MEXC Launchpad Nedir? Nasıl Katılınır?

MEXC Launchpad nedir? MEXC Launchpad etkinliğine nasıl katılınır? Bu soruların cevabı bu yazıda.

{getToc} $title={Table of Contents}

Giris

Dünyada yüzlerce kripto para borsası var. Her borsa birbirinden farklı etkinlikler ile kullanıcılarını bünyelerinde tutmak için çaba sarf etmekte. Bu etkinliklerden en önemlileri de kuşkusuz "Launchpad" etkinlikleri. Launchpad teriminin Türkçe çevirisi "Fırlatma Rampası" anlamı taşır. Kısaca anlatmak gerekirse dünyada ilk defa ilgili borsa üzerinde listelenen kripto para projelerini ifade eder.

MEXC Launchpad Nedir?

MEXC kripto para borsasında bir çok etkinlik bulunuyor. Bu etkinliklerden en önemlileri de kuşkusuz "Launchpad" etkinlikleri. Launchpad teriminin Türkçe çevirisi "Fırlatma Rampası" anlamı taşır. Kısaca anlatmak gerekirse dünyada ilk defa ilgili borsa üzerinde listelenen kripto para projelerini ifade eder.

Launchpad etkinliğini açıklamak gerekirse; Kullanıcılar borsa duyurusunun ardından belirli bir gün art arda olmak koşulu ile cüzdanlarında duyurudaki şartları karşılamak koşuluyla MX koin bulundururlar. Bu süreç belirli bir zaman çizelgesinde ilerler ve sonunda katılım yapıldıktan sonra airdrop şeklinde katılımcılara ödüller dağıtılır. Şimdi aşağıdaki başlıkta ayrıntılı bir şekilde bu etkinliği açıklayalım.

mexc-launchpad-nedir-nasil-katilinir-adim-adim-anlatim-referralbrotherhood.com

MEXC Launchpad Programi Ayrintilari Nelerdir?

İlk olarak MEXC kripto para borsası web sitesinde duyurular bölümünde aşağıdaki şekilde MEXC Launchpad etkinliği hakkında duyuru yayınlanır.

Örnek Duyuru Metni:

"Değerli MEXC Kullanıcıları,

MEXC Launchpad'in yeni oturumu başladı! MEXC Global, dünya çapındaki kullanıcılara yeni projelerden ücretsiz token airdroplarına katılma ve potansiyel olarak değerli tokenler kazanma şansı sunuyor. Bu heyecan verici fırsatı kaçırmayın!"

Duyuru okuyan ve launchpad etkinliğine katılmak isteyen kullanıcılar ilk önce hangi kripto para projesinin olduğuna bakarlar. Launchpad etkinliğinde sunulacak projenin ismi, toplam arzı, launchpad için tahsis edilen toplam token miktarı, token satış formatı ve desteklenen oturumlar gibi bilgiler bu duyuruda yer alır.

Örnek:

  • Token Adı:
  • Toplam Arz:
  • MEXC Launchpad'e Tahsis Edilen Toplam Token:
  • Token Satış Formatı: Airdrop*
  • Desteklenen Oturumlar: MX*

*Farklı formatlarda da olabilir.

Daha sonra katılım koşulları incelenir. Bu koşullarda kaç gün süre ile minimum ve maksimum kaç MX taahhüt edileceği ve anlık görüntü dönemi gibi bilgiler yer alır.

Örnek:

Oturum

Taahhüt Edilen Token

Token Tahsisi

Anlık Görüntü Döneminde Günlük Ortalama Minimum Tutma Miktarı

Kayıt Döneminde Maksimum Taahhüt Miktarı

MX 

MX

***

1.000 MX

300.000 MX

Katılımcılar belirli bir süre "Anlık Görüntü Dönemi" boyunca (Örneğin: 14 gün) MX koinlerini cüzdanlarında tutarlar veya daha da artırırlar. Bu süre zarfında minimum ve maksimum MX koin miktarına da dikkat ederler.

Süre bitiminde kayıt dönemi açılır ve katılımcılar launchpad etkinliğine kayıt olurlar ve devamında katılımcılara launchpad ödülleri dağıtılır.

Ödül dağıtım formülü şu şekildedir: (Bireysel taahhüt edilen MX miktarı [BMX] / Tüm katılımcılar tarafından taahhüt edilen toplam MX miktarı [TMX]) * Launchpad için tahsis edilen dağıtılacak toplam token miktarı [DTM]

Formül: BMX / TMX * DTM => BMX bölü TMX çarpı DTM.

MEXC Borsasina Nasil Kayit Olunur?

MEXC Launchpad etkinliğine katılmak için ilk önce MEXC Borsasına "Referans Kardeşliği" referans linki ile kayıt olunuz. Kayıt olurken ister E-Posta adresinizi isterseniz de Cep Telefonu numaranızı kullanabilirsiniz. Kayıt için aşağıdaki linke tıklayınız.

{getButton} $text={"Referans Kardeşliği" Referans Linki} $icon={link} $color={#00008B}

"Referans Kardeşliği" referans linki %100 komisyon indirimli [%50 Spot + %50 Vadeli İşlemler] ve paylaşımlı referans linkidir.

Kayıt olurken "Davet Kodu" yazan yere "17Hjw" yazısını göreceksiniz. Alacağınız komisyon indirimi ve nakit para yani cashback oranı %100 olarak yansıtılıyor.

mxc-mexc-nasil-kayit-olunur

Dikkat!: Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi unutmamak için bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}

MEXC Launchpad Etkinligine Nasil Katilinir?

Adim Adim Anlatim

1.Adım: MEXC Global mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden indiriniz. Cep telefonunuzun işletim sistemine uygun olan link ile indirme yapınız.

Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "Google Play" bölümünden, Apple İOS işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "App Store" bölümünden indirme yapınız. Linkler resmi linklerdir.

{getButton} $text={Google Play Android} $icon={link} $color={#00008B}

{getButton} $text={App Store İOS} $icon={link} $color={#00008B}

mexc-launchpad-nedir-mx-token-nasil-alinir

2.Adım: Kayıt bilgileriniz ile uygulama üzerinden MEXC borsasına giriş yapınız. MEXC Launchpad etkinliği için MX koin almamız gerekecek. USDT paritesi üzerinden MX koin almak için MEXC borsa cüzdanınıza para gönderiniz. Tron (TRX) gönderip USDT' ye çevirebilirsiniz veya direk olarak USDT gönderebilirsiniz. Gönderim yaparken aynı ağ üzerinden para gönderdiğinize dikkat ediniz. Örneğin: TRC20 ağından TRC20 ağına.

mexc-launchpad-nedir-mx-token-nasil-alinir-mx-usdt-paritesi

3.Adım: Belirli bir süre "Anlık Görüntü Dönemi" boyunca (Örneğin: 14 gün) MX koinlerinizi cüzdanınızda tutunuz. Bu süre zarfında minimum ve maksimum MX koin miktarına da dikkat ediniz. Daha sonra MEXC uygulamasında "Launchpad" bölümüne tıklayınız.

mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

4.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi katılım yapacağınız proje adı ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

5.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi detayları kontrol edebilirsiniz.

mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilimmexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

6.Adım: Anlık görüntü dönemi bittikten sonra sayaç sıfırlanır ve katılım dönemi yani MX taahhüt dönemi başlar. "Launchpad'e Şimdi Katılın" butonuna tıklayarak katılım menüsüne giriniz.

mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

7.Adım: Daha sonra katılım tutarınızı belirterek onaylıyorsunuz. Dağıtım tutarları hesaplandıktan sonra ödülleriniz dağıtılıyor ve launchpad sonra eriyor.

mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

Bu yazımı beğendiyseniz "MEXC MX DeFi Nedir? Nasıl Katılım Sağlanır? Adım Adım Anlatım." adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

Note: "All content on this website is copyrighted."

Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıylakorunmaktadır."

Referral Brotherhood

The author, who has been following Blockchain Technologies and the Cryptocurrency world since 2010, founded the "Referral Brotherhood" platform in 2021. The author, who loves science and astronomy, conducted mathematical studies on Fibonacci numbers and developed certain algorithms. In 2022, he discovered the application called "Crypto Bull vs Bear Index" and the first stable version of V.1.0 was published on 09.05.2022. In this way, it filled a huge gap in the cryptocurrency ecosystem. The author, who has received technical analysis, Blockchain technologies and digital marketing training, is fluent in the Pinescript programming language. Crypto Bull vs Bear Index

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu