Binance ve Metaverse B-Verse?

binance-metaverse-b-verse

Binance ve Metaverse B-Verse?


{getToc} $title={İçindekiler}


Giriş


Dünyadaki herkesin dilinde şu an Metaverse kelimesi dolaşmakta. Gün geçmiyor ki Metaverse ile ilgili bir haber duymayalım veya okumayalım. 21. yüzyıl ile birlikte teknoloji çağı adı verdiğimiz bu yüzyılda ortalama her 5 yılda bir bir kelime popüler oluyor ve tüm insanlık o kelime üzerine kafa yormaya, konuşmaya ve yazmaya odaklanıyor.

Bende boş durmadım Metaverse hakkında kısa ama öz bu yazıyı kaleme almaya kadar verdim.{alertInfo}

Öncelikle şunu belirteyim bu yazımda Metaverse ve Dünyanın bir numaralı borsası Binance hakkında geleceğe ilişkin yorumlarda bulunacağım. Bu yorumlarım tamamen varsayımdan ibaret olacaktır.

Şimdi ilk önce Metaverse nedir kısaca anlatıyım.

Metaverse Nedir?


Facebook'un ismini Meta olarak değiştireceğini duyurduktan sonra her geçen gün popülerliğini artıran Metaverse nedir?

Metaverse kripto para birimleri nelerdir? 

Dünyanın en iyi kripto para borsası olan Binance bu konuda neler yapabilir?

Matrix evrenini hepimiz biliyoruzdur herhalde. İşte Metaverse özünde Matrix gibi sanal bir evreni ifade eder. Tıpkı Matrix' te olduğu gibi Metaverse de size o evrende yaşama, çalışma ve kazanma gibi imkanlar sunar. Elbette Matrix kadar ayırt etmesi neredeyse imkansız bir gerçeklik sunmasa da Metaverse de teknolojinin şu anda izin verdiği ölçüde bir gerçekçi deneyim yaşatmayı amaçlar.

Kim bilir belki gelecekte bu gerçeklik Matrix seviyesine bile gelebilir.

Oyunlar bildiğimiz gibi bize aslında sanal bir evren sunar. Bu sanal evren içerisinde oyunun niteliğine göre çeşitli görevler ve kazanımlar vardır.

Metaverse de bu evrenler ile kripto evrenlerini birleştirerek sanal bir evrende gerçek kripto para kazanma fırsatı sunan çığır açan bir teknolojidir.{alertSuccess}

Bunu sonsuz geliştirilebilirlik özellikleri olan blok zinciri ağında yapacaktır. Metaverse projelerinin Web 3.0 ile birleşmesi ile projelerin büyük zaferler kazanması kaçınılmaz gözüküyor.

Dünyanın lider kripto para borsası olan Binance Metaverse ile ilgili projeleri destekliyor ve yeni destekleyeceği projeler merakla bekleniyor.

Şu ana kadar Binance tabi ki çalışmalara bu konuda ilk önce başlamış ve bir çok Metaverse projesine destek sağlamıştır.

Kaliteli projeler itina ile seçilip Binance borsasında listelenmiştir ve listelenmeye devam ediyor.

Listelenen projelere örnek verirsem; Decentraland (MANA), Axie Infinity (AXS), SAND, ILV, ALICE vb. örnek olarak verebilirim.

Binance ve Metaverse Geleceği Nasıl Şekillendirecek?

Benim Bu Konudaki Düşüncelerim

Binance Labs ve AR-GE ekipleri BSC [Binance Smart Chain] ağı üzerinde bir öte evren yani Metaverse projesi hazırlayabilirler.

Bu proje genel anlamda çeşitli varyasyonları bünyesinde barındıran bir dizi algoritmadan ibaret olacaktır.

Belki de ismi Binance ve Metaverse kelimelerinin birleşiminden oluşan "B-Verse" olan bir program başlatılıp "B-Verse" ismi bünyesinde Metaverse projeleri geliştirilebilir.

Dünyanın önde gelen kripto para borsaları Metaverse projelerine yatırım yapacaktır.

Fakat tartışmasız olarak Binance kripto para borsasının liderliği ile Metaverse daha da gelişecek ve çok iyi yerlere gelecektir.

Kim bilir belki bir gün Matrix gibi bir dünyada yaşama deneyimi sunabilen bir Metaverse projesini deneyimleyebiliriz.

Bu makalemi beğendiyseniz "Metaverse Nedir? Metaverse Geleceği Nasıl Şekillendirecek?" adlı makalemi de okuyabilirsiniz.{alertSuccess}
 

NOT: Referans linkleri ve yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen bilgi paylaşımı, yardımlaşma ve kardeşlik içindir. {fullWidth}

Yorum Gönder

Fraternity Referral and Equally Shared Referral Codes.

İletişim Formu