Kucoin Ticaret Botu Nedir? Nasıl Kullanılır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

İnsanoğlu yapısı gereği duygusal bir varlıktır ve kripto para dünyasına yatırım yaparken duyguların ön plana çıktığı bir yatırım şekli insanlara büyük kayıplar yaşatır. Bir Robotun ise duyguları yoktur. Programı gereği ne verildiyse onu yapar, onu insanlara sunar.

Bilim ve teknolojinin her gün gelişimine devam etmesi yeni keşifler ile birlikte insanların dünyaya yeniden uyum sağlaması anlamına geliyor. Bilgisayarlar, oyun konsolları, akıllı cihazlar, akıllı ev aletleri bunlardan bazıları.

Böyle bir dünyada yatırım yapan insanlar yatırımlarını güvence altına almak ve daha çok kazanmak ve daha isabetli kararlar almak için ticaret botlarından faydalanmaya başladırlar.

Sizlere bu yazımda KuCoin kripto para borsasına ait olan "KuCoin Ticaret Botu" nu anlatacağım.

Bot [Robot] Nedir?

Bot, bilişim dünyasında "robot" anlamında kullanılan yaygın bir terimdir. Pek çok bilgisayar işlemini yarı-otomatik olarak yapabilen robotlar bilişimin tüm alanlarında kullanılır. En ünlü oldukları alan, arama motorları tarafından kullanıldıkları endeksleme teknolojisidir.

Akıllı ajan teknolojilerinin İnternet ile birlikte hızla yaygınlaşması, İnternet robotu ya da kısaca bot olarak adlandırılan ve özel olarak Internet üzerinde hareket göstermek üzere geliştirilen bir ajan yazılımı grubunu ortaya çıkarmıştır. Bu grupta esasen web tabanlı arama motorlarının çekirdeklerinde yer alan örümcek yazılımları ve özel amaçlı tarayıcı yazılımlar gibi değişik türler de yer alır.

Kesin bir çizgi olmamakla birlikte, Çek dilinde iş anlamına gelen robota kelimesinden türeyen robot kelimesinin kısaltılmışı olan bot kavramı, akıllı ajan yazılımlarının Internet üzerinde etkinlik gösterenlerine verilen bir ad olmuştur. Belki de bu adlandırmada, gerçek dünyada robot davranışı olarak adlandırılabilecek türden davranışların sanal dünyadaki karşılığı olmaları beklentisi etkili olmuştur.

kucoin-ticaret-botu-nedir-referralbrotherhood.com

Günümüzde pek çok değişik bot türünden söz edilmektedir. Ticari, veri madenciliği, e-posta, oyun, kamusal, haber grubu, sohbet, alışveriş, hisse senedi, yazılım gibi, hedeflenen bilgi türüne göre adlandırılan pek çok bot tür mevcuttur. Bu türlerin hemen hepsi karakteristik olarak otonom bilgi ajanları/arabirimleri olarak ve özellikle Internet üzerinde faaliyet göstermek üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş yazılım türleridir.

Bizi burada ilgilendiren şey ise tabi ki "Kucoin Ticaret Botu". {alertSuccess}
 

Kucoin Ticaret Botu Nedir?

"Kucoin Ticaret Botu", işlemlerinizi otomatikleştirmek için kullanılabilecek bir yazılımdır. Borsalarda çok popüler olan ve artık kripto ticareti dünyasında da sıkça kullanılmaya başlanılan bir ticaret yöntemidir.

Kripto ticaret botları, hisse senedi alım satım botlarına benzer şekilde çalışır. Temel olarak, kullanıcıların belirli parametreleri girmesi ve bir başlangıç yatırımı yatırması gereken bilgisayar programlarıdır. Ticaret botu daha sonra bu belirli parametrelere göre kripto para alımı ve satımını yapar. İşlemler bu kadar basittir.

Yukarıda da belirttiğim gibi insanoğlu duygusal bir varlıktır. Verilen kararlar duygusal olduğu için zararı da beraberinde getirme riski vardır. Bunun en bilinen örneği insanların FOMO yapması ve ticaret işlemlerinde zarar etmesidir.{alertWarning}
 
Ancak, ne yazık ki, birçok ticaret botu, sürekli olarak kâr sağlama yeteneğinden yoksundur. O yüzden kaliteli bir Bot her zaman iyi sonuçları da beraberinde getirir.

"Kucoin Ticaret Botu" bu kalabalığın arasından sıyrılıyor ve kaliteli bir ticaret botunun nasıl olacağına dair güzel bir örnek teşkil ediyor.{alertSuccess}
 
Kucoin Ticaret Botu yükseliş, düşüş ve volatilite' li piyasalarda sonuç verdiği düşünüldüğünde büyük bir ilgi gördü. Buna ek olarak, onu diğer botlardan ayıran hız ve zeka ile zamandan tasarruf etme konusunda yüksek bir üne sahiptir. Kucoin bu konuda hız, zeka ve basitliğe odaklanıyor ve başarılı bir ticaret için en iyi yazılımları kullanmaya çalışıyor.

Kucoin Ticaret Botu Çeşitleri Nelerdir?

  • Klasik Spot İşlemler Robotu: Bu, alış ve satış emirlerini konumlandırarak piyasa dalgalanmalarından kar elde etmeyi amaçlayan basit bir ticaret stratejisidir. Yükselince sat, düşünce al mantığı ile aynıdır.
  • Vadeli İşlemler Robotu: Vadeli İşlemler Botu, vadeli işlemler ticaretinin bir kombinasyonudur ve kullanıcılar için uzun veya kısa vadede yüksek kar oranları sağlar.
  • DCA Robotu: Bu, Dolar-Maliyet Ortalaması yatırım stratejisinden yararlanır. En eski yatırım stratejilerinden biridir. Açıkçası sıkıcı olan ve çok sık tekrarlanması gereken tekrarlayan bir stratejidir. Ancak bu tekrarlanabilirlik, onu bir DCA Botu için mükemmel yapan şeydir. Birkaç bin dolar yatırabilir ve ardından robota her gün 50 dolar değerinde BTC satın almasını ve yavaş yavaş pozisyonunuzu oluşturmasını söyleyebilirsiniz.
  • Akıllı Yeniden Dengeleme Robotu: Bu stratejinin özü, varlıklarınız arttıkça portföy yüzdenizin değişmemesini sağlamaktır. 100$ değerinde kripto satın aldığınızı varsayalım: 40$ BTC, 30$ ETH ve 30$ XRP aldınız. Bot, toplam yatırımınız 1,000 dolara çıksa bile varlık oranının aynı kalmasını sağlar.

Kucoin Botunun Avantajları Nelerdir?

  • Tekrardan Tasarruf Sağlar: Tekrar, iyi bir portföy oluşturmanın anahtarıdır. Ancak, işlemleri tekrar etmeye devam etmek sıkıcı ve zaman alıcıdır. Örneğin, değişken kripto dünyasında portföyünüzü birkaç saatte bir yeniden dengelemeniz sizin için önemli olabilir. Akıllı Yeniden Dengeleme Botu bununla ilgilenir.
  • Fırsatları Kaçırmazsınız: Kripto dünyasında tatil yoktur. 24/7, 365 gün süren bir ticaret hacmi söz konusudur. Uyuduğunuz için büyük bir fırsatı kaçırmayı göze alabilir misiniz? Kucoin ile fırsatları kaçırmak zorunda değilsiniz. Bu ticaret botu, portföyünüzü izleyebilir ve bir makine gibi (ki zaten öyledir) durmadan alım satım yapabilir ve ticaretin keyfini sürebilirsiniz.
  • Riskleri Azaltırsınız: Botlar, ticaret deneyiminden duyguyu aynı zamanda FOMO' yu çıkarır. Piyasa bir boğa koşusunda ivme kazanmaya devam ettiğinde sizin için para kazanacaklar veya kripto dünyasının ayı satışı yaşadığı günlerde sizi büyük kayıplardan kurtaracaklardır.

