Huobi Borsasına Ziraat Bankası ile Nasıl Türk Lirası Gönderilir?


huobi-borsasına-ziraat-bankasi-ile-nasil-turk-lirasi-gonderilir

Huobi Global Borsasına Ziraat Bankası ile Nasıl Türk Lirası Gönderilir?


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş

Huobi Global Kripto Para borsası ve Ziraat Bankası arasında artık Türk Lirası (TRY) ile para gönderme ve alma işlemleri yapabileceksiniz. Yapılan bu işlemler şu an için ücretsiz. Bu yazıda sizlere Huobi Global borsasına Ziraat Bankası üzerinden nasıl Türk Lirası (TRY) göndereceksiniz sade bir dille ve örnek resimlerle açıklayacağım.

Huobi Global Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Huobi Global borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz. Kayıt işlemlerinize ister cep telefonu isterseniz e-posta adresiniz ile devam edebilirsiniz.

Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra cep telefonunuza "Huobi Global Mobil Uygulamasını" yükleyiniz. Mobil uygulama ile rahat bir şekilde işlemlerinize devam edebileceksiniz.

NOT: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 

{getButton} $text={Huobi Global Kayıt Linki} $icon={link} $color={#27ae60} 

NOT: Kayıt olduktan sonra KYC yani kimlik doğrulama işlemlerinizi yapmayı unutmayınız.{alertWarning}
 

Huobi Global Borsasına Ziraat Bankası ile Nasıl Türk Lirası Gönderilir? Adım Adım Anlatım.

1.Adım: Huobi mobil uygulamasın açıp kayıt bilgileriniz ile giriş yapınız. "Cüzdan" daha sonra "Yatırma" bölümünü seçiniz. Resim aşağıda.

huobi-ziraat-bankasi-para-transferi

2.Adım: Açılan menüde "OTC" sonra "TRY" olan bölümü seçiniz.

huobi-ziraat-bankasi-para-transferi

3. Adım: Daha sonra "Ödeme Yöntemi" olarak "Ziraat Bankası", sonra Huobi Borsasına yatırmak istediğini para miktarını giriniz ve onaylama işleminden sonra "İleri" butonuna basınız.

huobi-ziraat-bankasi-para-transferi

4. Adım: Bu adımda uyarıları dikkatlice okuyunuz. Diğer bilgileri doğru bir şekilde kayıt edip "Anladım" butonuna basınız. Devamında Huobi borsasına kayıt olduğunuzdaki e-posta adresinize posta gelecektir. IBAN, Hesap Adı, Ödeme miktarı ve Referans Numarası gibi bilgileri orada da bulabilirsiniz. Aşağıdaki resmi inceleyiniz.

huobi-ziraat-bankasi-para-transferi

Huobi Borsasında Türk Lirası ile Nasıl Bitcoin ve Altcoin Alınır?


Huobi Global borsasına Ziraat Bankası üzerinden Türk Lirası yatırma işlemlerini yaptık. Şimdi sıra geldi Bitcoin ve Altcoin almaya.

1.Adım: Mobil uygulama üzerinden "Piyasalar" bölümüne giriniz. Sağ üst köşede mercek şeklinde "Arama" bölümüne tıklayınız.
huobi-try-pariteler

2.Adım: Arama kutucuğuna "TRY" yazınız. Ekranda BTC/TRY ve USDT/TRY işlem pariteleri çıkacaktır. BTC paritesinden Bitcoin alabilirsiniz. USDT paritesinden USDT (Tether) coin alarak Huobi borsası üzerinden istediğini Altcoini özgürce alabilirsiniz.

huobi-try-pariteler

Bu makalemi beğendiyseniz "Huobi Borsasına Nasıl Para Yatırılır? En Kolay, En Ucuz ve En Hızlı Yolu" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Sık Sorulan Sorular


Huobi Global Borsasına Direk Türk Lirası Yatırabilir miyim?

  • Evet yatırabilirsiniz fakat oldukça maliyetli ve riskli yollar var. En iyi 2 yolu Ziraat Bankası veya Türkiye de faaliyet gösteren bir yerel borsa üzerinden coin transferi yaparak para göndermek.

Huobi Global Borsasına Direk Türk Lirası Yatırmanın Başka Bir Yolu Yok mu?

  • Var fakat astronomik komisyon ücretleri kesiliyor. BANXA gibi aracı kuruluşlar var. Veya kredi kartı veya P2P gibi sistemler üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Fakat bu işlemlerin komisyon ücretleri çok yüksek. O yüzden tavsiye etmiyorum. Fakat son zamanlarda Ziraat Bankası ile Huobi Global borsası arasındaki anlaşma ile Türk Lirası gönderebiliyorsunuz. Fakat yine de bu konuda TRX TRON göndermek şu an için en kolay yolu.

Huobi Nasıl Para Yatırılır?

  • Türkiye de faaliyet gösteren bir yerel borsa üzerinden coin transferi yaparak para gönderebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası ile ücretsiz olarak Türk Lirası gönderebilirsiniz. BANXA gibi aracı kuruluşlar, Kredi Kartı seçeneği ve P2P gibi sistemler üzerinden de para gönderilebiliyor fakat komisyon ücretleri çok yüksek.

Huobi Güvenli mi?

  • Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Huobi kripto para borsası Türkiye'de kullanmak yasaldır. Türkiye'de şu ana kadar kullanılması yasaklanan herhangi bir kripto para borsası olmamıştır.

Huobi Borsasına Ziraat Bankası Üzerinden Para Göndermek Ücretlimi?

  • Şu an için ücretsiz. Huobi Global borsası gelecekte bu konuda değişikliğe gidebilir.

Huobi Borsasına En Kolay Nasıl Para veya Coin Gönderilir?

  • Para veya coin göndermenin en hızlı, en kolay ve en ucuz yolu Türkiye üzerindeki yerel bir borsa üzerinden TRX yani TRON göndermektir. Ne kadar para gönderirseniz gönderin ortalama 1 Türk Lirası komisyon ücreti ödersiniz. İkinci yol ise Ziraat Bankası üzerinden Türk Lirası transferi yapmaktır. 

NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir. {fullWidth}

1 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

İletişim Formu