Binance TR Dönüştür Nedir? Nasıl Kullanılır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Bu yazımda sizlere Binance TR borsasına gelen bir yenilikten bahsetmek istiyorum "Binance Dönüştür". "Binance Dönüştür" Saniyeler içinde Kripto ve İtibari paralarınızı komisyonsuz ve hızlı bir şekilde dönüştürerek alım ve satım işlemi yapabileceğiniz bir özellik.

Binance Türkiye Borsası, TL destekli olarak 2020 sonbaharında açılmıştır. Türkiye' de 2020 yılı son aylarından itibaren Türk kullanıcılar Türk Lirası yatırarak kripto para almaya başlamışlardır.

Yazı içeriğinde ilk önce Binance TR borsasına nasıl kayıt olunur? Binance TR cep telefonu uygulaması nasıl yüklenir? Devamında ise "Binance Dönüştür" özelliği nasıl kullanılır? Sorularına cevap vereceğim. Uygulamalı bir biçimde yukarıdaki soruları bu yazımda ele alacağım ve sade bir dille ve ekran görüntüleri ile yazıyı desteklemeye çalışacağım. İlk önce Binance TR borsasına nasıl kayıt olunur öğrenelim.

Binance Türkiye Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Binance TR, Binance Global' a bağlı olan Türkiye de hizmet gösteren bir borsadır. Binance Global çatısı altında hizmet gösteren bir çok oluşum vardır ve bunlardan birisi ülkemizde yerel olarak hizmet gösteren Binance TR borsası' dır.

Binance TR borsasına "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalamak için aşağıdaki kayıt linkinden kayıt olunuz.


Bilgi Notu: Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
 

Binance Türkiye Mobil Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Kimlik doğrulama, para yatırma, para transferi ve diğer işlemleriniz rahatlıkla yapmanız için Binance TR mobil uygulamasını cep telefonlarınıza yüklemeniz gerekiyor. Kullanmış olduğunuz cep telefonlarınızın işletim sistemine göre mobil uygulamaları indirip kurulumunu yapacaksınız. Aşağıya Android ve iOS işletim sistemleri için ayrı ayrı linkleri bırakıyorum.binance-donustur-nedir-nasil-yapilir-nasil-kullanilir-referralbrotherhood.com

Binance Dönüştür Nedir?

Binance TR' ye kayıt olduk, cep telefonumuza uygulamamızı yükledik, şimdi "Binance Dönüştür" nedir? sorusunu cevaplayalım.

"Binance Dönüştür" Saniyeler içinde Kripto ve İtibari paralarınızı komisyonsuz ve hızlı bir şekilde dönüştürerek alım ve satım işlemi yapabileceğiniz bir özellik. Binance Dönüştürme özelliği, kullanıcıların tuttukları kripto veya itibari paraları saniyeler içinde dönüştürebileceği bir hizmet.

Öğretici Not: "Binance Dönüştür" kısaca açıklamak gerekirse, Binance uygulamasındaki, uygulamanın Lite sürümündeki ana kripto satın alma opsiyonudur.{alertInfo}
 
Binance TR uygulamasını cep telefonunuza kurduktan sonra kayıt bilgileriniz ile giriş yapın. Şimdi sıra geldi resimler ile uygulamalı bir şekilde "Binance Dönüştür" özelliğinin nasıl kullanıldığını anlatmaya.

Bu yazımı beğendiyseniz "Binance Nasıl Para Yatırılır? En Kolay ve En Hızlı Yolu" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Binance Dönüştür Nasıl Kullanılır?

Şimdi uygulamalı bir şekilde dönüştürme işlemi yapacağız. Bu örneğimizde, İtibari paramız olan Türk Lirası (TRY) paritesini USDT (Tether) paritesine dönüştüreceğiz. Binance TR uygulamasını cep telefonunuza kurduktan sonra açın. Ardından kayıt bilgileriniz ile giriş yapın ve aşağıdaki adımlar ile devam edin.

Adım Adım Anlatım

1.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk önce "Al-Sat" sonra "Dönüştür" bölümüne tıklayınız.

binance-donusturme-nedir-alsat-donustur-ekrani-1

2.Adım: Dönüştür bölümünde "Satılacak" olan bölüme "TRY", "Alınacak" olan bölüme "USDT" seçiniz. Bu örneğimizde ben 100 TL karşılığı USDT aldığım için 100 TL yazdım. Daha sonra "Dönüştürmeyi Ön İzle" bölümüne tıklayınız. Resim aşağıda.

binance-donusturme-nedir-satilacak-alinacak-secimi

3.Adım: Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi "Dönüştürmeyi Onayla" ekranı gelecek. Bu ekranda dönüştürme işlemindeki bilgileri görüyorsunuz. Alınacak ve Satılacak birimleri, fiyatı ve alınacak miktarı görebilirsiniz. Dönüştürme işlemini bitirmek için "Dönüştür" butonuna basıyorsunuz.

binance-donusturme-nedir-donusturmeyi-onayla-ve-donustur-ekrani

Bu işlem sonrası aldığımız USDT Binance TR uygulamasındaki cüzdanımıza geçiyor. Dönüştür işlemi bu kadar basit. Kalın sağlıcakla.

Bilgi Notu: Dönüştür butonundaki sayacın her 5 saniyede bir yenilenmesi gerektiğini unutmayın. Çünkü alım-satım esnasındaki piyasa fiyatı değişkendir.{alertInfo}
 

Sonuç

Bu yazıda Binance Dönüştür özelliğinin ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrendik. Artık saniyeler içinde kripto ve itibari paralarınızı binlerce işlem çifti içerisinde nasıl kolayca dönüştürebileceğinizi öğrendiniz. Herkese bol kazançlar dilerim. Sağlıkla kalın.

Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır."

İletişim Formu