Binance TR Otomatik Yatırım Nedir? Nasıl Yapılır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Bu yazımda sizlere Binance TR borsasına gelen bir yenilikten bahsetmek istiyorum "Binance TR Otomatik Yatırım". "Binance TR Otomatik Yatırım" ile ister Türk Lirası isterseniz USDT ile belirlediğiniz zaman periyotları ile kolayca dilediğiniz Kripto Para birimini, Bitcoin, Ethereum ve dahasını satın alıyorsunuz. Teknik Analiz veya Temel Analiz bilgisi gerektirmeden birikimlerinizi yapabiliyorsunuz.

Binance Türkiye Borsası, TL destekli olarak 2020 sonbaharında açılmıştır. Türkiye' de 2020 yılı son aylarından itibaren Türk kullanıcılar Türk Lirası yatırarak kripto para almaya başlamışlardır.

Yazı içeriğini belirli basamaklara ayırdım. İlk önce Binance TR borsasına nasıl kayıt olunur? Binance TR cep telefonu uygulaması nasıl yüklenir? Devamında ise "Binance TR Otomatik Yatırım" özelliği nasıl kullanılır? Sorularına cevap vereceğim. Uygulamalı bir biçimde yukarıdaki soruları bu yazımda ele alacağım ve sade bir dille ve ekran görüntüleri ile yazıyı desteklemeye çalışacağım. İlk önce Binance TR borsasına nasıl kayıt olunur öğrenelim.

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Binance TR, Binance Global' a bağlı olan Türkiye de hizmet gösteren bir borsadır. Binance Global çatısı altında hizmet gösteren bir çok oluşum vardır ve bunlardan birisi ülkemizde yerel olarak hizmet gösteren Binance TR borsası' dır.

Binance TR borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı ile aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.


Bilgi Notu: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 

Binance Türkiye Mobil Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Kimlik doğrulama, para yatırma, para transferi ve diğer işlemlerinizi rahatlıkla yapmanız için Binance TR mobil uygulamasını cep telefonlarınıza yüklemeniz gerekiyor. Kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın işletim sistemine göre mobil uygulamaları indirip kurulumunu yapacaksınız. Aşağıya Android ve iOS işletim sistemleri için ayrı ayrı linkleri bırakıyorum.

Binance TR (trbinance.com) Android ve iOS Mobil Uygulama indirme Linkleribinance-tr-otomatik-yatirim-nedir-nasil-yapilir-referralbrotherhood.com

Binance TR Otomatik Yatırım Nedir?

Binance TR' ye kayıt olduk, cep telefonumuza uygulamamızı yükledik, şimdi "Binance TR Otomatik Yatırım" nedir? sorusunu cevaplayalım.

"Binance TR Otomatik Yatırım" ile ister Türk Lirası isterseniz USDT ile belirlediğiniz zaman periyotları ile kolayca dilediğiniz Kripto Para birimini satın alıyorsunuz. Teknik Analiz veya Temel Analiz bilgisi gerektirmeden birikimlerinizi yapabiliyorsunuz. Kolay, esnek ve düzenli bir biçimde zaman harcamadan yatırım yapıyorsunuz.

Şimdi sıra geldi resimler ile uygulamalı bir şekilde "Binance TR Otomatik Yatırım" özelliğinin nasıl kullanıldığını anlatmaya.

Binance TR Otomatik Yatırım Nasıl Kullanılır?

Şimdi uygulamalı bir şekilde otomatik yatırım işlemi yapacağız. Bu örneğimizde, İtibari paramız olan Türk Lirası (TRY) kullanacağız. Türk Lirası ile Bitcoin (BTC) alacağız. Binance TR uygulamasını cep telefonunuza kurduktan sonra uygulamayı açın. Ardından kayıt bilgileriniz ile giriş yapın ve bankanızdan TL gönderin.

Binance TR borsasına nasıl TL gönderilir öğrenmek için "Binance Nasıl Para Yatırılır? En Kolay ve En Hızlı Yolu" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Adım Adım Anlatım

1.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk önce "Ana Sayfa" sonra "Otomatik Yatırım" bölümüne tıklayınız.

binance-tr-otomatik-yatirim-nedir-nasil-yapilir

2.Adım: Otomatik Yatırım bölümünde yapacaklarımız;
  1. "Kripto Varlık Al" bölümünde "BTC" seçiyoruz. 
  2. Kaç TL ile birikim yapacaksanız onu yazın.(Örnekte 100 TL.)
  3. "Yinelenen Döngü" bölümünde alım zamanı periyodunu belirtin.(Örnekte Haftalık seçildi.)
  4. "Planı Ön İzle" butonuna tıklayınız. Resim aşağıda.

binance-tr-otomatik-yatirim-nedir-nasil-yapilir

3.Adım: Türk Lirası ile Bitcoin yatırımı yapıyoruz. Yatırım miktarımızı 100 TL olarak belirledik. Tekrarlama dönemini "Haftalık" olarak belirledik. Haftanın gününü pazartesi saati ise 04:00 olarak ayarladık. Resim aşağıda.

Yani bu örnekte otomatik olarak her hafta pazartesi günü saat 04:00 da 100 TL lik BTC almış olacağız. Daha sonra "İleri" butonuna tıklayınız. 

binance-tr-otomatik-yatirim-nedir-nasil-yapilir

4.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi otomatik yatırım bilgisi özet ekranı çıkacak. Kullanım koşulları kutucuğunu onayladıktan sonra "İleri" butonuna tıklayıp planınızı oluşturuyorsunuz.

binance-tr-otomatik-yatirim-nedir-nasil-yapilir

Bu işlem sonrası yatırım yaptığınız kripto paralar Binance TR hesabınızdaki cüzdanınızda birikiyor. Binance TR ile "Otomatik Yatırım" yapmak bu kadar basit. Kalın sağlıcakla.

Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır."

İletişim Formu