MEXC Launchpad Nedir? Nasıl Katılınır?

{getToc} $title={İçindekiler}

Giriş

Dünyada yüzlerce kripto para borsası var. Her borsa birbirinden farklı etkinlikler ile kullanıcılarını bünyelerinde tutmak için çaba sarf etmekte. Bu etkinliklerden en önemlileri de kuşkusuz "Launchpad" etkinlikleri. Launchpad teriminin Türkçe çevirisi "Fırlatma Rampası" anlamı taşır. Kısaca anlatmak gerekirse dünyada ilk defa ilgili borsa üzerinde listelenen kripto para projelerini ifade eder.

MEXC Launchpad Nedir?

MEXC kripto para borsasında bir çok etkinlik bulunuyor. Bu etkinliklerden en önemlileri de kuşkusuz "Launchpad" etkinlikleri. Launchpad teriminin Türkçe çevirisi "Fırlatma Rampası" anlamı taşır. Kısaca anlatmak gerekirse dünyada ilk defa ilgili borsa üzerinde listelenen kripto para projelerini ifade eder.

Launchpad etkinliğini açıklamak gerekirse; Kullanıcılar borsa duyurusunun ardından belirli bir gün art arda olmak koşulu ile cüzdanlarında duyurudaki şartları karşılamak koşuluyla MX koin bulundururlar. Bu süreç belirli bir zaman çizelgesinde ilerler ve sonunda katılım yapıldıktan sonra airdrop şeklinde katılımcılara ödüller dağıtılır. Şimdi aşağıdaki başlıkta ayrıntılı bir şekilde bu etkinliği açıklayalım.

mexc-launchpad-nedir-nasil-katilinir-adim-adim-anlatim-referralbrotherhood.com

MEXC Launchpad Programı Ayrıntıları Nelerdir?

İlk olarak MEXC kripto para borsası web sitesinde duyurular bölümünde aşağıdaki şekilde MEXC Launchpad etkinliği hakkında duyuru yayınlanır.

Örnek Duyuru Metni:

"Değerli MEXC Kullanıcıları,

MEXC Launchpad'in yeni oturumu başladı! MEXC Global, dünya çapındaki kullanıcılara yeni projelerden ücretsiz token airdroplarına katılma ve potansiyel olarak değerli tokenler kazanma şansı sunuyor. Bu heyecan verici fırsatı kaçırmayın!"

Duyuru okuyan ve launchpad etkinliğine katılmak isteyen kullanıcılar ilk önce hangi kripto para projesinin olduğuna bakarlar. Launchpad etkinliğinde sunulacak projenin ismi, toplam arzı, launchpad için tahsis edilen toplam token miktarı, token satış formatı ve desteklenen oturumlar gibi bilgiler bu duyuruda yer alır.

Örnek:
 • Token Adı: 
 • Toplam Arz: 
 • MEXC Launchpad'e Tahsis Edilen Toplam Token: 
 • Token Satış Formatı: Airdrop* 
 • Desteklenen Oturumlar: MX*
*Farklı formatlarda da olabilir.
  Daha sonra katılım koşulları incelenir. Bu koşullarda kaç gün süre ile minimum ve maksimum kaç MX taahhüt edileceği ve anlık görüntü dönemi gibi bilgiler yer alır.

  Örnek:

  Oturum

  Taahhüt Edilen Token

  Token Tahsisi

  Anlık Görüntü Döneminde Günlük Ortalama Minimum Tutma Miktarı

  Kayıt Döneminde Maksimum Taahhüt Miktarı

  MX 

  MX

  ***

  1.000 MX

  300.000 MX


  Katılımcılar belirli bir süre "Anlık Görüntü Dönemi" boyunca (Örneğin: 14 gün) MX koinlerini cüzdanlarında tutarlar veya daha da artırırlar. Bu süre zarfında minimum ve maksimum MX koin miktarına da dikkat ederler.

  Süre bitiminde kayıt dönemi açılır ve katılımcılar launchpad etkinliğine kayıt olurlar ve devamında katılımcılara launchpad ödülleri dağıtılır.

  Ödül dağıtım formülü şu şekildedir: (Bireysel taahhüt edilen MX miktarı [BMX] / Tüm katılımcılar tarafından taahhüt edilen toplam MX miktarı [TMX]) * Launchpad için tahsis edilen dağıtılacak toplam token miktarı [DTM]

  Formül: BMX / TMX * DTM => BMX bölü TMX çarpı DTM.

  MEXC Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

  MEXC Launchpad etkinliğine katılmak için ilk önce MEXC Borsasına "Referans Kardeşliği" referans linki ile kayıt olunuz. Kayıt olurken ister E-Posta adresinizi isterseniz de Cep Telefonu numaranızı kullanabilirsiniz. Kayıt için aşağıdaki linke tıklayınız.


  "Referans Kardeşliği" referans linki %100 komisyon indirimli [%50 Spot + %50 Vadeli İşlemler] ve paylaşımlı referans linkidir.

  Kayıt olurken "Davet Kodu" yazan yere "17Hjw" yazısını göreceksiniz. Alacağınız komisyon indirimi ve nakit para yani cashback oranı %100 olarak yansıtılıyor.

  mxc-mexc-nasil-kayit-olunur

  Dikkat!: Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi unutmamak için bir yere not almayı unutmayınız.{alertInfo}
   

  MEXC Launchpad Etkinliğine Nasıl Katılınır?

  Adım Adım Anlatım

  1.Adım: MEXC Global mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden indiriniz. Cep telefonunuzun işletim sistemine uygun olan link ile indirme yapınız.

  Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "Google Play" bölümünden, Apple İOS işletim sistemli telefon kullanıyorsanız "App Store" bölümünden indirme yapınız. Linkler resmi linklerdir.  mexc-launchpad-nedir-mx-token-nasil-alinir

  2.Adım: Kayıt bilgileriniz ile uygulama üzerinden MEXC borsasına giriş yapınız. MEXC Launchpad etkinliği için MX koin almamız gerekecek. USDT paritesi üzerinden MX koin almak için MEXC borsa cüzdanınıza para gönderiniz. Tron (TRX) gönderip USDT' ye çevirebilirsiniz veya direk olarak USDT gönderebilirsiniz. Gönderim yaparken aynı ağ üzerinden para gönderdiğinize dikkat ediniz. Örneğin: TRC20 ağından TRC20 ağına.

  mexc-launchpad-nedir-mx-token-nasil-alinir-mx-usdt-paritesi

  3.Adım: Belirli bir süre "Anlık Görüntü Dönemi" boyunca (Örneğin: 14 gün) MX koinlerinizi cüzdanınızda tutunuz. Bu süre zarfında minimum ve maksimum MX koin miktarına da dikkat ediniz. Daha sonra MEXC uygulamasında "Launchpad" bölümüne tıklayınız.

  mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

  4.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi katılım yapacağınız proje adı ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

  mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

  5.Adım: Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi detayları kontrol edebilirsiniz.

  mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilimmexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

  6.Adım: Anlık görüntü dönemi bittikten sonra sayaç sıfırlanır ve katılım dönemi yani MX taahhüt dönemi başlar. "Launchpad'e Şimdi Katılın" butonuna tıklayarak katılım menüsüne giriniz.


  mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

  7.Adım: Daha sonra katılım tutarınızı belirterek onaylıyorsunuz. Dağıtım tutarları hesaplandıktan sonra ödülleriniz dağıtılıyor ve launchpad sonra eriyor.

  mexc-launchpad-nedir-launchpad-katilim

  Bu yazımı beğendiyseniz "MEXC MX DeFi Nedir? Nasıl Katılım Sağlanır? Adım Adım Anlatım." adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
  Note: "All content on this website is copyrighted."
  Not: "Bu web sitesindeki tüm içerik telif hakkıyla korunmaktadır." 

  Contact Form