KuCoin (KCS) Coin Nedir? Avantajları ve Faydaları Nedir?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Dünyada 500 den fazla kripto para borsası var. Bu borsalar arasında kendi borsa değişim tokenlerini piyasaya süren onlarca borsa bulunmakta. Borsa değişim tokenleri borsalarda bir çok işlevi yerine getirebiliyor. Bunlar arasında; alım ve satım işlemleri' ne ek komisyon indirimleri, VIP seviyesi ayrıcalıkları, referans getirilerinde artırımlar veya pasif gelir sağlama gibi bir çok işlevi sayabiliriz.

Kripto para borsaları arasında Kucoin borsası değişim tokeni olan KCS bir çok işlevi bünyesinde barındıran, kullanıcı dostu ve özellikle pasif gelir konusunda liderlik vasfını elinde tutan ve üst sıralarda kendine yer bulmayı başaran bir token.{alertSuccess}

Borsa Tokeni Nedir?

Kripto para birimleri arasında kendine yer edinen Borsa Değişim Token' leri [Centralized Exchange Token] sayısı günümüzde oldukça arttı. CoinMarketCap verilerine göre 2022 yılı itibari ile 70 den fazla Borsa Değişim Token' i var. Yukarıda da belirttiğim gibi; Borsa Değişim Token' leri borsalarda bir çok işlevi yerine getirebiliyor. Bunlar arasında; alım ve satım işlemleri' ne ek komisyon indirimleri, VIP seviyesi ayrıcalıkları, referans getirilerinde artırımlar veya pasif gelir sağlama gibi bir çok işlevi sayabiliriz.

KuCoin Kripto Para Borsası Hakkında Kısa Bilgiler

Kucoin' in arkasında, erken blok zinciri benimseyen iki teknoloji meraklısı var. 8 yaşında kodlamaya başlayan ve 16 yaşında ilk girişimini kuran Michael, 2012 yılında patronu Eric' ten Bitcoin' i duydu ve hemen madenciliğe başladı. 

Mt. Gox' ta biraz BTC satmaya çalışırken, o sırada dünyanın en büyük platformunun yeni başlayanlar için kullanımının zor olduğunu keşfetti. Blockchain' in benimsenmesi devam ederken, Michael ve Eric, finansal sistemi yeniden şekillendirdiğini ve sadece en zengin birkaç kişiye değil, dünyadaki herkese - hatta eğitimsiz, işsiz ve bankasızlara bile hizmet eden yeni bir sistem inşa ettiğini fark ettiler.

kucoin-kcs-coin-nedir-referralbrotherhood.com

2013'ün sonunda, bir kafede ilk kodu yazdılar ve People's Exchange'in herkesin kriptoya dahil olmasına izin verme yolculuğuna başladılar.
  • CoinMarketCap verilerine göre Kucoin Borsası şu an 308 Kripto para Borsası sıralamasında 5. sırada bulunmaktadır. Borsa puanı 10 üzerinden 7.6 olarak belirlenmiş.
  • Borsada listelenmiş Bitcoin, Ethereum ve Altcoinler' in sayısı 620'yi geçmiştir. 
  • Haftalık ziyaretçi sayısı ortalama 2,5 milyon kişiyi aşmıştır.
  • 1200'e yakın piyasa ve yüksek bir likidite ile ortalama günlük 1,5 milyar dolar işlem hacmine sahiptir.
  • USD ve TRY dahil 45 farklı para birimi ile Bitcoin ve Altcoin alabilirsiniz.

KuCoin Token (KCS) Nedir?

Kucoin borsa değişim token' i KCS Dünyadaki ilk 5 borsa tokeni arasında yer almakta. KuCoin' in yerel token' ı olan KCS, trader' ların borsadan değer varlığı çekmelerine izin veren kâr paylaşımı token' ı olarak 2017 yılında hayata geçti.

Ethereum ağında çalışan ERC-20 token'ı olarak kullanıma açıldı ve çoğu Ethereum cüzdanı tarafından destekleniyor. KCS'nin toplam arzı 200 milyon olarak belirlendi ve sadece 100 milyon KCS kalana kadar planlanan geri alım ve token yakma stratejisi bulunuyor. 2022 Haziran ayı itibari ile piyasadaki KCS arzı 170 milyon adet. 

Uzun vadede KCS' nin ne yapacağı ve tüm KuCoin ekosisteminin kilit varlığı olarak ağda yer alarak neleri başaracağı merak konusu. DEX ve KuChain ekosistemlerinin geliştirilmesiyle birlikte KCS, gelecekte kullanıma açılacak KuCoin merkeziyetsiz hizmetlerinin yakıtı ve temel token' ı olarak kullanılacaktır.

KuCoin KCS Pasif Gelir Nedir?

KCS coin' in açılımı [Kucoin Shares Token] dir. Kucoin borsasının kendi çıkardığı koin' dir. Kucoin dünyanın en meşhur merkeziyetsiz borsalarından biridir. KCS koin tam olarak bir hisse mantığı ile çalışır. Kucoin de KCS tutan insanlara günlük kazançlarından kar payı dağıtır. Yani Kucoin kripto para borsası KCS Token ağındaki günlük gelirlere elinizdeki KCS koin oranında ortak olmuş olursunuz.

Bu arada şu önemli bilgiyi vermeden olmaz. KCS token ağındaki günlük gelirlerden kar payı alabilmek için en az 6 adet KCS almanız ve cüzdanınızda tutmanız gerekmektedir. Yani en az 6 adet KCS sahibi olmanız gerekir.{alertSuccess}

KCS tam olarak bir hisse mantığıyla çalıştığı için Bitcoin dünyasının en inovatif koinlerinden birisidir. Kucoin borsasının büyümesiyle beraber KCS fiyatın artması ve KCS’ nin günlük getirisinin artması kaçınılmaz gibi gözüküyor.