Kucoin Ticaret Botu Nasıl Kullanılır?

Adım Adım Anlatım

Kucoin Ticaret Botu nasıl oluşturulur ekran görüntüleri ile beraber adım adım anlatacağım. Bu örneğimde Android işletim sitemine sahip akıllı telefon kullanacağım.

1.Adım: İlk önce Google Play Store üzerinden Kucoin uygulamasını cep telefonunuza yükleyiniz. İndirme bağlantısı aşağıda.


2.Adım: Henüz Kucoin üyeliğiniz yoksa, aşağıdaki "Referans Kardeşliği" referans bağlantısıyla Kucoin' e kayıt olunuz. %60 indirim ve hoş geldiniz hediyeleri sizi bekliyor. Üyeliğiniz varsa bu adımı geçin.


Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not ederek saklayınız.{alertWarning}

3.Adım: Uygulamayı açıp kayıt bilgileriniz ile giriş yapıyorsunuz. Daha sonra belirli bir miktarda Kucoin cüzdanınıza para gönderin. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi "İşlem Botu" yazan yere tıklıyoruz.

kucoin-ticaret-botu-nedir-nasil-kullanilir-referralbrotherhood.com

4.Adım: İşlem botu menüsü ekranında bot türlerini, çalışan bot sayısını ve kar miktarı bilgilerini görebiliyorsunuz. Biz bu örneğimizde "Spot Grid Botu" oluşturacağımız için orayı seçiyoruz.

kucoin-ticaret-botu-nedir-nasil-kullanilir-referralbrotherhood.com

5.Adım: Aşağıdaki resimdeki gibi açılan ekranda "Oluştur" bölümüne tıklıyoruz.

kucoin-ticaret-botu-nedir-nasil-kullanilir-referralbrotherhood.com

6.Adım: Sol üst bölümden işlem çiftimizi seçiyoruz. KCS/USDT seçtik bu örneğimizde. Diğer yerler otomatik olarak ayarlanıyor. Toplam yatırım değerini minimum 25$ olacak şekilde ayarlıyoruz ve "Oluştur" butonuna tıklıyoruz. Resim aşağıda.

kucoin-ticaret-botu-nedir-nasil-kullanilir-referralbrotherhood.com

Robotumuz artık çalışmaya başladı. İşlemler bu kadar basit.{alertInfo}
 

Kucoin Ticaret Botu İşlem Ücretleri Ne Kadar?

Spot Botu:

KuCoin İşlem Botu Spot stratejisi işlem ücretlerini KuCoin Spot Ücret Oranı kurallarına göre toplar ve İşlem Botu kullanıcıları seçili coinler de LV0 ücret seviyesinin Yapıcı/Alıcı ücret oranında %20 indirim avantajından yararlanabilirler.

Örnek: Kullanıcı KCS/USDT Spot grid botunu çalıştırıyor. KCS, Spot piyasanın B Sınıfına aittir ve LV0 ücret seviyesinin Yapıcı/Alıcı oranı %0,2’dir, dolayısıyla İşlem Botunun işlem ücreti oranı %0,16’dır.

Uygulanabilir Stratejiler; Spot Grid, Sınırsız Grid, Akıllı Yeniden Dengeleme, DCA ve vadeli işlemlerdeki tüm Spot stratejileri.

Vadeli İşlem Botu:

Vadeli işlem stratejileri sabit %0,06 işlem ücreti oranından ücret uygulanır.

Uygulanabilir Strateji: Vadeli İşlem Grid ve vadeli işlemlerdeki tüm Vadeli İşlem stratejileri.

Bu yazımı beğendiyseniz "Kucoin Referans Kodu Nedir? Nasıl Alınır ve Nasıl Kullanılır?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu