MX DeFi Nedir? Nasıl Katılınır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

MX DeFi etkinliği, MEXC Global borsasında yeni listelenecek bir kripto para biriminin listelenme öncesi ve listelendiği zaman belirtilen kripto para birimlerini (MX veya ilgili proje tokeni) kilitleyerek ( en az 1, en fazla 3 ile 5 gün) dağıtılan proje tokeni' nin ödül havuzundan pay alabileceğiniz bir etkinliktir. MX DeFi da madencilik ödülleri kazanıp istediğiniz zaman kazançlarınızı çekebiliyorsunuz.

Kısaca bu şekilde tarif edebileceğimiz MX DeFi etkinliğini anlamanız için sizlere DeFi nedir ilk onu anlatmak istiyorum.

DeFi Nedir?

DeFi, merkeziyetsiz (decentralized) ve finans (finance) kelimelerinden oluşan merkeziyetsiz finans işlemlerine verilen genel bir isimdir. DeFi hiçbir merkez veya otoriteye bağlı olmayan finansal yapılara verilen addır.

Bitcoin ve Ethereum gibi belli bir merkezi olmayan ve karar verici otoritelerin olmadığı sistemler DeFi için ideal örneklerdir. Fakat finansal araçlar sadece para gönderme ve alma ile sınırlı olmadığı için DeFi denildiğinde daha gelişmiş finansal işlevleri akla getirmek doğru olacaktır. Bunlar arasında kredi alma, kredi verme, merkeziyetsiz borsa, sigorta, alışveriş, pazaryeri ve benzerlerini sayabiliriz.

DeFi yapılarında bir şekilde kullanıcılarına güven verici unsurlar olmalıdır. Her ne kadar merkeziyetsiz bir yapı ilgi çekici gelse de bu durum kötü amaçlar için de kullanılabilir. Bitcoin DeFi yapısı bozulmaz ve değiştirilemez bir matematik formülü ile sağlama alınmıştır.

MX DeFi bu konuda son derece güvenilir bir araçtır. {alertSuccess}
 

MX DeFi Nedir?

MX DeFi etkinliği, MEXC Global borsasında yeni listelenecek bir kripto para biriminin listelenme öncesi ve listelendiği zaman belirtilen kripto para birimlerini kilitleyerek dağıtılan proje tokeni' nin ödül havuzundan pay alabileceğiniz bir etkinliktir. MX DeFi da madencilik ödülleri kazanıp istediğiniz zaman kazançlarınızı çekebiliyorsunuz. Burada önemli olan MEXC borsası tokeni olan MX' in önemi.

MX DeFi etkinliklerinde listelenecek olan kripto para birimlerinde madencilik yapabilmeniz için iki seçeneğiniz bulunuyor. Birinci seçenek MX token stake etmek, ikinci seçenek ise listelenecek olan kripto parayı alıp stake edeceksiniz. Bu arada "Stake" "kilitlemek" demektir.

Dünyadaki kripto para borsaları arasında en aktif, en kazançlı ve en stabil DeFi etkinliği MEXC borsasında bulunuyor. {alertSuccess}
 
MX DeFi Etkinliğine Cep telefonu "MEXC Uygulaması" ana menüsünden ya da MEXC web sitesi "Kazan" bölümünden katılabilirsiniz. 

MX DeFi iki Ana Bölüme Ayrılıyor; Yeni Token Madenciliği ve DeFi Staking.
 • Yeni Token Madenciliği: MX DeFi etkinliğinde yeni listelenecek kripto para birimleri üzerinden madencilik yapabildiğiniz bölümdür. Benim en çok kullandığım bölümdür. Bu bölümde listelenecek kripto para ile ya da MX Token ile madencilik yapmaya başlayabilirsiniz. Belirli APY (Yıllık Getiri Oranları) ile pasif kazanç sağlayabiliyorsunuz.
 • Stake: Bu bölümde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDT (Tether) gibi majör kripto paraları stake ederek madencilik yapabiliyorsunuz. Belirli APY (Yıllık Getiri Oranları) ile pasif kazanç sağlayabiliyorsunuz.

mx-defi-nedir-nasil-katilinir-referralbrotherhood.com

  MX DeFi Nasıl Katılınır? Adım Adım Anlatım

  Şimdi sizlere sıra ile MX DeFi nasıl katılım yapacağınızı güncel bir örnek ve resimler ile adım adım anlatacağım.

  • İlk önce MEXC Borsasına kayıt olmanız gerekiyor. {getButton} $text={Buradan "Referans Kardeşliği"} $icon={link} $color={#00008B}özel referans kodu ile kayıt olunuz.
  • Cep telefonu uygulaması veya MEXC web sitesinden MX Defi Bölümüne giriyoruz ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "Yeni Token Madenciliği" bölümündeki aktif olan TON kripto parasına MX veya TON coin stake ederek madenciliğe başlayacağız. Burada TON koin ile ilgili bir takım bilgileri de görebiliyoruz. Yıllık getiri oranları (APY) resimde görüldüğü gibi TON coin de daha fazla. Bu madencilik yapanların o anda en çok MX token stake ettikleri anlamı taşıyor. Eğer TON coin yatırımı yapacaksanız, MEXC Borsasından TON coin alarak TON coin stake edebilirsiniz. Bu seçenekler tamamen size kalmış. Benim elimde MX token olduğu için MX olan bölüme tıklıyorum.
  mx-defi-nedir-nasil-katilinir
  • Karşınıza aşağıdaki resimde görüldüğü gibi stake kuralları ekranı gelecek. Benim elimde yaklaşık 28 adet MX token var. Hepsini stake için seçiyorum. Stake süresinin 1 ile 5 gün arası olduğunu unutmayınız. Daha sonra "MEXC Risk Bildirimini" onaylayıp stake edin bölümüne tıklıyoruz ve madenciliğe başlıyoruz.
  mx-defi-nedir-nasil-katilinir
  • En son olarak kilitleme miktarımız, tahmini APY değeri, geçerli staking getirisi gibi bilgileri ise aşağıdaki resimde görülen "Staking Geçmişi" ekranında bulabilirsiniz.
  mx-defi-nedir-nasil-katilinir
  Bu makalemi beğendiyseniz "Referans Kardeşliği" Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Nedir?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
  Note: "All content on this website is copyrighted."
  Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

  İletişim Formu