KCS alabilmek için Kucoin kripto para borsasına kayıt olmanız gerekmekte. Hala kayıt olmadıysanız Buradan "Referans Kardeşliği" Özel Kayıt Linki ile kayıt olabilirsiniz.{alertSuccess}

Kayıt işlemini tamamlayıp Google 2 aşamalı doğrulamayı aktifleştirdikten sonra siteye USDT, TRX ya da istediğiniz herhangi bir coin' le deposit yani para yatırmanız gerekiyor. Assets butonuna tıklayıp deposit yapmak istediğimiz coini seçiyor ve belirtilen adrese paramızı yolluyoruz. Bu işlemler son derece kolay ve basittir.

Sonrasında ise Markets butonuna tıklayıp istediğimiz KCS/Coin çiftini buluyoruz ve buy coin kısmına istediğimiz tutarı girip buy yani satın al diyoruz.

KCS bir çok avantajı beraberinde getiren bir token. Kucoin Borsasında cüzdanınızda KCS tutarsanız yaptığınız alış ve satış işlemlerinde 20% ek komisyon indiriminden de faydalanıyorsunuz.{alertInfo}
 

KuCoin Token' in Avantajları Nelerdir?

KCS Bonus özelliği, pasif gelir elde etmek isteyenler için en iyi yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. 6 KCS token' dan fazla birikimi olan kullanıcılar, KuCoin' in günlük işlem ücret gelirinin yüzde 50'sinden gelen günlük getiriyi elde etme hakkı kazanıyor.{alertInfo}

KCS Bonus, KCS sahipleri ve KuCoin ekosistem destekçilerine benzersiz bir teşvik mekanizması sunuyor. Kullanıcıların alabileceği ödül miktarı, tutulan KCS sayısına ve KuCoin borsasının işlem hacmine bağlı. Yani ne kadar çok KCS tutarsanız o kadar kazanç elde ediyorsunuz. Kucoin borsasının işlem hacmi arttıkça kazanç daha da artıyor.

KCS Nerelerde Kullanılıyor?

Temettü şeklinde ödenme yapılmasının yanı sıra, yardımcı program token' ı olarak da çalışan KCS, KuCoin Exchange üzerinde gerçekleşen işlemlerin ücretlerini ödemek için de kullanılıyor. Yatırımcılar belirli indirimlerden yararlanabiliyor.

KCS' nin kullanım senaryoları içinde ayrıca KuCoin Spotlight token satışı ve Pool-X platformundaki LockDrop ve BurningDrop işlemlerine katılım da yer alıyor. Hepsi bu kadar değil, zira KCS token platformda bir dizi başka amaca daha hizmet ediyor. Örneğin, KCS sahipleri KuCoin VIP özelliğini etkinleştirebilir. Bu sayede yüklü miktarda BTC işlem hacmi yakalamalarına gerek kalmaksızın piyasa yapıcı ve alıcı ücretlerinde indirimli kategoriye dahil olabilirler. KCS ayrıca alışveriş, otel rezervasyonu, oyun ekipmanları ve daha birçok mal ve hizmet işleminde ödeme aracı olarak kullanılabiliyor.

KCS Yakımı Nedir?

Dünyadaki bir çok kripto para borsası değişim tokenlerini belirli zamanlarda token yakımı yaparak piyasa değerini korumaya ya da daha da artırmaya çalışırlar. KuCoin borsası da belirli zamanlarda KCS yakımı yapıyor.

KCS için ilk arz miktarı 200 milyon olarak belirlenmişti. KuCoin ve KCS ekibi, KCS token' ları piyasadan geri alıyor ve her çeyrekte bir yakıyor. Yakılacak KCS miktarı KuCoin borsasında gerçekleşen üç aylık işlem hacmine bağlı. Böylece KCS' nin dolaşımdaki arzı azaltılıyor ve sonunda 100 milyon adede inecek.

2022 Haziran ayı itibari ile 170 milyon adet KCS piyasada buda demek oluyor ki 30 milyon adet KCS şu ana kadar yakılmış.{alertSuccess}
 

KuCoin KCS Bonusu Nasıl Alınır?

Adım Adım Anlatım

Sizlere Kucoin mobil uygulaması ekran görüntüleri ile günlük KCS bonusunuzun nasıl alınacağını adım adım anlatacağım.

1.Adım: Örneğimizde USDT(Tether) ile KCS alacağız. Kucoin cüzdanımıza belirli bir miktarda USDT (Tether) gönderiyoruz. Aşağıdaki resimdeki gibi mobil uygulamamızdaki "Piyasalar" bölümüne giriyoruz. Bu örneğimizde KCS/USDT paritesini seçip KCS alıyoruz. Günlük pasif kazanmak için minimum 6 KCS satın almanız gerekiyor.

kucoin-kcs-coin-nedir-referralbrotherhood.com

2.Adım: Kucoin işlem ücretlerinde %20 ek indirim daha almak için aşağıda resimde görüldüğü gibi uygulamadaki "işlem ücretleri indirimi butonunu" aktif ediyoruz.

kucoin-kcs-coin-nedir-referralbrotherhood.com

3.Adım: KCS bonusunuzu her gün almak için resimde görülen bölüme giriş yapınız.

Bonuslarınızı her gün almassanız bile birikmeye devam eder. Yani istediğiniz zaman alabilirsiniz. Bonuslarınızı aldıktan sonra otomatik olarak Kucoin cüzdanınıza gelecektir.{alertSuccess}

kucoin-kcs-coin-nedir-referralbrotherhood.com

Bu yazımı beğendiyseniz "Kucoin Referans Kodu Nedir? Nasıl Alınır ve Nasıl Kullanılır?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu