LBANK Kripto Para Borsası Tanıtımı.


LBANK Kripto Para Borsası Nedir? LBANK Nasıl Kullanılır?


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş


Bu yazımda sizlere elimden geldiğince LBANK kripto para borsasını tanıtmaya çalışacağım. Türkiye ve Dünya genelinde kripto paralara her geçen gün ilgi artmakla beraber merkezi ve merkeziyetsiz borsaların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Bilgi Notu: CoinMarketCap verilerine göre Dünya genelinde 600'den fazla kripto para borsası bulunuyor.{alertInfo}

LBANK Kripto para borsası her geçen gün daha da büyüyerek üst sıralara doğru yol alıyor. Şu an 11.sırada yer alan borsa Bitcoin ve Ethereum dahil 470' den fazla Altcoin, 650' den fazla piyasa yapıcı ve haftalık 2,5 milyondan fazla ziyaretçi ile işlemlerini sürdürüyor.

Dünya üzerinde kripto para borsası sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu artışın artı yönleri olduğu kadar eksi yönleri de bulunmakta. LBANK Kripto Para Borsası bu artıştan pozitif yönde ayrılan ve kendini iyi bir seviyeye getiren kripto para borsalarından biri.

lbank-kripto-para-borsasi-tanitimi-lbank-borsasi-hakkinda-temel-ve-teknik-bilgiler

LBANK Kripto Para Borsası Tanıtımı

 
Bilgi Notu: LBANK Kripto Para Borsası Resmi İnternet Sitesi Bağlantı Linki{alertSuccess}


Tam adı Ledger Bank Exchange olan LBANK Exchange, 2015 yılında kurulmuş ve Virgin Adaları'na kayıtlıdır. Güvenli, profesyonel ve kullanışlı kripto varlık değişim hizmetleri, türev hizmetleri, para birimi ölçümü, para birimi sağlayan, NFA ABD MSB, Kanada MSB, Avustralya kripto lisansına sahip, dünya çapında yüksek teknoloji kripto varlık ticaret platformudur.

LBANK Kripto para borsası son zamanlarda yükselişte olan ve bu çokluk içerisinde kendisine iyi bir yer bulan bir borsa. Bünyesinde 470' den fazla Bitcoin ve Altcoin barındıran borsa dünya genelinde haftalık 2,5 milyona yakın ziyaretçi çekmeyi başarıyor.

Çin'in yasaları kripto para birimleri, ICO' lar ve borsalar söz konusu olduğunda oldukça sert olduğundan, LBANK borsası genel merkezini Hong Kong'a dayandırdı ve öncelikle Asya ve Çin pazarlarına hizmet ediyor.

Ancak borsa dünyanın her yerinden müşteri kabul ediyor ve hizmetlerini hem İngilizce hem de Mandarin Çincesi olarak sunuyor. Bir çok ülke ve dil üzerinde ise çalışmaları hızla devam ediyor.

Borsa Kapsamı

Diğer birçok kripto para borsası gibi, LBANK da kendi tescilli web tabanlı ticaret platformuna sahiptir. Değişim platformu, kullanımı ve anlaşılması kolay, sezgisel olarak tasarlanmış bir ara yüz ile kullanımı çok güzel ve basittir.

Bünyesinde 500 den fazla Bitcoin ve Altcoin barındıran borsada işlem yapmak oldukça kolay. Her geçen gün bu sayı artarak devam edecektir. 

Bilgi Notu: Kripto para borsaları arasında en çok Altcoin ekleyen borsaların başında LBANK geliyor.{alertInfo}

Komisyon Ücretleri


LBANK' ta alım satım maliyetleri, özellikle diğer önde gelen kripto para borsalarına kıyasla nispeten düşüktür. Hem yapıcı hem de alıcı ücretleri, işlem başına %0,10'luk sabit bir ücrette gruplandırılmıştır. Çoğu önde gelen borsanın işlem başına en az %0.20 – %0.25 ücret aldığı düşünüldüğünde, bu çok uygun ve düşük bir komisyon ücretidir.

Vadeli işlemler yani Futures işlemlerdeki komisyon ücretleri ise gerçekten tam bir kullanıcı dostudur. Risk ve Kazanç oranını çok iyi olarak ayarlandığında komisyon ücretlerinin düşüklüğü ile başarılı bir işlem kaçınılmaz oluyor.

Komisyon ücretlerinin hesaplanması aşağıdaki şekildedir;

Komisyon ücreti = kavramsal değer X ücret oranı

Kavramsal değer = sözleşme sayısı X ticaret fiyatı

Örneğin; 

LBANK kripto para borsası spot işlemler komisyon oranları, Piyasa Yapıcı komisyonu: %0,02 / Piyasa Alıcı komisyonu: %0.04' dür.

Bilgi Notu: Kripto para borsalarında Piyasa Yapıcı "Maker" / Piyasa Alıcı "Taker" olarak adlandırılır. Piyasa yapıcı emirleri "Limit Emri" / Piyasa alıcı emirleri "Piyasa Emri" olarak adlandırılır.{alertInfo}

Piyasa emrini kullanarak yani "Alıcı" rolünde 0,2 BTC BTC/USDT sözleşmesi satın alacaksınız:

Kavramsal Değer = Sözleşme Sayısı x Alış Fiyatı(USDT)
= 0,2 BTC x 35,000
= 7.000 USDT

Bu örnekte Alıcı yani "Piyasa Emri" rolünde komisyon ücreti olarak: 7.000 x 0.040% = 2,8 USDT komisyon ödersiniz.

Örneğin; 

Fiyat yükseldikten sonra, Limit emrini kullanarak yani "Yapıcı" rolünde 0,2 BTC BTC/USDT sözleşmesi satacaksınız:

Kavramsal Değer = Sözleşme Sayısı x Satış Fiyatı
= 0,2 BTC x 40.000
= 8.000 USDT

Bu örnekte Yapıcı yani "Limit Emri" rolünde komisyon ücreti olarak: 8.000 x %0.02 = 1,6 USDT komisyon ödersiniz.

Güvenlik


LBANK Borsası, SSL şifreli sunucular, oturum açma ve işlemler için iki faktörlü kimlik doğrulama ve kullanıcı fonlarının hem soğuk hem de sıcak cüzdan depolaması gibi en son güvenlik özelliklerini uygular. Ayrıca, her kullanıcı, kendilerine sunulan hizmetlerle eşit muamele görürler.

Ayrıca, kullanıcıların herhangi bir kimlik bilgisi göndermeleri gerekmez ve platformlarında işlem yaparken anonim kalabilirler. Bu özelliği arayan çoğu müşteri için çok güzel bir seçenek olduğu tartışılmaz.


Bilişim ve Teknoloji


LBANK kripto para borsasının web sitesi gayet kolay ve sade bir ara yüze sahip olmakla beraber kullanımı oldukça kolaydır. Duyurular, yeni eklenen projeler gibi özelliklere erişmek çok kolay. Site haritası üzerinde gezmek oldukça basit.

LBANK kripto para borsasına her yerden ve platformdan ulaşabilirsiniz. IOS, Android, Windows ve Macintosh desteği sunan borsa her kullanıcının yüzünü güldürmeyi başarıyor.

Bu yazımı beğendiyseniz "LBANK Borsası 10$ USDT Vadeli İşlemler Hediyesi Veriyor." adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

LBANK Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?


1.Adım: İlk önce "Referans Kardeşliği" özel davet kodu ile LBANK borsasına kayıt olun. Kayıt olurken "Davet Kodu" yazan yere "TMSN" yazılacaktır. %100 komisyon indirimli [50% Spot + 50% Futures] ve paylaşımlı referans linkidir. Ayrıca "Referans Kardeşliği" ve LBANK Borsası işbirliğine özel 10$ Vadeli işlem bonusu hediyesi kazanıyorsunuz. Tek yapmanız gereken vadeli işlem hesabı açmak.


2.Adım: Kayıt linkine tıkladıktan sonra açılan ekranda komisyon indirimi ve hediyeler almanız için gerekli olan "Referral Code TMSN" yazısını göreceksiniz. Bakınız aşağıdaki resim. Sonra kayıt için e-mail adresinizi yazıyorsunuz. Devamında güçlü bir şifre belirleyip "Claim $255 welcome bonus" butonuna basıyorsunuz. Dilerseniz E-Mail yerine Cep Telefonu ile kayıt seçeneğinize seçebilirsiniz. Kayıt işlemi bu kadar.

lbank-kripto-para-borsasi-tanitimi-lbank-borsasi-hakkinda-temel-ve-teknik-bilgiler

Önemli Not: Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi not almayı unutmayınız.{alertWarning}

LBANK Borsası Mobil Uygulamaları Var Mı? Nereden Yüklenir?


LBANK kripto para borsasının Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu mobil uygulaması vardır. Kullanmakta olduğunuz cep telefonu işletim sistemine göre aşağıdaki bağlantılardan uygun olan yazılımı indirebilirsiniz.Sık Sorulan Sorular


LBANK Borsası Güvenilir mi?

 • 2015 yılında kurulan borsa 7 yıldır küresel çapta hizmet vermektedir. CoinMarketCap verilerine göre Dünya çapında 500' ü aşan kripto para borsaları arasında 16. sırada.

LBANK Borsası Hangi Ülkenin?

 • Tam adı Ledger Bank Exchange olan LBANK Exchange, 2015 yılında kurulmuş ve Virgin Adaları'na kayıtlıdır. Güvenli, profesyonel ve kullanışlı kripto varlık değişim hizmetleri, türev hizmetleri, para birimi ölçümü, para birimi sağlayan, NFA ABD MSB, Kanada MSB, Avustralya kripto lisansına sahip, dünya çapında yüksek teknoloji kripto varlık ticaret platformudur.

LBANK Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

 • Türkiye üzerinden en kolay para yatırma şekli yerel borsalardan [BinanceTR, BTCTürk, Paribu vs.] koin transferi yapmaktır.

LBANK Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

 • Kayıt linkine tıkladıktan sonra açılan ekranda komisyon indirimi ve hediyeler almanız için gerekli olan "Referral Code TMSN" yazısını göreceksiniz. Bakınız aşağıdaki resim. Sonra kayıt için e-mail adresinizi yazıyorsunuz. Devamında güçlü bir şifre belirleyip "Claim $255 welcome bonus" butonuna basıyorsunuz. Kayıt işlemi bu kadar.

LBANK Borsası Hangi Ülkenin?

 • Çin'in yasaları kripto para birimleri, ICO' lar ve borsalar söz konusu olduğunda oldukça sert olduğundan, LBANK borsası genel merkezini Hong Kong'a dayandırdı ve öncelikle Asya ve Çin pazarlarına hizmet ediyor.

LBANK Borsası Yorum

 • Dünya üzerinde kripto para borsası sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu artışın artı yönleri olduğu kadar eksi yönleri de bulunmakta. LBANK Kripto Para Borsası bu artıştan pozitif yönde ayrılan ve kendini iyi bir seviyeye getiren kripto para borsalarından biri.

LBANK Borsası Nedir?

 • Tam adı Ledger Bank Exchange olan LBANK Exchange, 2015 yılında kurulmuş ve Virgin Adaları'na kayıtlıdır. LBANK Borsası dünyanın her yerinden müşteri kabul ediyor ve hizmetlerini hem İngilizce hem de Mandarin Çincesi olarak sunuyor. Bir çok ülke ve dil üzerinde ise çalışmaları hızla devam ediyor.

LBANK Borsası Kaçıncı Sırada?

 • CoinMarketCap verilerine göre Dünya genelinde 600'den fazla kripto para borsası bulunuyor. LBANK ise 11.sırada.

LBANK Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

 • Binance TR borsasından LBANK borsasına Tron (TRX) yada USDT (Tether) gönderebilirsiniz.


NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

1 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

 1. Sizin sayenizde LBANK borsası hakkında güzel bilgiler kazandım. Teşekkürler.

  YanıtlaSil

İletişim Formu