MEXC Ağ Hatası Sorunu Nedir?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

MEXC Kripto Para Borsası uygulamasına cep telefonu uygulaması üzerinden girmeye çalışan kullanıcılar bazen "Ağ Hatası Yavaş" veya "Ağ Hatası Koptu" adı altında bir hata mesajı alıyorlar. Bu hata yüzünden uygulama üzerinde alış-satış işlemleri yaparken takılmalar meydana gelebiliyor. Bu yüzden bazı zamanlarda işlemler hiç yapılamıyor veya yavaş yapılıyor. Sorunun nedeni ve çözümü yazının devamında.

MEXC Ağ Hatası Yavaş veya Koptu Sorunu Nedir?

Ağ Hatası sorunu cep telefonlarınıza yüklediğimiz MEXC uygulamasını açtığınızda siz ile MEXC kripto para borsası serverları arasındaki uzaklıktan kaynaklı ping sorunudur. Ping bir veri paketinin ilgili sunucuya iletilmesi sırasında geçen süredir. Bu sürenin zaman aşımına uğraması veyahut artması kişi ile sunucu arasındaki zaman kaybının artmasına sebep olur. Ping süresi ise milisaniye (ms) cinsinden ölçülür.


mexc-ag-hatasi-sorunu-nedir-nasil-duzeltilir-referralbrotherhood.com

MEXC Ağ Hatası Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Ağ Hatası yavaş veya koptu uyarıları ile karşılaşan kullanıcılar sizlere aşağıda verdiğim bir örnek ile sorunun çözümünü adım adım açıklayacağım. 

1.Adım: MEXC mobil uygulamasına giriş yapıp "sol üst köşedeki insan ikonuna" resimde görüldüğü yere tıklayınız.

mexc-ag-hatasi-sorunu-nedir-ag-hatasi-sorunu-nasil-duzeltilir-ag-hatasi


2.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "Sunucu Seçimi" olan yere giriniz.

mexc-ag-hatasi-sorunu-nedir-ag-hatasi-sorunu-nasil-duzeltilir-ag-hatasi

3.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "Sunucu 1 Seçiniz" bu sunucunun ms değeri genelde daha düşük ve stabil oluyor. Artık sorununuz çözüldü.

mexc-ag-hatasi-sorunu-nedir-ag-hatasi-sorunu-nasil-duzeltilir-ag-hatasi

Bu yazımı beğendiyseniz "MEXC Referans Kodu Nedir? Nasıl Alınır ve Nasıl Kullanılır?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
Note: "All content on this website is copyrighted."
Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

İletişim Formu