Binance Otomatik Yatırım (Auto-Invest) Nedir?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Binance gelen bu yeni özellik ile kripto para alma işini otomatiğe bağlıyorsunuz. Yenilikçi ve bir o kadar modern bir program olan "Otomatik Yatırım" yani "Auto-Invest" ile birikimlerinize birikim katıyorsunuz.

Otomatik Yatırım, kripto yatırımınızı otomatikleştirmenize ve pasif gelir elde etmenize imkan sağlar.{alertInfo}

Bu, "Dolar Maliyeti Ortalaması" yani "Dollar Cost Average" "DCA" temeline dayalı olarak yapılan bir yatırım stratejisidir. Düzenli olarak almak ve biriktirmek istediğiniz kripto para birimini seçebilirsiniz. Aldığınız kripto varlıklar "Esnek Birikim" hesabınıza otomatik olarak yatırılacaktır. Böylece yatırımlarınızla pasif gelir elde edebilirsiniz ve para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Binance Otomatik Yatırım (Auto-Invest) bu yazı kaleme alındığında 62' den fazla kripto paraya destek veriyor ve bu sayı her geçen gün artıyor.{alertSuccess}
 

Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) Nedir?

"Dolar Maliyet Ortalaması" yani "DCA" belirli periyotlar ile yatırım yaparken fiyatlara bakılmaksızın alım yapmaktır. Alımlar belirli zaman dilimleri ile bölünmüştür. Kripto paralara bir çok şekilde yatırım stratejisi ile yatırım yapabilirsiniz. DCA Stratejisi yatırımcıları zamana bağımlı olmaktan ve zaman darlığından kurtaran oldukça başarılı bir stratejidir.

Dolar Maliyet Ortalaması ile yatırımlarınız günlük. haftalık gibi belirli zaman aralıklarına bölerek sabit aralıklarda yatırım yapıyorsunuz. Aldığınız Kripto varlığın fiyatından bağımsız bir şekilde gerçekleşen yatırım sıranız sizi aşırı alış ve satış duygularınızdan koruyor ve size zaman kazandırıyor.

Bunun yanında DCA Stratejisi alım işlemleriniz belirli aralıklarla yapıldığı için sizi piyasanın oynaklığından (Volatilite) koruyor.

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com

Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) Nasıl Çalışır?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var Dolar Maliyet Ortalaması "DCA" yatırım şeklinin HODL dediğimiz yani "Al ve Bekle" yatırımcıları için en iyi seçenek olduğunu söyleyebiliriz. 

Bu stratejide belirli döngülerde alım yapılıyor. Örneğin; BNB ve BTC Kripto varlıklarına yatırım yapmayı düşünüyorsunuz. Haftalık olarak ayarladığınız bir DCA yatırım planı gayet iyi bir seçenek olacaktır. Özellikle piyasasının Ayı Piyasası dediğimiz düşüşlerin olduğu dönemlerde mantıken haftalık alış yerleriniz daha düşük olacağından karlılık oranlarınız oldukça artacaktır.

DCA Çalışma Prensibinin Bir Örnek ile Anlatımı

Konunun daha rahat bir şekilde anlaşılması için aşağıdaki grafiklerde BNB ve BTC haftalık teknik grafikleri ile bir çalışma yaptım. Dolar Maliyet Ortalaması DCA ile periyodik yatırım planı ile alınan BNB ve BTC' nin kazanç oranlarını karşılaştırdım. Kazanç oranları Kripto Para piyasasındaki yükseliş ve düşüş dönemleri baz alınarak hazırlandı.

Örnekte yatırımcının elinde 2400$ USDT var. 

1200$ USDT ile BNB, 1200$ USDT ile BTC almak için haftalık yatırım planı oluşturuyor. BNB ve BTC için "Her Hafta 100$ USDT Alış Emri" veriyor.

Kullanmış olduğu strateji DCA stratejisi. 

Kullanmış olduğu yatırım periyodu HAFTALIK.

Kullanmış olduğu araç Binance Otomatik Yatırım (Auto-Invest) yatırım aracı.

Hesaplamalarda Baz Alınan Tarihler:

22 Nisan 2021 - 22 Temmuz 2021 Ayı Piyasası. 12 Adet 100$ USDT Alış Emri.

22 Temmuz 2021 - 22 Ekim 2021 Boğa Piyasası. 12 Adet 100$ USDT Alış Emri.

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com

Yukarıdaki grafikte elinde 2400$ USDT olan bir kripto para yatırımcısının Dolar Maliyet Ortalaması DCA ile Binance Otomatik Yatırım Auto-Invest yatırım aracını kullanarak yaptığı yatırım sonucunda elde ettiği kazancı ortalama olarak belirtmektedir.

Sonuçlar:

Yatırımcı belirtilen tarihler arasında BNB ve BTC almıştır. Toplam alım periyodu "Haftalık" olarak ayarlanmış ve 12 adet 100$ USDT toplam 2400$ USDT alış yapılmıştır.

BNB Paritesi Kripto Para piyasasına "Düşüş" hakim iken 700$ USDT kazanç getirmiştir.

BNB Paritesi Kripto Para piyasasına "Yükseliş" hakim iken 450$ USDT kazanç getirmiştir.

BTC Paritesi Kripto Para piyasasına "Düşüş" hakim iken 600$ USDT kazanç getirmiştir.

BTC Paritesi Kripto Para piyasasına "Yükseliş" hakim iken 300$ USDT kazanç getirmiştir.

