile anlatacağım.

Gateio Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Gateio Puanları kazanmak için yapmanız gerek ilk adım tabi ki borsaya kayıt olmaktan geçiyor. Gateio borsasına kayıt olarak GT Puanları kazanmaya başlayabilir, Alım - Satım işlemleri yaparak, kripto para varlıklarına yatırım yapabilirsiniz.

Gateio Borsasına "Referans Kardeşliği" özel referans kodu ile kayıt olabilirsiniz. Eşit ve kardeş paylaşımlı komisyon indirimi ve nakit para kazanma şansını yakalayın. Kayıt linki aşağıda;

{getButton} $text={Gateio "Referans Kardeşliği" Kayıt Linki} $icon={link} $color={#0652DD}

Gateio Borsası Uygulaması Nasıl İndirilir?

Gateio borsası mobil uygulamasını indirmek için, android telefon kullanıyorsanız Google Play Store' dan uygulamayı indiriyorsunuz. Apple iPhone telefon kullanıyorsanız Apple App Store' dan uygulamayı indiriyorsunuz. Sizlere kolaylık olsun diye resmi indirme linklerini aşağıya bırakıyorum.

{getButton} $text={Gateio Google Play Store Uygulama Linki} $icon={link} $color={#0652DD}

{getButton} $text={Gateio Apple App Store Uygulama Linki} $icon={link} $color={#0652DD}

Cep telefonunuza uygun uygulamayı indirin ve kurulum yapın. Kayıt olduğunuz kullanıcı bilgileriniz ile uygulamada oturum açın yani giriş yapın. 

Uygulamayı kurduktan sonra aşağıdaki resimlerde anlattığım gibi uygulamayı Türkçe yapınız.

gateio-dil-degisimi--gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarargateio-dil-degisimi-ayarlar-gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar-her-gun-duzenli-olarak-uygulamayagateio-dil-degisimi-dil-gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar
gateio-dil-degisimi-turkce-gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar

Bu adımları tamamladıysanız uygulamanızda "Hediyeler" bölümünden GT Puanı kazanmaya başlayabilirsiniz. "Hediyeler" bölümü uygulamanızın ana ekranında gözükmüyor ise ana ekrandaki "Daha fazla" bölümüne tıklayarak bulabilirsiniz.

Gateio borsasına kayıt olduk, uygulamamızı cep telefonumuza kurduk, artık ana konumuzu anlatmaya başlayabiliriz.

Gateio GT Puanı Nedir?

Gateio Puanı aslında bir Token' dir. Adı POINT [GatePoint] olan bir puan tokeni olduğunu söyleyebilirim. GT Puanı Gateio borsası tarafından kullanıcılarına sadakatleri karşısında sunduğu bir hizmet. 

Hemen belirtmekte fayda var 1 GT Puanı = 1 USD 'dir. Yani 1 GT Puanı 1 Amerikan Dolarına eşittir. {alertSuccess}

Her gün düzenli olarak uygulamaya girip "Hediyeler" bölümüne tıkladığınızda 0.1 GT Puan kazanıyorsunuz. Her gün sayaç ilerliyor ve düzenli olarak devam ederseniz kazancınız 7. günde 2.1 GT Puan, 14.günde 5.1 GT Puan ve 28.günde 10.1 GT Puan kazanıyorsunuz. 

28 gün sonunda toplam 19.8 GT Puan kazanmış oluyorsunuz. {alertSuccess}

Sonra sayaç sıfırlanıyor ve tekrar 1.günden başlayıp GT Puan kazanmaya devam ediyorsunuz. 

Eğer "Hediyeler" bölümüne girmeyi unutursanız sayaç sıfırlanıp tekrar baştan başlıyor. O yüzden düzenli bir şekilde GT Puanları almayı unutmayınız. {alertWarning}

gateio-gt-puani-nedir-nasil-kazanilir-kurallar-gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar

Burada gün kavramı 00:00 - 23:59 [UTC+8] olarak belirlenmiş durumda. UTC+8 Türkiye saati olarak +5 ileri saat dilimi demektir. Örnek Türkiye'de saat gece 00:00 ise UTC+8 saat diliminde saat gece sabaha karşı 05:00'dır. {alertInfo}

Aşağıdaki resimlerde Gateio Puanı nasıl alacağınızı ayrıntılı bir şekilde açıkladım. Lütfen inceleyiniz.

gateio-gt-puani-nedir-nasil-kazanilir-gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarargateio-puani-odul-kazanimi-gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarargateio-gt-puani-nedir-nasil-kazanilir-sayac-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar

gateio-gt-puani-nedir-nasil-kazanilir-odul-kayitlari-gt-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar


Resimleri incelediğinizde 28 günlük bir sayaç olduğunu görüyorsunuz. Ayrıca sayaç ekranının sağ üst köşesindeki "Ödül Kayıtları" bölümüne tıkladığınızda hangi günlerde ne kadar GT Puanı kazandığınızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

GT Puanı Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?


Şimdi o kadar uğraştık ettik her gün topladığımız GT Puanları ne işe yarayacak sizlere anlatıyım.

GT Puanlarını Gateio borsasında alım ve satım işlemlerinizde kullanıyorsunuz. Yaptığınız işlemlerde para yerine GT Puanlarınız harcanıyor. Yani bu sayede komisyona para vermiyorsunuz ve ek para kazanıyorsunuz. 1 GT Puanı 1 USD eşit olduğu için alış ve satış işlemlerinde oldukça faydalı oluyor.

GT Puanlarınızı Spot, Vadeli ve ETF işlemlerinizde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ileride Gateio borsası kullanıcılarına GT Puanı konusunda bir çok yenilik de getirebilir. O yüzden GT Puanlarınızı toplamaya devam edin.😀

Umarım herkese faydalı bir yazı kaleme almışımdır.

Bu yazımı beğendiyseniz "Kripto Para Borsalarında Referans Nedir? Neden Referans ile Üye Olmalıyım?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

Sık Sorulan Sorular


Gateio GT Puanı Nedir?

 • Gateio Puanı aslında bir Token dir. Adı POINT [GatePoint] olan bir puan tokeni olduğunu söyleyebilirim. GT Puanı Gateio borsası tarafından kullanıcılarına sadakatleri karşısında sunduğu bir hizmet.

Gateio Cep Telefonu Uygulaması Var mı?

 • Evet var. Yazıda uygulama linklerini bulabilirsiniz.

{getButton} $text={Gateio Google Play Store Uygulama Linki} $icon={link} $color={#0652DD}

{getButton} $text={Gateio Apple App Store Uygulama Linki} $icon={link} $color={#0652DD}

Gateio Hangi Ülkeye Ait?

 • 2003 yılından beri faaliyette olan Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır.

Gateio Referans Kodu Ne İşe Yarar?

 • Gateio borsasına "Referans Kardeşliği" özel referans kodu ile kayıt olursanız alış ve satış işlemlerinizde ek komisyon indirimi ve ayrıca cashback yani nakit para kazanırsınız. Eşit ve kardeş paylaşımlı komisyon indirimi ve nakit para kazanma şansını yakalayın.
{getButton} $text={Gateio "Referans Kardeşliği" Kayıt Linki} $icon={link} $color={#0652DD}

Gateio Puanı Nasıl Kullanılır?

 • GT Puanlarını Gateio borsasında alım ve satım işlemlerinizde kullanıyorsunuz. Yaptığınız işlemlerde komisyonlarda para yerine GT Puanlarınız harcanıyor.

Gateio Puanı Paraya Çevrilebilir mi?

 • Hayır. 1 GT Puanı 1 USD eşittir. Puanlarınızı komisyon ücretlerini ödemek için kullanırsınız. 

Gateio Puanı Nasıl Kazanılır?

 • Her gün düzenli olarak uygulamaya girip "Hediyeler" bölümüne tıkladığınızda 0.1 GT Puan kazanıyorsunuz. Her gün sayaç ilerliyor ve düzenli olarak devam ederseniz kazancınız 7. günde 2.1 GT Puan, 14.günde 5.1 GT Puan ve 28.günde 10.1 GT Puan kazanıyorsunuz. 28 gün sonunda toplam 19.8 GT Puan kazanmış oluyorsunuz.

Gateio Türk Lirası TRY Nasıl Yatırılır?

 • Gateio borsasında TRY paritesi işlem çiftleri yoktur. P2P, Kredi Kartı gibi seçenekler ile USD yatırabilirsiniz. 

Gateio Nasıl Para Yatırılır?

 • Gateio borsasına en kolay ve en ucuz yoldan para yatırmak için Türkiye de ikamet eden yerel bir borsa üzerinden para veya coin transferi yapabilirsiniz. Binance TR, BTCTürk veya Paribu borsalarını kullanabilirsiniz.

Gateio Nasıl En Kolay ve En Ucuz Yoldan Para Yatırılır?

 • Bir Örnek ile açıklamak gerekirse: Binance TR borsasına bankanızdan TL [TRY] gönderirsiniz. TRX/TRY paritesinden paranızla TRX [Tron] alırsınız. Binance TR Hesabınızdan TRC20 ağını seçerek, Gateio borsanızdaki TRX [Tron] hesabınızda TRC20 Tron ağını seçerek TRX [Tron] gönderirsiniz. Böylece en ucuz ve en kolay şekilde Gateio cüzdanınıza para yatırmış olursunuz. Burada önemli olan gönderdiğini ve aldığınız ağın aynı olması gerekiyor. Yani TRC20 ağı.

Gateio Güvenilir mi?

 • 2003 yılından beri faaliyette olan Hong Kong merkezli bir kripto para borsasıdır. Borsasın güncel CoinMarketCap Verileri: 310 borsa arasında 6. sırada yer alan borsanın borsa skoru 10 puan üzerinden 7.2 puan.

Gateio Puanı Satılır mı?

 • Hayır satılamaz. Komisyon ödemeleri için kullanabileceğiniz bir varlıktır.

NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir. {fullWidth}

3 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

 1. İnternette bulduğum en güzel Türkçe kaynak. Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Ben yanlışlık gate pointi aldım bunu Usdt nasıl çevirebilirsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. GT puanlarını maalesef USDT ye çeviremezsiniz. Alım-Satım işlemlerinizde komisyon indirimi olarak kullanabilirsiniz.

   Sil

İletişim Formu