Tether USDT Nedir? Makas Farkı Olmadan Dolar Alın - Referral Brotherhood

tether-usdt-coin-nedir-nasil-ve-nereden-alinir-usdt-coin-hakkinda-temel-bilgiler

Tether (USDT) Coin Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?


{getToc} $title={İçindekiler}


Tether (USDT) Coin Hakkında Temel Bilgiler


Proje Adı: Tether (USDT)

Bulunduğu Sektör: Stabil Paralar

Web Sitesi: https://tether.to/en/

Toplam Arzı: ***

Maksimum Arzı: ***

Desteklediği Blok Zincir Ağları: Bitcoin, Tron, Ethereum, BSC Blok Zincirleri ve dahası...

Satın Alınabilecek Borsalar: Binance, MEXC, KuCoin, HTX, Gateio ve dahası...{alertInfo}

Tether (USDT) Coin Nedir?

Tether yani USDT 1 Amerikan dolarına eşit sabit bir kripto paradır. Yani 1USDT = 1$

USDT gibi kripto paralara sabit koinler denir. Sabit koinler belirli bir değer ile kendilerini eşitlerler ve varlıklarını bu şekilde sürdürürler. Kendilerini eşitledikleri değer ölçülerine örnek verirsek; İtibari paralar (Dolar,TL vb.), Altın, Gümüş vb. varlıklar olabilir.


USDT Ne İşe Yarar?

Kripto Para piyasalarında Bitcoin ve Altcoin alım ve satım işlemlerinde parite dediğimiz bir sistem uygulanır. Parite iki farklı varlığın birbiri ile olan değerini ifade eder. Örneğin 1 BTC 30.000$ dediğimizde => BTC/USD paritesini ifade etmiş oluruz. 1 BTC' nin dolar cinsinden değeri 30.000 Amerikan dolarıdır. 

Kripto para piyasalarında sabit paralar çıkmadan önce al-sat işlemleri genelde BTC paritesi ile yapılıyordu. Daha sonra USDT koin kripto para piyasalarına girdikten sonra al sat işlemleri daha kolay hale gelince kullanıcılar USDT' yi çok benimsediler ve şu an dünyadaki kripto para borsalarında en çok kullanılan sabit koin USDT' dir.


USDT Nasıl Çalışır?

Tether coin, dijital para alanında konsepte öncülük eden, en yaygın şekilde benimsenen sabit paradır. Geleneksel finansal sistemi bozan ve geleneksel para birimlerinin dijital kullanımında öncü olan USDT,  blok zincir alanı boyunca büyüyen girişimleri ve yeniliği destekler ve güçlendirir. USDT birden fazla blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir dijital para olarak mevcuttur.

Tüm Tether coinler (USDT), eşleşen bir itibari para birimiyle 1'e 1 olarak sabitlenir ve %100 Tether rezervleri tarafından desteklenir. Yani kripto para piyasası para hacmi içerisindeki her bir USDT' nin Amerikan doları cinsinden rezerv karşılığı bulunmaktadır. USDT piyasa değeri bu şekilde korunur ve sabitlenir.


Tether (USDT) Projesini Gelecekte Neler Bekliyor?

2014 yılında başlatılan Tether, itibari para birimlerinin dijital bir şekilde kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanmış, blok zincir özellikli bir platformdur.

Tether, müşterilere tipik olarak bir dijital para birimiyle ilişkilendirilen doğal oynaklık ve karmaşıklık olmadan, blok zinciri genelinde geleneksel para birimleriyle işlem yapma yeteneği vererek kullanımı kolaylaştırdı.

Geleneksel para birimlerine bir alternatif olarak doğan USDT dijital para kullanımını kolaylaştıran ilk blok zinciri etkin platformu oldu. Blok zinciri genelinde sınır ötesi işlemleri daha demokratik bir hale getirdi ve oldukça benimsendi.

Bu ve daha bir çok özel ve kullanışlı yönüyle benimsenen USDT şu an dünyada bir numaralı sabit kripto para birimi. Bu şekilde istikrarlı bir şekilde yoluna devam ederse, dünyada kullanılan itibari paraların dijital olarak kullanılması için bir yol gösterici olacaktır. Aynı zamanda kripto para piyasasında da uzun bir süre daha liderliği elinde tutacak gibi görünüyor.


Tether (USDT) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Tether (USDT) Coin satın alınabilecek borsaların başında: Binance TR, Binance, MEXC, KuCoin, HTX, Gateio ve daha bir çok borsa yer alıyor. 


TL İle USDT Nasıl Alınır? Makas Farkı Olmadan Nasıl Dolar Alınır?

Türk Lirası ile USDT almak için ilk önce Binance TR borsasına kayıt olunuz.

{getButton} $text={Binance TR Türkiye Kayıt Linki} $icon={link} $color={#f39c12} 

Not: Kayıt olduktan sonra kayıt bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayınız.{alertWarning}
 
=> Kayıt olduktan sonra Binance TR cep telefonu uygulamasını cep telefonunuza yükleyiniz.

=> Binance TR uygulamasını yükledikten sonra bankanızdan Binance TR hesabınıza TL gönderin. 

=> Gönderdiğiniz TL ile Binance TR uygulaması üzerinden USDT/TRY paritesi ile USDT satın alın. 

Aşağıda sıra ile ismi yazılan borsalara kayıt olup ve hesap açarak Tether (USDT) coin alıp kripto para borsalarında USDT pariteleri ile Bitcoin ve Altcoinleri alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz.


tether-usdt-coin-nedir

USDT Nedir Sık Sorulan Sorular [SSS]


USDT Coin Nereden Alınır?

 • Tether (USDT) coin satın alınabilecek borsaların başında: BinanceTR, Binance, MEXC, KuCoin, Huobi, Gateio ve daha bir çok borsa yer alıyor.

USDT Coin Nedir?

 • Tether yani USDT 1 Amerikan dolarına eşit sabit bir kripto paradır. Yani 1USDT = 1$
   

  USDT Coin Yorum

  • Kripto para piyasası para hacmi içerisindeki her bir USDT' nin Amerikan doları cinsinden rezerv karşılığı bulunmaktadır. USDT piyasa değeri bu şekilde korunur ve sabitlenir.

   USDT Airdrop

   • Bazı borsalar tarafından etkinlikler ile USDT Airdrop'ları yapılmaktadır. Bu borsalardan bazıları; MEXC, Kucoin, Huobi, Gateio, Hotbit, LBANK, OKX, Bybit, BitMart, Poloniex, CoinTiger ve XT kripto para borsalarını örnek olarak verebiliriz.

    USDT Binance

    • Tether (USDT) koini Binance borsası üzerinden alabilirsiniz.

    USDT Twitter


    Tether Kaç Dolar?

    • Tether yani USDT 1 Amerikan dolarına eşit sabit bir kripto paradır. Yani 1USDT = 1$.

    Tether Ne Demek?

    • Tether yani USDT 1 Amerikan dolarına eşit sabit bir kripto paradır.

    1 Tether Kaç Dolar?

    • Tether yani USDT => 1USDT = 1$.

    Tether Dominance Nedir?

    • Tether yani USDT'nin kripto para piyasasında bulunan toplam para miktarı içerisindeki elde ettiği piyasa değerine "Tether Dominance" denir.

    Tether Nedir Ne İşe Yarar?

    • Tether yani USDT gibi kripto paralara sabit koinler denir. Sabit koinler belirli bir değer ile kendilerini eşitlerler ve varlıklarını bu şekilde sürdürürler. Kendilerini eşitledikleri değer ölçülerine örnek verirsek; İtibari paralar (Dolar,TL vb.), Altın, Gümüş vb. varlıklar olabilir.

    Tether USDT Aynı Mı?

    • Tether yani USDT aynı şeydir.

    Tether Hangi Borsaya Ait?

    • Tether yani USDT herhangi bir borsaya ait değildir. Bütün kripto para borsalarından satın alabilirsiniz.

    1 USDT Kaç TL Eder?

    • 1 USDT = 1$ dır. O yüzden 1 dolar kaç TL ise 1 USDT de aynı fiyattadır.

    Bu yazımı beğendiyseniz "Space ID (ID) Coin Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}

    NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

    4 Yorumlar

    Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

    İletişim Formu