Yatırımcı Kripto Para piyasasına "Düşüş" hakim iken 2400$ USDT ile BNB ve BTC alımı yaptığında toplam 1300$ USDT kazanç elde ederdi.

Yatırımcı Kripto Para piyasasına "Yükseliş" hakim iken 2400$ USDT ile BNB ve BTC alımı yaptığında toplam 750$ USDT kazanç elde ederdi.

Sonuçlardan da anlaşılacağı üzere Otomatik Yatırım (Auto-Invest) ve Dolar Maliyet Ortalaması DCA stratejisi doğru kullanıldığında yatırımcılara güzel kazançlar sağlamaktadır. Özellikle Kripto Para piyasasına "Düşüş" "Ayı Sezonu" hakim iken kazanç daha da artmaktadır.{alertSuccess}
 
Sizde Hemen Şimdi Otomatik Yatırım ile Kazanç Elde Etmek İçin Binance Borsasını Ziyaret Edin.{alertSuccess}
 

Otomatik Yatırım Planı Yapmak ve Pasif Gelir Elde Etmek Nedir?

Kendi "Otomatik Yatırım Planınızı" oluşturarak önceden belirlenmiş bir tutarla düzenli olarak kripto para yatırımı yapabilirsiniz ve kripto varlıklarınızı biriktirebilirsiniz. Bu sayede rahat bir şekilde, uzun uğraşlara gerek kalmadan, kolay ve pratik bir şekilde yatırım yapıp pasif gelir elde edecek ve para kazanacaksınız.

Otomatik Yatırım Planınızı oluşturmaya hemen başlayın yatırım yapmak istediğiniz bir coin seçin, yatırım tutarınıza karar verin ve yinelenen bir plan oluşturun. Planlarınızı kendi bütçenize veya zaman dilimlerinize göre oluşturabilirsiniz. İster 3 yıllık bir plan oluşturun isterseniz 3 aylık bir plan oluşturun.

Binance "Otomatik Yatırım" ile pasif gelir elde ederken otomatik yatırım planının tadını çıkarın.{alertSuccess}
 
Daha Fazla Bilgi İçin Binance Otomatik Yatırım (Auto-Invest) Sayfasını Ziyaret Ediniz.{alertSuccess}
 

Binance Otomatik Yatırım [Auto-Invest] Nasıl Kullanılır?

Şimdi sizlere Binance mobil uygulaması üzerinden, uygulamalı bir şekilde "Otomatik Yatırım""Auto-Invest" nasıl yapılır basit, kolay ve anlaşılır bir şekilde adım adım anlatacağım.

Adım Adım Anlatım

1.Adım: İlk başta Binance mobil uygulamasını cep telefonunuza indiriniz. Aşağıda Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için ayrı ayrı indirme linkleri vardır.Cep telefonunuza uygulamayı kurulum yaptıktan sonra Binance borsasına aşağıdaki kayıt linki ile kayıt olunuz. "Referans Kardeşliği" ne özel en yüksek komisyon indirim oranı ve coin şeklinde cashback yani nakit para kazanma şansı yakalayın.


Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 
2.Adım: Uygulamayı açıp Binance kayıt bilgileriniz ile giriş yapınız. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi uygulama ana sayfasındaki "Daha Fazla" bölümüne tıklayınız.

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com

3.Adım: Resimde görüldüğü üzere "Auto-Invest" bölümüne tıklayınız.

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com

4.Adım: Otomatik yatırım bölümünde "Bir plan oluşturun" yazılı yeri seçin.

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com

5.Adım: Otomatik yatırım portföy planı ekranına gelecekseniz. Burada sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum. Otomatik yatırım planı oluşturma için burada iki farklı seçeneğiniz bulunmakta.

Birinci seçenekte; "Coin Ekle" bölümünü seçerek listeden istediğiniz coinleri seçebilirsiniz.

Otomatik yatırım portföyü oluştururken en az 2 en fazla 10 adet coin seçebileceğiniz ve oranının %100 olacak şekilde pay edilmesi gerektiğini unutmayınız.{alertWarning}

İkinci seçenekte; "Otomatik Doldurma" bölümünü seçerseniz otomatik olarak sistem tarafından rastgele belirli coinler seçiliyor.

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com


6.Adım: Örnek olarak BNB ve BTC olmak üzere 2 adet yatırım seçiyorum ve oranları %100 olacak şekilde dağıtıyorum. Burada kendi yatırım kararıma göre BNB %70, BTC %30 ayarladım. Bakınız aşağıdaki resim.

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com

7.Adım: Sıra geldi katılım tutarını ve yatırım zamanını belirlemeye. Katılım tutarı olarak USDT seçebilirsiniz. Ben USDT' yi seçiyorum. Daha sonra yinelenen döngü zamanını ayarlıyorsunuz. Daha sonra şartları okuyup kabul edip onayla butonuna basarak Otomatik Yatırım (Auto-Invest) yatırımınızı oluşturmuş oluyorsunuz. Bu kadar ve kolay ve basit bir şekilde pasif gelir elde etmenin ve yatırım yapmanın keyfini sürün.

Yatırım zaman döngüsünü Günlük, Haftalık, İki Haftada Bir veya Aylık olarak ayarlayabilirsiniz.{alertSuccess}

 

binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com
binance-otomatik-yatirim-nedir-referralbrotherhood.com

Bu yazımı beğendiyseniz "Binance Komisyon Oranları Tam Rehber" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu