Crypto Bull vs Bear Index

Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Nedir?

crypto-bull-vs-bear-index-referral-brotherhood

{getToc} $title={İçindekiler}


Önemli Not: Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Referral Brotherhood Websitesi Ana Sayfada Yayınlanmaktadır.{alertInfo}
 

Giriş

Bilgi Notu: "Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Yatırımcının Karanlık Bir Yol Yerine, Aydınlık Bir Yolda Yürümesini Sağlar." {alertInfo}

Merhaba. Uzun bir süredir tahminen 10 yılı geçti, kripto para ekosistemini takip ediyorum ve 2 yılı aşkın süredir de alış satış işlemleri yaptım. Teknik ve Temel analiz hakkında bilgiler topladım ve onlar hakkında eğitimler aldım.

Teknik indikatörler ve Fibonacci sayıları üzerine matematiksel çalışmalarım var ve teknik indikatörler ve Fibonacci sayıları üzerine yeni keşifler yaptım. Bazı çalışmalarım ise halen devam etmekte.💭

Bu çalışmalarımdan biri Kripto Para piyasasında uzun zamandır büyük bir boşluk olarak gördüğüm, "Kripto Boğa vs Ayı Endeksi" ni oluşturmaktı. {alertSuccess}

Genelde çoğu Youtuber veya Trader piyasadaki mevcut trendin boğa trendinde mi yoksa ayı trendinde mi olduğunu söylemekten kaçınırlar. Çünkü bunu söylemek veya bilmek bu piyasadaki en zor şeydir. Bazı kişiler ise ellerindeki bilgi birikimine veya mevcut algı durumuna göre bu bilgileri paylaşmaktan çekinirler veya paylaştıkları takdirde bilgisizliklerinin gün yüzüne çıkmasından korkarlar.👺👹👺

Uzun uğraşlar ve testler sonucunda nihayet çalışmamı bitirmiş bulunmaktayım. {alertSuccess}
 

Son Güncellemeler


24.08.2022 => Kripto para piyasalarına uygun olarak programdaki algoritmalar güncellendi.

25.09.2022 => Endeksin grafik ara yüzü ve yüzdelik dilimleri değiştirildi. Daha basit ve anlaşılabilir hale getirildi. İlgili makale güncellendi.

25.12.2022 => Kripto para piyasalarına uygun olarak programdaki algoritmalar güncellendi.

24.05.2023 => Kripto para piyasalarına uygun olarak programdaki algoritmalar güncellendi.

25.08.2023 => İlgili makale güncellendi.

Kripto Para Piyasasında Boğa vs Ayı Endeksi Neden Ölçülür?


Kripto Para piyasası çok volatil bir piyasadır. Ani çıkışlar ve ani düşüşler meydana gelir. Bu da ister istemez yatırımcıların aşırı psikolojik baskı altında kalmasına sebebiyet verir. Çünkü piyasasın yönünü bilmeyen yatırımcı için o piyasa derinliğini bilmediğiniz bir suya atlamaya benzer. Kripto Boğa ve Ayı endeksi ile sizi kendi duygusal aşırı tepkilerinizden kurtarmaya çalışıyorum.

Üç Basit Varsayım


 • Bull; Yatırımcıların piyasaya olumlu baktığı ve açgözlü olduğu, genel bir yükseliş ve aşırı alış trendi düşüncesinin hakim olduğu durumlar. 
 • Normal; Yatırımcıların alış ve satış konularında kararsız kaldıkları veya piyasanın bir düzeltme zamanı geldiği anlamında olduğu durumlar.
 • Bear; Yatırımcıların piyasaya olumsuz baktığı ve korkunun hakim olduğu, genel bir düşüş ve aşırı satış trendi düşüncesinin hakim olduğu durumlar. 

Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Nasıl Çalışır?


Yapmış olduğum çalışmalar ve eklediğim algoritmaları yüzdelik dilimler ile analiz ederek birtakım veriler oluşturdum ve Kripto Para piyasasının mevcut duyarlılığını analiz ederek  -%15'den +%115'e kadar basit bir şekilde yüzdelik dilimlere ayırdım.

Mevcut piyasa koşullarını analiz ederek ve belirli algoritmalar üzerine inşa ederek aşağıdaki şekilde 4 ayrı seviyede Kripto Para piyasasının Boğa vs Ayı Endeksinin anlamlarını oluşturdum.  

Yüzdelik Dilimler ve Boğa ve Ayı Endeksi Anlamları

crypto-bull-vs-bear-index-sample-picture-referral-brotherhood

-%15 / +%15 => Ayı Sezonu [Bearish Season]
+%16 / +%49 => Ayı [Bearish]
+%51 / +%84 => Boğa [Bullish]
+%85 / +%115 => Boğa Sezonu [Bullish Season]
 
Günlük analizlerim ile piyasada değişim oldukça "Kripto Boğa vs Ayı Endeksi" ni devamlı güncellemeye çalışacağım. {alertWarning}

{getButton} $text={Beni Twitter Takip Edin @ReferralBrthrhd} $icon={share} $color={#0652DD}

Bu makalemi beğendiyseniz "Kripto Para Borsalarında Referans Nedir? Neden Referans ile Üye Olmalıyım?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

Kripto Boğa vs Ayı Endeksi' ne Göre Ayı veya Boğa Sezonunda Olduğumuzu Nasıl Anlarız?


En can alıcı soru bu olsa gerek. Benim bu endeksin keşfini yapmaktaki amacım zaten bu soruya cevap vermekti. Arkadaşlar piyasalar dalgalar şeklinde hareket ederler. Kripto para piyasası da böyledir. 

Örneğin; Bitcoin' in günlük grafiklerine baktığınızda her günlük kapanış yapan mumların renginin ve seviyesinin farklı olduğunu görmüşsünüzdür. Bazı mumlar kırmızı renk ile düşüş, bazı mumlar yeşil renk ile yükseliş yaparak fiyat kapanışını gerçekleştirmiştir.

Hiç bir şey devamlı yükseliş veya devamlı düşüş hareketi yapmaz, elbet düzeltme dediğimiz fiyat hareketleri yapacaktır. Genelde yatırımcılar bu hareketler nedeniyle yanlış zamanda yanlış kararlar verdikleri için hata yaparlar ve zarar ile sonuçlanan üzücü sonuçlar ile karşılaşırlar. Şimdi gelelim can alıcı sorumuz olan "Kripto Para Piyasası Ayı Sezonunda mı? Yoksa Boğa Sezonunda mı?" sorusunu cevaplamaya.

Yapmış olduğum "Kripto Boğa vs Ayı Endeksi" üzerindeki yüzdelik dilimleri sizin anlayabileceğiniz şekilde 4 ayrı bölüme ayırmıştım. Aşağıda 2 ayrı öğreti adımı ile bu endeks ile piyasasının hangi sezonda olduğunu nasıl anlayacaksınız bunu açıklayacağım.

1.Öğreti "Boğa Sezonunda" Olduğumuzda

crypto-bull-vs-bear-index-referral-brotherhood
Örnek Resim

Boğa sezonunda Kripto Boğa vs Ayı Endeksi %85 ile %115 yüzdelik dilimler değerleri içerisinde hareketine devam eder. Bu bölge " Bullish Season yani Boğa Sezonu" bölgesidir. Piyasa düşüş ve yükselişler yaparak dalga hareketine devam eder. Çoğu yatırımcının yaptığı hata piyasa Boğa sezonunda olduğu halde düşüşlerin sert olduğu günlerde inançlarını kaybeder ve FOMO' ya kapılıp zarar ile işlem kapatırlar. Halbuki sonraki günlerde piyasa yükseliş ile hareketine devam eder.

Özetlemek Gerekirse "Bullish Season yani Boğa Sezonunda" Kripto Boğa vs Ayı Endeksi yüzdelik değerleri %85 ile %115 değerleri arasında salınır.{alertSuccess}
 

2.Öğreti "Ayı Sezonunda" Olduğumuzda

crypto-bull-vs-bear-index-referral-brotherhood
Örnek Resim

Ayı sezonunda Kripto Boğa vs Ayı Endeksi %-15 ile %15 yüzdelik dilimler değerleri içerisinde hareketine devam eder. Bu bölge " Bearish Season yani Ayı Sezonu " bölgesidir. Piyasa düşüş ve yükselişler yaparak dalga hareketine devam eder. Çoğu yatırımcının yaptığı hata piyasa Ayı sezonunda olduğu halde yükselişlerin sert olduğu günlerde açgözlülük yaparlar ve FOMO' ya kapılıp aşırı alım yaparlar ve devamındaki düşüşlerde zarar ile işlem kapatırlar. Halbuki sonraki günlerde de piyasa düşüş ile hareketine devam eder.

Özetlemek Gerekirse  " Bearish Season yani Ayı Sezonunda" Kripto Boğa vs Ayı Endeksi yüzdelik değerleri %-15 ile %15 değerleri arasında salınır.{alertSuccess}
 

Kripto Boğa vs Ayı Endeksine Göre Kripto Para Alış veya Satış işlemi Yapabilir miyim?


Öncelikle burada yazdıklarım veya çizdiklerim [YTD] Yatırım Tavsiyesi Değildir. Ben "Kripto Boğa vs Ayı Endeksini" Kripto Para yatırımcılarına karanlıkta bir ışık olması ve onların önlerini aydınlatması için icat ettim.

Sizlere YTD belirterek bir fikir ve eğitim mahiyetinde "Kripto Boğa vs Ayı Endeksi" yüzdelik dilimlerine göre neler yapabileceğiniz hakkında bir kaç ufak bilgi vermek istiyorum.


ÖRNEK 1: Kripto Para piyasası Ayı Sezonu yani Bearish Season yüzdelik diliminde ise piyasa sert bir şekilde düşmüştür ve yatırımcılara korku hakimdir.

Basın yayın organlarında, gazete ve dergilerde, haber kanallarında, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında insanlara "Ayı Piyasasına" geçildiği söylenmez. Boğa piyasasının devam ettiğine dair "Yalan ve Aldatıcı Haberler" yayılmaya devam eder.

Fakat "Kripto Boğa vs Ayı Endeksine" Göre "Ayı Piyasası" na Girdiğimiz Onaylanmıştır.👍{alertSuccess}

Ayı Piyasasında panik satışlar ve kötü piyasa haberleri artarak gelmeye devam eder.

=> Böyle zamanlarda akıllı yatırımcılar ise hedeflerindeki kripto paraları parça parça alım yaparak toplamaya başlarlar.

ÖRNEK 2: Kripto Para piyasası Boğa Piyasası yani Bullish Season yüzdelik diliminde ise piyasada açgözlülük yükselmiştir. 

Basın yayın organlarında, gazete ve dergilerde, haber kanallarında, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında insanlara "Boğa Piyasasına" geçildiği söylenmez. Ayı piyasasının devam ettiğine dair "Yalan ve Aldatıcı Haberler" yayılmaya devam eder.

Fakat "Kripto Boğa vs Ayı Endeksine" Göre "Boğa Piyasası" na Girdiğimiz Onaylanmıştır.👍{alertSuccess}

Yatırımcılar her şey daha da yükselecek beklentisinde olurlar. Piyasa olumlu bir haldedir ve fiyatlar artarak hareketlerine devam eder.

=> Böyle zamanlarda akıllı yatırımcılar piyasanın boğa piyasası olduğunu bilirler. Aldıkları kripto paraların yükselişlerini beklerler ve satış hedeflerine gelen kripto paraları parça parça satış yaparak karlarını realize ederler.

kripto-boga-vs-ayi-endeksi-sik-sorulan-sorular-sss

Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Sık Sorulan Sorular [SSS]

Kripto Para Nedir?

 • Kripto para / kripto-para, kripto, veya coin, bir değişim aracı olarak çalışmak üzere, işlemleri güvence altına almak için matematiğin bir dalı olan kriptografi kullanılarak tasarlanmış bir dijital unsurdur. Kripto paralar bir nevi dijital döviz, alternatif döviz ve sanal döviz’dir

Ayı Piyasası Nedir?

 • Ayı piyasası, ekonomik süreçlerde sık kullanılan bir kavramdır. Diğer adı bear markets olan terim, fiyatların sürekli olarak düşme eğiliminde olmasını ifade eder. Özellikle kripto para dünyasında sıklıkla duyduğumuz bu kavram, ayıların doğal davranışlarından esinlenilerek türetilmiştir.

Boğa Piyasası Nedir?

 • Boğa piyasası, finans dünyasında sıkça kullanılan bir terimdir. Çeşitli piyasalarda meydana gelen yükseliş trendini ifade etmek için kullanılır. Kripto para dünyasında sıklıkla duyduğumuz bu kavram, boğaların doğal davranışlarından esinlenilerek türetilmiştir.

Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Nedir?

 • Kripto para ekosistemindeki mevcut yatırım yönünün ne olduğunu teyit etmeye çalışan bir indikatördür. Ayı kripto piyasasının karamsar ve korku dolu olduğunu, Boğa kripto piyasasının iyimser ve açgözlü olduğunu gösterir.

Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Neye Yarar?

 • Boğa vs Ayı endeksi kripto para yatırımcılarının yatırım yapmadan önce önlerini görmelerine yardımcı olur. Yatırımcıların aşırı psikolojik baskı altında kalmasına engel olur.

Kripto Boğa vs Ayı Endeksi Nasıl Çalışır?

 • Yapmış olduğum Kripto Boğa vs Ayı indikatörü belirli algoritmaların üzerine inşa edilerek oluşturulmuştur.

NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir.

[ENGLİSH LANGUAGE]

What is Crypto Bull vs Bear Index?

crypto-bull-vs-bear-index-referral-brotherhood
 
Important Note: Crypto Bull vs Bear Index is published on Referral Brotherhood Website Home Page.{alertInfo}
 

Entrance

Fact Sheet: "Crypto Bull vs Bearish Index Makes Investor Walk A Bright Path Instead of a Dark Path."{alertInfo}

Hello. For a long time, it has been approximately 10 years, I have been following the crypto money ecosystem and I have been buying and selling for more than 2 years. I gathered information about Technical and Fundamental analysis and received training on them.

I have mathematical studies on technical indicators and Fibonacci numbers, and I made new discoveries on technical indicators and Fibonacci numbers. Some of my works are still in progress.💭

One of my works was to create the bull-bear index, which I have seen as a big gap in the crypto money market for a long time. {alertSuccess}


Generally, most You tubers or Traders avoid to say whether the current trend in the market is bullish or bearish. Because telling or knowing this is the hardest thing in this market. Some people, on the other hand, hesitate to share this information based on their knowledge or current perception, or they fear that their ignorance will come to light if they share it.👺👹👺

After long efforts and tests, I have finally finished my work. {alertSuccess}
 

Latest Updates


24.08.2022 => The algorithms in the program have been updated in accordance with the crypto money markets.

25.09.2022 => The graphical interface and percentiles of the index have been changed. It has been made simpler and more understandable. Related article has been updated.

25.12.2022 => The algorithms in the program have been updated in accordance with the crypto money markets.

24.05.2023 => The algorithms in the program have been updated in accordance with the crypto money markets.

25.08.2023 => Related article has been updated.

Why Is the Cryptocurrency Market Bull and Bearish Index Measured?


The crypto market is a very volatile market. Sudden ups and downs occur. This inevitably causes investors to be under extreme psychological pressure. Because for the investor who does not know the direction of the market, it is like descending into a pit where you do not know the depth of the market. I'm trying to save you from your own emotional overreactions with the Crypto Bullish and Bearish index.

There Are Three Simple Assumptions


 • Bull; Situations where investors are positive and greedy, and a general uptrend and overbought trend prevails.
 • Normal; Situations where traders are undecided about buying and selling, or when the market means it's time for a correction.
 • Bear; Situations where investors view the market negatively and fear dominates, and the idea of a general downtrend and oversold trend prevails.

How Does the Crypto Bull and Bearish Index Work?


I have created some data by analyzing the work I have done and the algorithms I have added with percentiles, and I have analyzed the current sensitivity of the Bitcoin market and divided it into simple percentiles from -%15 to +%115.

By analyzing the current market conditions and building on certain algorithms, I have created the meanings of the Bull vs Bearish Index of the Cryptocurrency market at 7 different levels as follows.

Percentiles and Bull and Bearish Index Meanings

crypto-bull-vs-bear-index-sample-picture-referral-brotherhood

-%15 / +%15 => Bearish Season
+%16 / +%49 => Bearish
+%51 / +%84 => Bullish
+%85 / +%115 => Bullish Season
 
With my daily analysis, I will try to constantly update the "Crypto Bull vs Bear Index" as the market changes. {alertWarning}

{getButton} $text={Follow Me Twitter @ReferralBrthrhd} $icon={share} $color={#0652DD}


How Do I Know If We're in a Bearish or Bullish Season Based on the Crypto Bull vs Bear Index?


This is probably the most pressing question. My purpose in discovering this index was already to answer this question. Friends, markets move in waves. So is the cryptocurrency market.

For example; When you look at the daily charts of Bitcoin, you can see that the color and level of the candles that close every day are different. Some candles made a decrease with red color and some candles made an increase with green color and closed the price.

Nothing will make a continuous upward or downward movement, of course, the price movements that we call correction will do. In general, investors make mistakes because they make wrong decisions at the wrong time due to these movements and they face sad results that result in losses. Now let's come to our crucial question, "Is the Cryptocurrency Market Bearish Season? Or Bull Season?" to answer the question.

I have divided the percentiles on the "Crypto Bull vs Bear Index" that I have made into 7 separate sections as you can understand. Below, I will explain how you will understand what season the market is in with this index with 2 separate teaching steps.

Teaching 1. When We're In "Bullish Season"

crypto-bull-vs-bear-index-referral-brotherhood
Simple Picture

In the bull season, the Crypto Bull vs Bear Index continues to move within the 85% and 115% percentiles. This region is the " Bullish Season " region. The market continues its wave movement by making ups and downs. The mistake most investors make is that even though the market is in the bull season, they lose their faith on the days when the declines are hard and they get caught in the FOMO and close the trade with a loss. However, in the following days, the market continues to move upwards.

To summarize, the Crypto Bull vs Bear Index percentiles fluctuate between 85% and 115% during the "Bullish Season".{alertSuccess}
 

Teaching 2. When We're In "Bearish Season"

crypto-bull-vs-bear-index-referral-brotherhood
Simple Picture

During the bear season, the Crypto Bull vs Bearish Index continues to move within the -15% and 15% percentile values. This is the " Bearish Season " region. The market continues its wave movement by making ups and downs. The mistake most traders make is that even though the market is in the Bear season, they get greedy and overbought on FOMO and close trades with losses on subsequent declines. However, in the following days, the market continues to move with a decrease.

To summarize, the Crypto Bull vs Bearish Index percentiles fluctuate between -15% and 15% during the "Bearish Season".{alertSuccess}
 

Can I Buy or Sell Cryptocurrency Based on the Crypto Bull vs Bearish Index?


First of all, what I write or draw here is not investment advice. I invented the "Crypto Bull vs Bear Index" to be a light in the dark for Cryptocurrency investors and illuminate their way.

I would like to give you some small information about what you can do according to the percentiles of the "Crypto Bull vs Bear Index" as an idea and education, without investment advice.


EXAMPLE 1: If the cryptocurrency market is in the " Bearish Season" percentile, the market has fallen sharply and investors are in fear.

In the media, newspapers and magazines, news channels, social media platforms such as Youtube and Twitter, people are not told that the "Bear Market" has passed. The "fake and deceptive news" that the bull market continues continues to spread.

But According to the "Crypto Bull vs Bear Index", We Have Been Confirmed That We Have Entered a "Bearish Season".👍{alertSuccess}

Panic sales continue to increase. Bad market news keeps coming. At such times, smart investors start to collect the crypto money in their target by buying piecemeal.

EXAMPLE 2: In the Cryptocurrency market " Bullish Season " percentile, greed has increased in the market.

In the media, newspapers and magazines, news channels, social media platforms such as Youtube and Twitter, people are not told that the "Bull Market" has passed. "Fake and deceptive news" about the continuation of the bear market continues to spread.

But According to the "Crypto Bull vs Bear Index", We Have Been Confirmed That We Have Entered a "Bullish Season".👍{alertSuccess}

Investors expect everything to rise even higher. The market is in a positive state and prices continue to move upwards. At such times, smart investors know that the market is a bull market. They wait for the rise of the cryptocurrencies they buy and realize their profits by selling the cryptocurrencies that reach their sales targets piecemeal.

crypto-bull-vs-bear-index-frequently-asked-questions-faq

Crypto Bull vs Bear İndex Frequently Asked Questions [FAQ]


What is Cryptocurrency?

 • Cryptocurrency / crypto-currency, crypto, or coin is a digital element designed to work as a medium of exchange, using cryptography, a branch of mathematics to secure transactions. Cryptocurrencies are a kind of digital currency, alternative currency and virtual currency.

What is a Bear Market?

 • The bear market is a concept that is frequently used in economic processes. The term, also known as bear markets, means that prices tend to fall continuously. This concept, which we often hear in the crypto money world, is inspired by the natural behavior of bears.

What is a Bull Market?

 • A bull market is a term often used in the financial world. It is used to express an uptrend that occurs in various markets. This concept, which we often hear in the cryptocurrency world, is derived from the natural behavior of bulls.

What is the Crypto Bull vs Bear Index?

 • It is an indicator that tries to confirm what is the current investment direction in the cryptocurrency ecosystem. Bear shows that the crypto market is pessimistic and fearful, while Taurus indicates that the crypto market is optimistic and greedy.

What Is The Crypto Bull vs Bear Index?

 • The Bullish vs Bearish index helps crypto traders to see ahead before investing. It prevents investors from being under excessive psychological pressure.

How Does the Crypto Bull vs Bear Index Work?

 • The Crypto Bull vs Bear indicator that I have built is built on certain algorithms.


NOTE: Reference links and articles are not invesment advice. It is entirely for information sharing, help and brotherhood. {fullWidth}

24 Yorumlar

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

 1. very useful info. thanks

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten çok işime yaradı. Kripto para piyasalarında 2 şeyi takip ediyorum. Bull vs Bear endeksi ve fear vs greed endeksi.

  YanıtlaSil
 3. Hoca bugün endeks %13 strong bear güçlü ayı yazıyor. Alma zamanı mı sence?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle burada yazdıklarım veya çizdiklerim [YTD] Yatırım Tavsiyesi Değildir. Ben "Kripto Boğa vs Ayı Endeksi" ni Kripto Para yatırımcılarına karanlıkta bir ışık olması ve onları aydınlatması için icat ettim. Yazı içeriğini dikkatlice okursanız doğru kararı vereceksiniz. Sağlıcakla Kalın.

   Sil
 4. Hocam daha önce başka siteden farklı borsalara üye oldum. Ama %20 komisyon indirimi olması gerekirken referansı ile girdiğim traderler tüm komisyonu kendileri alıp bana komisyon vermemişler. Fakat sizin sitenizden 3.4 tane borsaya üye oldum ve komisyon indirimi gerçekten varmış. Bir de sizin yüksek komisyon indiriminiz var galiba. İlk defa içim rahat rahat üye oldum o yüzden teşekkür ederim. İşiniz gücünüz rast gitsin. Ayrıca boğa ayı grafiğinizi her gün kontrol ediyorum. Korku endeksi bazı baktığım yerlerde % 30 civarı iken sizde tam yükselişin olduğu dönemde % 100'lerdeydi. Korkudan full giremesemde bana fikir verdi. Bu kadar dolandırıcının ve balon traderlerin olduğu piyasada nadir bulunan bir kişisiniz. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 5. çok güzel olmuş elinize sağlık

  YanıtlaSil
 6. çok başarılı

  YanıtlaSil
 7. beyendim. piyasa nereye gidiyor hemen anlıyorum artık

  YanıtlaSil
 8. Hergün boğa ve ayı grafiğinizi takip ediyorum. benim için fikir verdi. Fazla kar edemedim ama en azından zarara girmedim. Emeğinize sağlık hocam. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 9. outstanding and incredible.

  YanıtlaSil
 10. wow I didn't think I could find such a resource on the internet. Thank you.

  YanıtlaSil
 11. Hoca ara sıra bakarım buraya saol

  YanıtlaSil
 12. Son yükselişte baktım çalışıyor sağolasın.

  YanıtlaSil
 13. In order to find the general direction of the trend, the Bear&Bull index gave very successful results. Thanks.

  YanıtlaSil
 14. Мне нравится и слежу за вашей страницей. Большое спасибо.

  YanıtlaSil
 15. особенно ежедневный бычий медвежий индекс великолепен

  YanıtlaSil
 16. Burayı takip ettik edeli zarar görmedik, takipteyiz hocam.

  YanıtlaSil
 17. El índice CBvsBI puede ser muy útil para los comerciantes de tendencias. Ya no tengo ansiedad ni miedo.

  YanıtlaSil
 18. Hocam iyiki varsın çok faydalandım buradan.

  YanıtlaSil
 19. Hocam 7 gün önceden bearish yazısını görünce ona göre hareketlerimi ayarladım. Size ne kadar teşekkür etsem az. Belli bir oranda zarardan kurtuldum. Sabrın çok önemli olduğunu sizden öğrendim.

  YanıtlaSil
 20. Kripto konusunda ora bura şura derken en son burayı buldum takipteyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Umarım en iyi şekilde faydasını görürsünüz.

   Sil

İletişim Formu